Sari la conținut

Spovedania unei prostituate


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

O sa va descriu si faza cu PORTOFELUL , mai tarziu , asta ca sa vedeti cum se comporta aratarile de PISARCIOS si BUCATARIE  in diverse situatii  , contrar la ceea ce mananca kkt pe aici  ca fac si dreg   

 

Inclusiv Picon o stie si poate sa confirme  ca exact asa s-a intamplat   :)

I-ai dat PM ca sa te impaci cu el? Ca eu imi aduc aminte ca si de el te-ai luat fara sa-ti faca nimic.Dar na ce sa zic iti trebuiau niste sustinatori si ai inceput cu pm-urile 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Contracut prenuptial este folosit doar de bogatasii care considera familia tot un business si se negociaza cu banii si pizda pe masa.

Nu doar de bogătași, ci și de cei din clasa mijlocie, cu o cât-de-câtă avere, mai ales când starea inițială a situației materiale, e net dezechilibrată.

Eu nu cred ca matale poti sa te duci cu femeia pe care o iubesti cu adevarat,la notariat sa stabilesti ce si cum va impartiti acareturile in caz de divort.

Dragostea mai trece, viața poate oferi multe surprize, de aceea, în Occident se practică pe scară destul de largă, acest gen de contract. Când se unesc două sărăcii, ce plm să mai împarți? Dacă tu, bărbat, ai intrat în căsătorie cu o situație materială mai bună ca ei și cariera ta aduce mai mulți bani în casă decât ea și dacă te mai duci și tu, ca omul la o curvă, să te mai răcorești, iar ea află și bagă divorț (având și probe), ce te faci? 

Chiar si simplu fapt de a discuta despre divort inainte de casatorie este jenant si absurd.

E absurd la noi, pentru că e o chestie nouă și pentru că mai sunt și unele reminiscențe comuniste și nu numai, de genul "familia e stâlpul societății", un divorț e o catastrofă etc.  

  • Like 6
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Calmeaza-te BUCATARIE , ca am sa spun exact ce faci . Pana atunci stai chill si editeaza ce ai scris legat de "curva masculina" , inclusiv greselile gramaticale 

 

Asteapta BUCATARIE , ca te fac KO cat ai zice peste ...si azi  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

O sa va descriu si faza cu PORTOFELUL , mai tarziu , asta ca sa vedeti cum se comporta aratarile de PISARCIOS si BUCATARIE  in diverse situatii  , contrar la ceea ce mananca kkt pe aici  ca fac si dreg   

 

Inclusiv Picon o stie si poate sa confirme  ca exact asa s-a intamplat  

 

Ai dreptul sa nu spui nimic. Tot ce spui poate fi folosit impotriva ta.

Adica pe intellesul tau: Mai bine taci ca te faci de cacat.

PS. Atat de rau ai fost afectat de "portofel" incat simti nevoia sa te justifici,chiar si in situatia in care poza este cat se poate de clara.

Sa nu vi cu povestea cu amintirea de la strabunicul erou in razboiul de idependenta ca este jenanta.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Calmeaza-te BUCATARIE , ca am sa spun exact ce faci . Pana atunci stai chill si editeaza ce ai scris legat de "curva masculina" , inclusiv greselile gramaticale 

 

Asteapta BUCATARIE , ca te fac KO cat ai zice peste ...si azi  :laugh2

Eu ti-am masi spus ca esti atat de prost incat nu faci diferenta dinre net si viata reala. Tu nu poti decat sa ma sugi tarane ,nu poti face ko pe cineva in virtual .Iar visezi cu ochii deschisi?

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

I-ai dat PM ca sa te impaci cu el? Ca eu imi aduc aminte ca si de el te-ai luat fara sa-ti faca nimic.Dar na ce sa zic iti trebuiau niste sustinatori si ai inceput cu pm-urile 

Ce e, sau a fost între mine și el, e treaba mea și a lui, nu a ta, sau a altcuiva. Oamenii se mai ceartă, se mai lămuresc, se mai împacă. Oamenii cu glagorie, zic. Așa cum a fost, de exemplu, și cu Alexandru/Condition și cu mulți alții. "Doar boul e consecvent", zicea Marghiloman, parcă.

  • Like 6
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

 

Contracut prenuptial este folosit doar de bogatasii care considera familia tot un business si se negociaza cu banii si pizda pe masa.

Nu doar de bogătași, ci și de cei din clasa mijlocie, cu o cât-de-câtă avere, mai ales când starea inițială a situației materiale, e net dezechilibrată.

Eu nu cred ca matale poti sa te duci cu femeia pe care o iubesti cu adevarat,la notariat sa stabilesti ce si cum va impartiti acareturile in caz de divort.

Dragostea mai trece, viața poate oferi multe surprize, de aceea, în Occident se practică pe scară destul de largă, acest gen de contract. Când se unesc două sărăcii, ce plm să mai împarți? Dacă tu, bărbat, ai intrat în căsătorie cu o situație materială mai bună ca ei și cariera ta aduce mai mulți bani în casă decât ea și dacă te mai duci și tu, ca omul la o curvă, să te mai răcorești, iar ea află și bagă divorț (având și probe), ce te faci? 

Chiar si simplu fapt de a discuta despre divort inainte de casatorie este jenant si absurd.

E absurd la noi, pentru că e o chestie nouă și pentru că mai sunt și unele reminiscențe comuniste și nu numai, de genul "familia e stâlpul societății", un divorț e o catastrofă etc.  

 

Procedeaza matale asa ca eu iti doresc succes!

PS.Vezi codul civil,la partaj,apoi mergi la codul de procedura si o sa vezi ca in situatia expusa de tine nu imparti pe jumate averea.Dar unde nu e stiinta nu poti avea pretentii.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Tu stii ce faci tu BUCATARIE cu PM-urile .

De cate ori m-ai  agasat cu mesajele in privat  cand ma luam de tine pe aici sau te rugai sa te salvez ?

De cate ori te-am abordat  eu primul ? Niciodata . De ce ? 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Calmeaza-te BUCATARIE , ca am sa spun exact ce faci . Pana atunci stai chill si editeaza ce ai scris legat de "curva masculina" , inclusiv greselile gramaticale 

 

Asteapta BUCATARIE , ca te fac KO cat ai zice peste ...si azi  :laugh2

Inteligenta are limite,prostia nu.Oare de ce te fac toti prost?

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Procedeaza matale asa ca eu iti doresc succes!

PS.Vezi codul civil,la partaj,apoi mergi la codul de procedura si o sa vezi ca in situatia expusa de tine nu imparti pe jumate averea.Dar unde nu e stiinta nu poti avea pretentii.

Nu am spus că se împarte pe jumătate, dar unde e analfabetism funcțional (și nu numai), nu poți avea pretenții.

P.S. Văd că iar escaladezi conflictul. Eu nu te-am citat, am postat decent, fără jigniri, iar replicile tale, iată, încep să conțină iar jigniri, fără să te fi provocat. Apoi, sari de cur în sus că te jignesc. Păi, corect e? 

  • Like 5
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Tu stii ce faci tu BUCATARIE cu PM-urile .

De cate ori m-ai  agasai cu mesajele in privat  cand ma luam de tine pe aici sau te rugai sa te salvez ?

De cate ori te-am abordat  eu primul ? Niciodata . De ce ? 

Eu vorbeam ca tu ai inceput sa te iei de mine pe topice ,iar incerci sa schimbi vorba? Ti-am spus de nenumarate ori ca nu ma iau de tine chiar daca tu o faci .Dar toate au o limita nu pot sa tac la infinit cand vad cat de prost esti cand mananci cacat intruna.Am mintit cu ceva in ce am spus acum?

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Contracut prenuptial este folosit doar de bogatasii care considera familia tot un business si se negociaza cu banii si pizda pe masa.

Eu nu cred ca matale poti sa te duci cu femeia pe care o iubesti cu adevarat,la notariat sa stabilesti ce si cum va impartiti acareturile in caz de divort.

Chiar si simplu fapt de a discuta despre divort inainte de casatorie este jenant si absurd.

 

La noi contractul prenuptial e ceva deplasat pentru ca e o chestie culturala. Asa suntem noi educati si la asta intervine si religia. Ai nu ai treaba, oamenii stau in familie fie ei si nefericiti. Daca vorbesti de lucruri materiale inseamna ca nu il iubesti. Daca cineva iti cere si nu ii al ajuti, la fel.  Tu ai dreptate daca te raportezi la cultura noastra. Nu stiu daca e mai bine sau mai rau asa, dar asta e realitatea. 

 

Oricum, daca ai copii, iti cam piere cheful de orice chestie prenuptiala. Cand ma apucase pe mine nebunie de plecasem eu de acasa si vedeam ca sufera copilul, ma durea pe mine in cot de orice intelegere as fi avut (nu ca as fi avut una). Asta cu stai ca impartim in functie de cat ne-am inteles e o chestie greu de aplicat ca barbat, asta daca chiar esti barbat cu adevarat. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Ma iau de tine cand vrea plm , ca esti un mincinos notoriu si recunoscut deja de catre toti . Eu tarziu am observat si constatat  chiar daca altii m-au avertizat cu mult inainte  . Ai inteles mai pula de BUCATAR ? Ai inteles o pula. Motivai in permanenta ca esti cu capul si ai uitat . 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ma iau de tine cand vrea plm , ca esti un mincinos notoriu si recunoscut deja de catre toti . Eu tarziu am observat si constatat  chiar daca altii m-au avertizat cu mult inainte  . Ai inteles mai pula de BUCATAR ? Ai inteles o pula. Motivai in permanenta ca esti cu capul si ai uitat . 

Daca sunt pula ,sa ma iei in gura.Tu chiar ai inceput sa crezi ce spui,si mie mi-au spus altii ca esti o zdreanta de om un neica nimeni si nu i-am crezut. Acum ii cred m-am convins

Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

Nu am spus că se împarte pe jumătate, dar unde e analfabetism funcțional (și nu numai), nu poți avea pretenții.

P.S. Văd că iar escaladezi conflictul. Eu nu te-am citat, am postat decent, fără jigniri, iar replicile tale, iată, încep să conțină iar jigniri, fără să te fi provocat. Apoi, sari de cur în sus că te jignesc. Păi, corect e? 

Nu te-am jignit cu nimic,dar cand esti hotarat sa ma contrazici doar de dragul contrazicerii,atunci e normal sa-ti explic cu argumente.

Repet.In Ro. legea partajului este destul de corecta,nu este nevoie de contract prenuptial.Ca sunt prosti care trec pe numele nevestei afaceri,propietati,etc, este alta treaba,pe care o discut cu tine cu deosebita placere.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu am spus că se împarte pe jumătate, dar unde e analfabetism funcțional (și nu numai), nu poți avea pretenții.

P.S. Văd că iar escaladezi conflictul. Eu nu te-am citat, am postat decent, fără jigniri, iar replicile tale, iată, încep să conțină iar jigniri, fără să te fi provocat. Apoi, sari de cur în sus că te jignesc. Păi, corect e? 

 

Pai conflictul meu cu el crezi ca a plecat de la altceva ? A plecat exact de Topicul cu conturile SP unde l-am contrazis in termeni destul de civilizati vsv de acele conturi .

Drept urmare s-a aliat cu Pescalau , pardon Prostalaul Clonat  , au incercat sa ma provoace cu alta clona  , dupa care a excaladat conflictul de aici cu fel de fel de jigniri .

  • Like 20
  • Minus 12
Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

Pai conflictul meu cu el crezi ca a plecat de la altceva ? A plecat exact de Topicul cu conturile SP unde l-am contrazis in termeni destul de civilizati vsv de acele conturi .

Drept urmare s-a aliat cu Pescalau , pardon Prostalaul Clonat  , au incercat sa ma provoace cu alta clona  , dupa care a excaladat conflictul de aici cu fel de fel de jigniri .

Taci dracu' de prostituata masculina,cu aburelile tale.Eu nu mai dau un muc pe tine de cand mi-a aratat un prieten PM-ul de la tine,unde ii cereai informatii despre mine.Te-am lasat in pace pana acum de mila,de sila,de scarba.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

BUCATARIE depinde la  gura carei zdrente pleci  urechea.

Ei mi-au spus cunoscandu-te mai bine , eu nu i-am crezut , dupa care am simtit efectul pe propria piele cum  actionai miseleste in diverse situatii .Acum ii cred . Deci esti o zdreanta de om  BUCATARIE, ca sa stii ...in afara de faptul ca esti si un mos urat  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

BUCATARIE depinde la  gura carei zdrente pleci  urechea.

Ei mi-au spus cunoscandu-te mai bine , eu nu i-am crezut , dupa care am simtit efectul pe propria piele cum  actionai miseleste in diverse situatii .Acum ii cred . Deci esti o zdreanta de om  BUCATARIE, ca sa stii ...in afara de faptul ca esti si un mos urat  :laugh2

Sa-mi dai drepturile de autor ,vad ca ai inceput sa ma copiezi .Te dore rau prostia este?Iar te repeti cu '' mos urat'' ? Iti reamintesc cab eu '' mos urat'' merg la femei ,tu baiat frumos mergi la barbati  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Pisatule betivan  nu incerca ca un bou sa induci in eroare si sa minti , ca de obicei , ca nu am cerut eu informatii  despre tine , ca ma si interesa prea mult (de altfel)  persoana ta   :slap2   un jeg de om analfabet  si cu  o viata destul de trista :)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 

Eu nu cred ca matale poti sa te duci cu femeia pe care o iubesti cu adevarat,la notariat sa stabilesti ce si cum va impartiti acareturile in caz de divort.

 

Eu unul nu sunt de aceasi parere, pentru ca din pacate iubirea nu este eterna si oamenii se schimba, mai ales cu atatea tentatii in jurul lor.

Traim intr-o societate materialista ca asta insemna capitalismul ( si cine e vechi aici , observa ca trei sferturi din certurile de pe forum  sunt bazate pe ce are sau nu fiecare sau daca are ce manca sau nu )  in care s-a ajuns prea departe in ccea ce priveste partajul, de aceea prenuptialul mi se pare o inventie buna.

 

Adica , totusi s-a ajuns in cazuri deplorabile ca un tata bogat sau de clasa medie sa platesca lunar pensie alimentara copiilor mai mult decat daca nu s-ar fi despartit de nevasta. Ce poate sa consume un copil lunar de 5 000 -10 000 de euro ?

Sa nu mai vorbim si de faza penibila care se intampla mai des in vest  in care daca femeia castiga custodia, ramane cu casa chiar daca era a barbatului cand s-au casatorit ,doar pentru ca ea are grija de copil.

Exemplele pot continua , insa concluzia mea este ca prenuptialul ar trebui privit ca ceva normal

  • Like 5
  • Minus 7
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pisatule betivan  nu incerca ca un bou sa induci in eroare si sa minti , ca de obicei , ca nu am cerut eu informatii  despre tine , ca ma si interesa prea mult (de altfel)  persoana ta   :slap2   un jeg de om analfabet  si cu  o viata destul de trista :)

Ai dreptate am o viata trista pentru ca ma fut in ei de bani daca intelegi ce spun .Tu neavand bani te futi in cur. Am spus-o de sute de ori ca nu am baut niciodata ,dar daca tu ma faci betivan probabil ca ma asemeni cu tine ,nu este cazul tarane daca as si baut as fi spus.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Observ ca faza cu mincinosul si ca esti o zdreanta de om (de care stiu toti , oameni cu o mai mare vechime de-a mea pe aici) ,  nu o contesti  atat de tare ...BUCATARIE  :laugh2

 

Citeaza BUCATARIE doar  textele care ti se adreseaza sau iti asumi si nick-ul PISALAULUI  BETIVAN  ?

 

Prost mai esti Doamne  :laugh2

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Observ ca faza cu mincinosul si ca esti o zdreanta de om (de care stiu toti , oameni cu o mai mare vechime de-a mea pe aici) ,  nu o contesti  atat de tare ...BUCATARIE  :laugh2

Abia am spus sa-mi dai drepturi de autor dar ai memoria scurta sau creier de gaina. Cineva spunea ca ; cu cat este mai mica mintea cu atat este mai mare ingamfarea

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...