Sari la conținut

Pe lungi, medii și scurte


Postări Recomandate

  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Traficanții


 


Asist, de mai mult timp, la un fenomen care aici este dezlănțuit în toată amploarea lui... nesăbuită.(Era să zic fără precedent, dar am oroare de clișee).


 


Niște useri, foarte stimabili de altfel, n-au altceva mai bun de făcut decît să stea toată ziulica pe youtube de unde deversează pe forum un noian de clipuri, val după val. Asta e activitatea lor de bază, întreruptă de rarisime intervenții de altă natură.


 


Sunt vreo trei; îi pot și numi: Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven. Împreună crează un tsunami care mătură, regulat, toate topicurile din „Discuții Generale” aruncîndu-le la dos, în paginile nevizibile din prima. Ca să ajungi la topicurile care te interesează trebuie să-ți înmoi degetul în gură și să dai pagină după pagină, pînă la ele.


 


Mult timp am crezut că cei trei există doar virtual, că de fapt sunt clone ale Împăratului Mîț, care în acest fel ar împușca doi iepuri cu o lovitură: pe de o parte și-ar umfla traficul cu jumătate, iar pe de altă parte i-ar determina pe cei care doresc să-și țină la vedere propriul topic, sau topicele favorite... i-ar determina, zic, să posteze ceva, orice... deci iar s-ar umfla traficul.


 


Știută fiind apetența pisicului, foamea lui insațiabilă după trafic = cîștig, ipoteza mea era mai mult decît plauzibilă, era logică.


De aceea mare a fost uimirea mea, cînd mi-am dat seama că mă înșelam. Cînd am văzut că în spatele acestor nick-uri sunt persoane reale, ca mine și ca alții.


 


Bun, eu, ceilalți, marea majoritate a userilor, intrăm din cînd în cînd... citim sau postăm cîte ceva... și tot ne ia una sau două ore din viață, zi de zi.


Dar ei, traficanții de clipuri, care de două-trei ori pe zi postează cîte 7-8-10 clipuri, lăbărțate pe 7-8-10 topice, cîte ore din viața lor alocă zilnic acestei activități?


 


Cred că multe ore. Pare că acesta e un job pentru ei, că din asta își cîștigă existența. Dacă e așa atunci ar fi de înțeles. Dar cine îi plătește?


Fiindcă nu pot să cred că Împăratul Mîț e mînă largă și, mai ales, nu pot să cred că are încasări atît de mari că își poate permite să arunce cîte un os de ros și traficanților.


 


Atunci Google? Nici asta nu pot să cred. Nu pot să cred că ditamai GIGANTUL, ultracunoscut pe întreg mapamondul, are nevoie de promovatori ai produselor sale pe un forum destul de obscur, de nișă.


 


Dar dacă nici Împăratul Mîț și nici Google, atunci cine?


Chiar să nu-i plătească nimeni? Oare activitatea lor e benevolă, gratuită, neplătită?


Dar atunci, care e mobilul lor? Ce-i mînă pe ei în luptă?

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Traficanții

 

Asist, de mai mult timp, la un fenomen care aici este dezlănțuit în toată amploarea lui... nesăbuită.(Era să zic fără precedent, dar am oroare de clișee).

 

Niște useri, foarte stimabili de altfel, n-au altceva mai bun de făcut decît să stea toată ziulica pe youtube de unde deversează pe forum un noian de clipuri, val după val. Asta e activitatea lor de bază, întreruptă de rarisime intervenții de altă natură.

 

Sunt vreo trei; îi pot și numi: Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven. Împreună crează un tsunami care mătură, regulat, toate topicurile din „Discuții Generale” aruncîndu-le la dos, în paginile nevizibile din prima. Ca să ajungi la topicurile care te interesează trebuie să-ți înmoi degetul în gură și să dai pagină după pagină, pînă la ele.

 

Mult timp am crezut că cei trei există doar virtual, că de fapt sunt clone ale Împăratului Mîț, care în acest fel ar împușca doi iepuri cu o lovitură: pe de o parte și-ar umfla traficul cu jumătate, iar pe de altă parte i-ar determina pe cei care doresc să-și țină la vedere propriul topic, sau topicele favorite... i-ar determina, zic, să posteze ceva, orice... deci iar s-ar umfla traficul.

 

Știută fiind apetența pisicului, foamea lui insațiabilă după trafic = cîștig, ipoteza mea era mai mult decît plauzibilă, era logică.

De aceea mare a fost uimirea mea, cînd mi-am dat seama că mă înșelam. Cînd am văzut că în spatele acestor nick-uri sunt persoane reale, ca mine și ca alții.

 

Bun, eu, ceilalți, marea majoritate a userilor, intrăm din cînd în cînd... citim sau postăm cîte ceva... și tot ne ia una sau două ore din viață, zi de zi.

Dar ei, traficanții de clipuri, care de două-trei ori pe zi postează cîte 7-8-10 clipuri, lăbărțate pe 7-8-10 topice, cîte ore din viața lor alocă zilnic acestei activități?

 

Cred că multe ore. Pare că acesta e un job pentru ei, că din asta își cîștigă existența. Dacă e așa atunci ar fi de înțeles. Dar cine îi plătește?

Fiindcă nu pot să cred că Împăratul Mîț e mînă largă și, mai ales, nu pot să cred că are încasări atît de mari că își poate permite să arunce cîte un os de ros și traficanților.

 

Atunci Google? Nici asta nu pot să cred. Nu pot să cred că ditamai GIGANTUL, ultracunoscut pe întreg mapamondul, are nevoie de promovatori ai produselor sale pe un forum destul de obscur, de nișă.

 

Dar dacă nici Împăratul Mîț și nici Google, atunci cine?

Chiar să nu-i plătească nimeni? Oare activitatea lor e benevolă, gratuită, neplătită?

Dar atunci, care e mobilul lor? Ce-i mînă pe ei în luptă?

Cu ce p.m. te deranjează ei, nespălatule? Obosești dacă "îți înmoi degetul în gură"!

Chiar trebuie să te iei de toată lumea, pe ambele forumuri, inclusiv de cei mai inofensivi membri? Mă rog, Cristescu nu e chiar ușa de biserică in ultima vreme, dar cu 2-3 excepții, e ok.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

...

Sunt vreo trei; îi pot și numi: Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven. Împreună crează un tsunami care mătură, regulat, toate topicurile din „Discuții Generale” aruncîndu-le la dos, în paginile nevizibile din prima. Ca să ajungi la topicurile care te interesează trebuie să-ți înmoi degetul în gură și să dai pagină după pagină, pînă la ele.

...

Dar atunci, care e mobilul lor? Ce-i mînă pe ei în luptă?

 

 

Intrucat am fost mentionat in postare, imi dau si eu cu parerea.
 
1. Recunosc ca uneori cand incepeam sa postez, mai ales daca o faceam la o ora mai aglomerata, aveam asa, un usor sentiment de jena, ca iarasi umplu prima pagina si o sa ma injure cativa. 10 topice de ale mele + vreo 6 fazani si gata pagina. Dar imi trecea repede cand ma gandeam ca in loc sa citesti toate topicele alea tampite din ultima vreme, mai bine asculti o muzica buna, citesti un banc fain sau iti clatesti ochii cu o femeie frumoasa :laugh2
2. Cineva a propus si eu am fost total de acord ca toate aceste topice, gen muzica, bancuri, poze, fazani etc sa fie mutate intr-o sectiune separata. In felul acesta pe DG s-ar putea lafai in voie toate topicele actuale de 2 bani (cu mici exceptii) :P
3. Ce ma mana in lupta? Punctele de reputatie. Recunosc ca am facut o oarecare dependenta  :blushing2  Dar atat eu, cat si multi altii (vezi fazanistii) nu suntem decat niste biete victime inocente :laugh2 Principalul vinovat este @pisicuts, ca a lansat pe piata drogul punctelor de reputatie la orice postare, buna, rea, utila sau inutila. Cu atat mai mult cu cat ele nu mai au nici o valoare, mai ales in conditiile actuale cand trec de la zero la infinit si inapoi cu o viteza ametitoare.
4. In ceea ce ma priveste consider ca sunt un caz vindecabil :) Pentru cei care n-au observat inca le spun ca mi-am redus drastic "activitatea" muzicala, in curand voi posta constant doar pe topicul deschis de mine (only blues, rock ballads and love songs - profit de ocazie si va invit sa-l vizionati zilnic :)), pe celelate doar cu totul accidental.
 
Sa fim sanatosi si s-auzim numai de bine! :)
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Cu ce p.m. te deranjează ei, nespălatule? Obosești dacă "îți înmoi degetul în gură"!

Chiar trebuie să te iei de toată lumea, pe ambele forumuri, inclusiv de cei mai inofensivi membri? Mă rog, Cristescu nu e chiar ușa de biserică in ultima vreme, dar cu 2-3 excepții, e ok.

 

Buricul Pămîntului, pretutindenarul, vede roșu în fața ochilor și cînd îl bagi în seamă și cînd... nu-l bagi în seamă.

E mai fandosit ca o subretă pensionară.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

 

Traficanții

 

Asist, de mai mult timp, la un fenomen care aici este dezlănțuit în toată amploarea lui... nesăbuită.(Era să zic fără precedent, dar am oroare de clișee).

 

Niște useri, foarte stimabili de altfel, n-au altceva mai bun de făcut decît să stea toată ziulica pe youtube de unde deversează pe forum un noian de clipuri, val după val. Asta e activitatea lor de bază, întreruptă de rarisime intervenții de altă natură.

 

Sunt vreo trei; îi pot și numi: Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven. Împreună crează un tsunami care mătură, regulat, toate topicurile din „Discuții Generale” aruncîndu-le la dos, în paginile nevizibile din prima. Ca să ajungi la topicurile care te interesează trebuie să-ți înmoi degetul în gură și să dai pagină după pagină, pînă la ele.

 

Mult timp am crezut că cei trei există doar virtual, că de fapt sunt clone ale Împăratului Mîț, care în acest fel ar împușca doi iepuri cu o lovitură: pe de o parte și-ar umfla traficul cu jumătate, iar pe de altă parte i-ar determina pe cei care doresc să-și țină la vedere propriul topic, sau topicele favorite... i-ar determina, zic, să posteze ceva, orice... deci iar s-ar umfla traficul.

 

Știută fiind apetența pisicului, foamea lui insațiabilă după trafic = cîștig, ipoteza mea era mai mult decît plauzibilă, era logică.

De aceea mare a fost uimirea mea, cînd mi-am dat seama că mă înșelam. Cînd am văzut că în spatele acestor nick-uri sunt persoane reale, ca mine și ca alții.

 

Bun, eu, ceilalți, marea majoritate a userilor, intrăm din cînd în cînd... citim sau postăm cîte ceva... și tot ne ia una sau două ore din viață, zi de zi.

Dar ei, traficanții de clipuri, care de două-trei ori pe zi postează cîte 7-8-10 clipuri, lăbărțate pe 7-8-10 topice, cîte ore din viața lor alocă zilnic acestei activități?

 

Cred că multe ore. Pare că acesta e un job pentru ei, că din asta își cîștigă existența. Dacă e așa atunci ar fi de înțeles. Dar cine îi plătește?

Fiindcă nu pot să cred că Împăratul Mîț e mînă largă și, mai ales, nu pot să cred că are încasări atît de mari că își poate permite să arunce cîte un os de ros și traficanților.

 

Atunci Google? Nici asta nu pot să cred. Nu pot să cred că ditamai GIGANTUL, ultracunoscut pe întreg mapamondul, are nevoie de promovatori ai produselor sale pe un forum destul de obscur, de nișă.

 

Dar dacă nici Împăratul Mîț și nici Google, atunci cine?

Chiar să nu-i plătească nimeni? Oare activitatea lor e benevolă, gratuită, neplătită?

Dar atunci, care e mobilul lor? Ce-i mînă pe ei în luptă?

 

Ati promis sa fiti laconic 

Acesti domni imi par foarte onorabili:

Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven 

:)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Ati promis sa fiti laconic 

Acesti domni imi par foarte onorabili:

Marian Cristescu, gvbolovan, skyseven 

:)

Am spus chiar la început să sunt „foarte stimabili de altfel”

 

Topicul se numește „Pe lungi, medii și scurte” și am pus în el postări pentru toate gamele.

E adevărat că acum se recepționează cu precădere pe ultrascurte dar aparatele de calitate prind toate gamele.

Fiecare recepționează... după preferințe și capacități.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

Am spus chiar la început să sunt „foarte stimabili de altfel”

 

Topicul se numește „Pe lungi, medii și scurte” și am pus în el postări pentru toate gamele.

E adevărat că acum se recepționează cu precădere pe ultrascurte dar aparatele de calitate prind toate gamele.

Fiecare recepționează... după preferințe și capacități.

Sunteti radiofonistul perfect. 

Mai lucrați la laconism.

Cu bine! 

:)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Tu asta ești

 

Ines, iubită ca-n povești!

Din rude mari, împărătești,

Pe forum ai descălecat

Și inima ne-ai sfîșiat.

Tu asta ești?

 

N-ai milă niciun pic de noi?

Că suspinăm, eterni puțoi

Slujind eternul feminin

Ce-l întrupezi... o! magnanim!

Tu asta ești?

 

Tu, valuri, valuri, ne cosești.

Doar prin prezență ne uimești

Și trupu-ți dalb ne frige - bici!

Și mintea-ți ne subjugă - brici!

Tu asta ești?

 

Pe rînd la tine ne primești

Și-n patu-ți nu stăm la povești!

Te smotocim de fulgii-ți merg

Și pule fumurile-ți șterg!

Tu asta ești!

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:In mintea pisharcosului care se crede popa
  • Oras:In mintea pisharcosului care se crede popa
 

 

 

Boschet, te feresti de intrebare. Ai sau nu ai filme cand Sabrina Giulia se fute cu negri si arabitoi si tu privesti ?!?!?

Stii tu la cine ma refer. la ratusca aia proasta, botuxata, siliconata, RAPANDULA naibii !!!

 

post-250901-0-12071700-1515757466_thumb.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Boschet, te feresti de intrebare. Ai sau nu ai filme cand Sabrina Giulia se fute cu negri si arabitoi si tu privesti ?!?!?

Stii tu la cine ma refer. la ratusca aia proasta, botuxata, siliconata, RAPANDULA naibii !!!

 

attachicon.gifRAPANDULA.jpg

Ce intrebari tâmpite ai! Dar e bine că i-ai întrecut pe @prostitution si pe @regina p. mele, in prostie...
  • Like 6
  • Minus 30
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Da, pentru că orbii mă cred și ei pe mine oarbă, nu e ușor... Să știe dragii de ei, că eu sunt trează! Șiii...poate se trezesc săracii mergând adânc spre'ntunecatul hău!

Dar pentru mine drumul contează, plus...aripile ce le am!

E clar. Ai stofă de martir.

Nu cunoști cărui fapt s-a datorat greșeala lui Xerxes și-apoi avantajul avut de Alexandru cel Mare? Ori nu ai citit cu atenție ceea ce ți-am transmis și esti doar un simplu cunoscător al vorbelor... Nu înțeleg din ce stupidate se trezesc mereu oamenii să repete la nesfârșit istoria si-n cel mai mic gest al lor!
  • Like 6
  • Minus 30
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

Nu cunoști cărui fapt s-a datorat greșeala lui Xerxes și-apoi avantajul avut de Alexandru cel Mare? Ori nu ai citit cu atenție ceea ce ți-am transmis și esti doar un simplu cunoscător al vorbelor... Nu înțeleg din ce stupidate se trezesc mereu oamenii să repete la nesfârșit istoria si-n cel mai mic gest al lor!

Placut si spirutual popou 

:)

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Recent am făcut si niste glumițe cu un oarecare băiat care si-a pus obsesiv in minte niste imagini cu părți ale corpului meu...de fiecare dată înainte de o întâlnire. E deja cred ca la a 5-a intalnire si a venit mai devreme decât stabilit... M-a prins îmbrăcată in ținuta din ultima poză postata pe forum si el este autorul, cel care a avut inspirația să imi facă poza...In schimb m-a mai prins datorita grabelii sale, încercând să pun o nouă invelitoare la o perina...si s-a asezat in genunchi, mi-a ridicat fusta si a făcut pupicuri funduletului. După ce că retraiesc mereu senzația aceea bizară ca e atat de mic de înălțime in comparatie cu mine...mai trebuia să-l vad si in ipostaza aceasta!

  • Like 9
  • Minus 30
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

... senzația aceea bizară ca e atat de mic de înălțime in comparatie cu mine...mai trebuia să-l vad si in ipostaza aceasta!

de ce bizara? daca statea in picioare si-ti dadea limbi ... ziceam, sa stii ca la orizontala nu prea conteaza inaltimea, ... pardon, pe la spate conteaza ca am si eu aceeasi problema cu cineva care e mai inalta ca mine si nu-s chiar al 7-lea din Alba ca Zapada., am 1.78 m.

Hmmm ... am impresia ca m-ai starnit un pic ....

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce ne facem cu aceste bunaciuni? 

Parca ne-ncolteste. 

:)

Dottore ... ai grija ce faci ca daca te prinde in mrejele ei ... nu te vad bine.

Eu 3 zile am stat pe "aghiasma" sa imi treaca visele erotice pe care mi le plantase in minte dupa o simpla discutie pe chat. :laugh2 Parerea mea  :hihat

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

Boschet, te feresti de intrebare. Ai sau nu ai filme cand Sabrina Giulia se fute cu negri si arabitoi si tu privesti ?!?!?

Stii tu la cine ma refer. la ratusca aia proasta, botuxata, siliconata, RAPANDULA naibii !!!

 

attachicon.gifRAPANDULA.jpg

Imi place fata.

Unde o gasesc? 

:)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sunt deja condanmat. 

Ce mai pot sa fac? 

Este prea tare. 

:)

... io zic sa o faci lata, nu mai ai nimic de pierdut ... si daca o suni seteaza telefonul sa inchida convorbirea automat dupa 2 minute... ca nu mai scapi, dupa ce-i auzi vocea  :laugh2

Io i-am salvat numarul de telefon ... "Dante Infernul" ca nu incapea "Voi ce intrati, lasati orice speranta"  :wink2

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu

Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

... io zic sa o faci lata, nu mai ai nimic de pierdut ... si daca o suni seteaza telefonul sa inchida convorbirea automat dupa 2 minute... ca nu mai scapi, dupa ce-i auzi vocea  :laugh2

Io i-am salvat numarul de telefon ... "Dante Infernul" ca nu incapea "Voi ce intrati, lasati orice speranta"  :wink2

Treaba e ca am savurat glasul, si nu numai.

Este ucigasa mea perfecta 

:)

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...