Sari la conținut

APEL LA TOLERANȚĂ


Postări Recomandate

  • Oras:Locatie
  • Oras:Locatie

Am vrut eu să încerc o chestie de gen, da' n-a pus botu', tăunele... Vorbisem cu niște avocați și eram hotărât să stric niște bani pe o plângere penală, doar din dorința de a-l face să se cace pe el, oleacă. Curajosu' lu' mama...

 

Deci, aviz sandokanilor, dornici de adrenalină: se poate construi un dosar penal, pe baza amenințărilor, chiar dacă sunt exprimate în mediul virtual. Folosiți-vă căpățâna și pentru altceva, nu numai ca umbrelă de gâtlej...!

 

Eu zic ca avocatii te-au vazut asa mai prostovan si s-au gandit sa faca niste bani pe spinarea ta. Amenintarea trebuie sa fie efectiva si sa cauzeze victimei o stare de teama. Pe baza amenintarilor se depune plangere prealabila la organele competente, iar dosarul se intocmeste ulterior in functie de probe si gravitatea faptelor reclamate.

 

Iti recomand sa mai faci apel din cand in cand la dictionar, pentru ca e evident ca in bostanul tau e o mare confuzie intre termenii de "amenintare" si "invitatie" (care poate fi acceptata sau declinata de cealalta parte).

 

Oare ce ar spune avocatii tai daca ar vedea amenintarile efective pe care mi le-a adresat in ultimele zile pretenul tau cocalar? Am suficiente motive pentru a depune o plangere prealabila? Macar cu atat sa ma aleg si eu din povestea asta.

 

PS Nu stiu daca sa iau ca pe un compliment ori sa te consider obsedat daca astfel de probleme te preocupa si in afara forumului, in asa o masura incat esti dispus sa pierzi timp si bani doar pentru a-ti satisface vanitatea. Boul lu' mama :)

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Locatie
  • Oras:Locatie

Na ca a venit si dobitocul asta sa ne strice discutia

O tine pe a lui , n-ai treaba ....

Iar te bagi in seama cu mine, pula-bleaga? Trebuie sa-mi cer voie de la tine sa postez o replica care ma priveste?

Smardoiule de femei, vezi-ti de aberatiile si injuraturile tale.

  • Minus 2
Link spre comentariu
Reputație: -1565
  • Oras:.
  • Oras:.

Iar te bagi in seama cu mine, pula-bleaga? Trebuie sa-mi cer voie de la tine sa postez o replica care ma priveste?

Smardoiule de femei, vezi-ti de aberatiile si injuraturile tale.

 

Ce prost ba , ia spune, ai 40 de kg cu tot cu pampersul plin ?

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
Reputație: -1565
  • Oras:.
  • Oras:.

Cum te simti cand injuri si bati femeile, golane?

 

De unde ai dedus tu asta ? :laugh2 :laugh2 :laugh2

 

L.E  Gata ma , am aflat si eu , mi-a zis un amic comun ca te futi in cur pe rupte . E tot ala care ti-a zis tie ca bat fameile

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Eu zic ca avocatii te-au vazut asa mai prostovan si s-au gandit sa faca niste bani pe spinarea ta. Amenintarea trebuie sa fie efectiva si sa cauzeze victimei o stare de teama. Pe baza amenintarilor se depune plangere prealabila la organele competente, iar dosarul se intocmeste ulterior in functie de probe si gravitatea faptelor reclamate.

 

Iti recomand sa mai faci apel din cand in cand la dictionar, pentru ca e evident ca in bostanul tau e o mare confuzie intre termenii de "amenintare" si "invitatie" (care poate fi acceptata sau declinata de cealalta parte).

 

Oare ce ar spune avocatii tai daca ar vedea amenintarile efective pe care mi le-a adresat in ultimele zile pretenul tau cocalar? Am suficiente motive pentru a depune o plangere prealabila? Macar cu atat sa ma aleg si eu din povestea asta.

 

PS Nu stiu daca sa iau ca pe un compliment ori sa te consider obsedat daca astfel de probleme te preocupa si in afara forumului, in asa o masura incat esti dispus sa pierzi timp si bani doar pentru a-ti satisface vanitatea. Boul lu' mama :)

Nu mă preocupă cam nimic, din ceea ce se discută aici, în afara forumului, dar tu meriți atenție sporită, că ești prea imbecil.

 

O luam în ordine?

 

-Ai descris exact premisele unei plângeri penale. La câți neuroni activi ai, e posibil să nu realizezi că nu are importanță că se numește invitație. Invitație, la ce...? Să dezbați Republica lui Platon? Căcatule!

 

-Tocmai, că am arătat ceea ce ai postat...

 

-Nu, nu mai poți, pentru că și-a retras "invitația".

 

Lista de "lingăi" e lungă, tu insistă în tâmpenia ta, sunt convins că o să găsești pe careva să-ți îndeplinească visul... Bă, da' prost ești...!

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Locatie
  • Oras:Locatie

Nu mă preocupă cam nimic, din ceea ce se discută aici, în afara forumului, dar tu meriți atenție sporită, că ești prea imbecil.

 

O luam în ordine?

 

-Ai descris exact premisele unei plângeri penale. La câți neuroni activi ai, e posibil să nu realizezi că nu are importanță că se numește invitație. Invitație, la ce...? Să dezbați Republica lui Platon? Căcatule!

 

-Tocmai, că am arătat ceea ce ai postat...

 

-Nu, nu mai poți, pentru că și-a retras "invitația".

 

Lista de "lingăi" e lungă, tu insistă în tâmpenia ta, sunt convins că o să găsești pe careva să-ți îndeplinească visul... Bă, da' prost ești...!

 

Trebuie sa admit: pana acum nu am fost convins ca esti chiar atat de prost, te stiam doar de lacheu si lichea.

Dar tu esti cu adevarat imbecil!

 

Discutia se va purta in termeni tehnici, juridici, si nu filosofici asa cum iti imaginezi tu. Daca X il invita pe Y la o cafea sau la un antrenament la o sala de sport, NU este amenintare, pentru ca Y are posibilitatea sa refuze invitatia, iar lipsa oricarei amenintari directe sau indirecte inseamna ca motivul de teama este pura speculatie si NU se poate proba. Cu alte cuvinte, Y poate depune plangere prealabila, e dreptul lui legal, dar actiunea se va opri in acel moment din lipsa de probe.

 

Vezi mai sus.

 

Gresesti, o sa gasesti inca o amenintare chiar si in ultima lui postare. Nu a retractat nimic, nu si-a cerut scuze, deci as avea toate motivele sa am in continuare o stare de teama. Esti suficient de convins de pozitia ta incat sa punem un pariu?:)

 

Cand cunostintele si argumentele tale sunt doar din auzite si extrem de subtiri, singura ta arma ramane sa recurgi din nou la insulte. Boule!:)

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
Reputație: -1565
  • Oras:.
  • Oras:.

Cum te simti cand injuri si bati femeile, golane?

 

Hai ma creier de gaina , ai dovezi sau  ti-ai inghitit limba , bagami-as pula in ea .

Poate face motanul un bine si ne vaduveste de aberatiile tale

 

P.S Mars la ignore ca sunt satul de imbecili

  • Like 6
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Trebuie sa admit: pana acum nu am fost convins ca esti chiar atat de prost, te stiam doar de lacheu si lichea.

Dar tu esti cu adevarat imbecil!

 

Discutia se va purta in termeni tehnici, juridici, si nu filosofici asa cum iti imaginezi tu. Daca X il invita pe Y la o cafea sau la un antrenament la o sala de sport, NU este amenintare, pentru ca Y are posibilitatea sa refuze invitatia, iar lipsa oricarei amenintari directe sau indirecte inseamna ca motivul de teama este pura speculatie si NU se poate proba. Cu alte cuvinte, Y poate depune plangere prealabila, e dreptul lui legal, dar actiunea se va opri in acel moment din lipsa de probe.

 

Vezi mai sus.

 

Gresesti, o sa gasesti inca o amenintare chiar si in ultima lui postare. Nu a retractat nimic, nu si-a cerut scuze, deci as avea toate motivele sa am in continuare o stare de teama. Esti suficient de convins de pozitia ta incat sa punem un pariu?:)

 

Cand cunostintele si argumentele tale sunt doar din auzite si extrem de subtiri, singura ta arma ramane sa recurgi din nou la insulte. Boule!:)

Așa e... Discuțiile se vor purta în termeni de dă-te-n pula mea dă coclit... Nu mai știi nici ce-ai postat.

 

Inc-o dată: ești mult prea prost până și pentru secolul ăsta! Faci o treabă excelentă, continuă...

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Hai ma creier de gaina , ai dovezi sau  ti-ai inghitit limba , bagami-as pula in ea .

Poate face motanul un bine si ne vaduveste de aberatiile tale

 

P.S Mars la ignore ca sunt satul de imbecili

 

Daca l-ar baga toata lumea la ignore ar fi in spume! 

  • Like 7
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 021 352 8632
  • Oras:'' suntem peste tot acasa ''
  • Telefon: 021 352 8632
  • Oras:'' suntem peste tot acasa ''

cand se intalnesc 2 fara sa se cunoasca ...:))))

 

https://scontent.fotp1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/13615322_1002316256552774_3728542688178849372_n.jpg?oh=9a423e2e0c30429164a08e9429e5f54c&oe=5829CC97

  • Like 9
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

Azi am iNplinit 90 dă kile...cu această ocazie, vreau să-i transmit poponautului din popou, cã-i trag la muie și-i plimb copiii pîn gură doar cu spectatori...pă românește, vreau să-l afirm și implicit să-l lansez... winehouse, e în juriu, se știe...mișikin, de asemenea... util ca întotdeauna, responsabil cu schimbarea prezervativelor...și nu în ultimul rând, advanced...cel mai pur, cel mai curat...pubelistul șãf, debaralistul nambãr ec :)

 

 

 

Habemus papam!!!

  • Like 5
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Azi am iNplinit 90 dă kile...cu această ocazie, vreau să-i transmit poponautului din popou, cã-i trag la muie și-i plimb copiii pîn gură doar cu spectatori...pă românește, vreau să-l afirm și implicit să-l lansez... winehouse, e în juriu, se știe...mișikin, de asemenea... util ca întotdeauna, responsabil cu schimbarea prezervativelor...și nu în ultimul rând, advanced...cel mai pur, cel mai curat...pubelistul șãf, debaralistul nambãr ec :)

Habemus papam!!!

L-ai uitat pe Ciorex!
  • Like 10
  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...