Sari la conținut

Spovedania unei prostituate


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu unul nu sunt de aceasi parere, pentru ca din pacate iubirea nu este eterna si oamenii se schimba, mai ales cu atatea tentatii in jurul lor.

Traim intr-o societate materialista ca asta insemna capitalismul ( si cine e vechi aici , observa ca trei sferturi din certurile de pe forum  sunt bazate pe ce are sau nu fiecare sau daca are ce manca sau nu )  in care s-a ajuns prea departe in ccea ce priveste partajul, de aceea prenuptialul mi se pare o inventie buna.

 

Adica , totusi s-a ajuns in cazuri deplorabile ca un tata bogat sau de clasa medie sa platesca lunar pensie alimentara copiilor mai mult decat daca nu s-ar fi despartit de nevasta. Ce poate sa consume un copil lunar de 5 000 -10 000 de euro ?

Sa nu mai vorbim si de faza penibila care se intampla mai des in vest  in care daca femeia castiga custodia, ramane cu casa chiar daca era a barbatului cand s-au casatorit ,doar pentru ca ea are grija de copil.

Exemplele pot continua , insa concluzia mea este ca prenuptialul ar trebui privit ca ceva normal

 

Depinde de cat esti de atasat de copil. Iti spun eu ca atunci cand veneam si se uita fiica-mea de dupa usa camerei si nu stia ce sa faca, sa vina la mine sau nu. nu mai imi trebuia nimic. Puteai tu sa imi dai orice. E discutabila chestia asta cu copiii. E un sentiment de vinovatie foarte mare cand faci chestii de genul asta si sunt barbati ca are da super averi doar sa scape de el. E multa mai complicata situatia. 

 

PS: De multe ori copii impiedica divortul. Au stil de a-si apara familia extraordinar. Cand sunt chestii de genul asta, cam faci pipi pe el de contract prenuptial. Nu stii ce sa mai faci ca sa nu te simti vinovat, sa vezi ca mama nu sufera si nu imprima chestia asta si la copil. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Observ ca faza cu mincinosul si ca esti o zdreanta de om (de care stiu toti , oameni cu o mai mare vechime de-a mea pe aici) ,  nu o contesti  atat de tare ...BUCATARIE  :laugh2

 

Citeaza BUCATARIE doar  textele care ti se adreseaza sau iti asumi si nick-ul PISALAULUI  BETIVAN  ?

 

Prost mai esti Doamne  :laugh2

Sombapula Miky frate se pare ca te-au cam muit astia la sange cat am lipsit in orele astea

  • Like 16
  • Minus 17
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

BUCATARIE deja prostia ta crunta incepe sa-mi dea batai de cap  :laugh2

 

Mars in plm la vase , ca esti terminat  si gata nu-ti mai dedic vreo postare   ca esti la fel de prost ca intotdeauna si nu intelegi nimic

 

Am sa scriu (doar)  mai tarziu o postare care te va include si pe tine , fara  sa-ti mai dau replica in vreun fel , ca asta se va observa negru pe alb cat esti de prost si libidinos 

Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Acum la modul serios. Ce diferenta ar fi intre aurul turcesc si cel egiptean? Nu e acelasi metal?

Ăla turcesc e îmbogățit cu metal comun. La mijloc.

Pe asemenea topice mie imi place să observ care e victima in mod real, ce fac după aceea...e strict treaba mea.

Zâmbești ca muta la pulă, cu privirea aia răvășitoare de semimongoloidă, marcă înregistrată, ce dreaq să faci?

  • Like 4
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Ce sa muiasca DMX-ule ca lu' PISATUL OBSEDAT si lu' BUCATARIE nu li se mai scoala demult  , pe langa faptul ca pe unul l-a pus in cap bautura ,  iar pe celalalt varsta .

 

Apropo de asta ... nu ai nevoie de un sclav prin bucatarie  si pe altul care sa stranga peturi goale de 2 litri si sa le duca la Remat ? 

Link spre comentariu

Ce sa muiasca DMX-ule ca lu' PISATUL OBSEDAT si lu' BUCATARIE nu li se mai scoala demult  , pe langa faptul ca pe unul l-a pus in cap bautura ,  iar pe celalalt varsta .

 

Apropo de asta ... nu ai nevoie de un sclav prin bucatarie  si pe altul care sa stranga peturi goale de 2 litri si sa le duca la Remat ? 

Ma ta a iesit la produs a zis sa ti las cheile sa poti intra in casa =))

  • Like 15
  • Minus 17
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

BUCATARIE deja prostia ta crunta incepe sa-mi dea batai de cap  :laugh2

 

Mars in plm la vase , ca esti terminat  si gata nu-ti mai dedic vreo postare   ca esti la fel de prost ca intotdeauna si nu intelegi nimic

 

Am sa scriu (doar)  mai tarziu o postare care te va include si pe tine , fara  sa-ti mai dau replica in vreun fel , ca asta se va observa negru pe alb cat esti de prost si libidinos 

Faci tu lucrul asta pentru mine? Adica vrei sa spui ca rezisti tu sa nu te mai certi cu mine? O sa fie plictiseala mare pe aici fara ''scrierile alese ''ale tale.Uite eu ma mut pe alt topic sa-i spun unei fete '' te pup iubire'' si astept sa vad cum te comporti .Sunt atat de prost si libidinos incat nu-mi vine sa cred ca rezisti tu sa nu te injure macar doi insi pe zi sau sa-ti reaminteasca ca esti ....... :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ce sa muiasca DMX-ule ca lu' PISATUL OBSEDAT si lu' BUCATARIE nu li se mai scoala demult  , pe langa faptul ca pe unul l-a pus in cap bautura ,  iar pe celalalt varsta .

 

Apropo de asta ... nu ai nevoie de un sclav prin bucatarie  si pe altul care sa stranga peturi goale de 2 litri si sa le duca la Remat ? 

De sclav nu am nevoie ca te am pe tine ,este greu sa formezi un om in bucatarie .Tu te-ai nascut sclav deci nu am nevoie de altul,iar in pauza cat te odihnesti poti aduna peturile sa le duci la Remat ca vad ca sti ce sa faci cu ele

  • Like 17
  • Minus 18
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu te-am jignit cu nimic,dar cand esti hotarat sa ma contrazici doar de dragul contrazicerii,atunci e normal sa-ti explic cu argumente.

Repet.In Ro. legea partajului este destul de corecta,nu este nevoie de contract prenuptial.Ca sunt prosti care trec pe numele nevestei afaceri,propietati,etc, este alta treaba,pe care o discut cu tine cu deosebita placere.

Nici nu mai știi când jignești, sau când provoci. Mai bine, vezi ce a spus Bubutz, despre chestia asta, adică, în principiu, cam ce am zis și eu!

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Dade ii arunca cineva una deun leu.Ai auzit ca se fute pe mancare?

Eu am acceptat doar patru întâlniri...si in curand se face luna. Nu vad cum teoria voastră ar putea sa fie valabilă...

 

Cred că totul sta in faptul ca va place sa va dati like unui altuia, ceva gen ca...o l*ba in onoarea sentimentului de reciprocitate.

Link spre comentariu

Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Nu am spus că se împarte pe jumătate, dar unde e analfabetism funcțional (și nu numai), nu poți avea pretenții.

P.S. Văd că iar escaladezi conflictul. Eu nu te-am citat, am postat decent, fără jigniri, iar replicile tale, iată, încep să conțină iar jigniri, fără să te fi provocat. Apoi, sari de cur în sus că te jignesc. Păi, corect e?

 

Te-ai gasit cui sa ii spui despre analfabetimul funcțional. Aveam oarece pretenții de la dumneata! :)
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...