Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

(Foto by me)

 

Oare in afara de românii din Vestul tarii, care mai pastreaza ceva din dacii de odinioara, mai exista in România daci adevarati ??? :(

 

https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21617966_1194189847392668_941783146245428081_n.jpg?oh=afbabede3547b57535e0f7ed60df1c32&oe=5A4BB16D

 

https://www.youtube.com/watch?v=FiP9VUoiDeQ

Ți-a povestit Picon cum erau dacii "adevărați"? Plm...

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ți-a povestit Picon cum erau dacii "adevărați"? Plm...

Nope, dar as vrea sa ma intorc in timp prin ani 0-105. Nu uita ca la Sarmi, in 105-106 femeile dace au luptat si au murit cot la cot cu barbatii daci. Oare astazi cate femei ar mai fi dornice sa aiba soarta unei (L.E.)Ecaterina Teodoroiu sau Janne d'Arc ? Toata stima pentru femeile ruse, cel putin in cel de-al doilea razboi mondial nazistii au omorat cu sutele femeile partizane din codrii de pe Volga, de la periferiile Moscovei, din Stalingrad, Harkov, Kursk...

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Ți-a povestit Picon cum erau dacii "adevărați"? Plm...

Nu am apucat să-i povestesc. Dacii erau așa cum a spus prietenul meu de șprițz, Herodot: cei mai viteji și drepți dintre traci, dar bețivi și puturoți. Că d'aia, ne-a tăiat Deceneu viile, băga-mi-aș poola-n castronul lui! :laugh2

  • Like 6
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Nope, dar as vrea sa ma intorc in timp prin ani 0-105. Nu uita ca la Sarmi, in 105-106 femeile dace au luptat si au murit cot la cot cu barbatii daci. Oare astazi cate femei ar mai fi dornice sa aiba soarta unei (L.E.)Ecaterina Teodoroiu sau Janne d'Arc ? Toata stima pentru femeile ruse, cel putin in cel de-al doilea razboi mondial nazistii au omorat cu sutele femeile partizane din codrii de pe Volga, de la periferiile Moscovei, din Stalingrad, Harkov, Kursk...

Șefu', sunt legende și mii de variante. Oricum, dacă au fost într-adevăr așa cum se povestește, s-au tâmpit de la prea multă labă și supradoze accidentale de țuică de pufoaică.

  • Like 3
  • Minus 5
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu am apucat să-i povestesc. Dacii erau așa cum a spus prietenul meu de șprițz, Herodot: cei mai viteji și drepți dintre traci, dar bețivi și puturoți. Că d'aia, ne-a tăiat Deceneu viile, băga-mi-aș poola-n castronul lui! :laugh2

Cica beau si un fel de bere, se asemana cu berea, facuta din orz, secara, pe la un Muzeu din Bulgaria (Tarnovo daca nu ma insel) era o simulare de bere roxolana, gepida ceva de genul :laugh2 :laugh2

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nope, dar as vrea sa ma intorc in timp prin ani 0-105. Nu uita ca la Sarmi, in 105-106 femeile dace au luptat si au murit cot la cot cu barbatii daci. Oare astazi cate femei ar mai fi dornice sa aiba soarta unei (L.E.)Ecaterina Teodoroiu sau Janne d'Arc ? Toata stima pentru femeile ruse, cel putin in cel de-al doilea razboi mondial nazistii au omorat cu sutele femeile partizane din codrii de pe Volga, de la periferiile Moscovei, din Stalingrad, Harkov, Kursk...

Rușii au fost mai deștepți, le-au violat cu sutele de mii. Probabil că ei au inventat gangbangu'.

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Cica beau si un fel de bere, se asemana cu berea, facuta din orz, secara, pe la un Muzeu din Bulgaria (Tarnovo daca nu ma insel) era o simulare de bere roxolana, gepida ceva de genul :laugh2 :laugh2

Da, se bea caldă. Mie nu-mi plăcea, tot vinul era dă bază. :laugh2

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Rușii au fost mai deștepți, le-au violat cu sutele de mii. Probabil că ei au inventat gangbangu'.

Mi-a facut cadou de ziua mea un amic, istoriograf de profesie o carte scrisa de un istoric englez, imi scapa numele acum "Obiceiuri si perversiuni sexuale la Roma Antica". A incercat maica-mea sa o citeasca dar s-a scarbit, a rezistat cateva pagini dupa care a aruncat cartea cat colo. :laugh2  :laugh2  E in doua volume, eu nu m-am apucat de ea inca, am de terminat "Asediul de la Port Arthur". Am frunzarit cate ceva prin ea, niste chestii perverse tare la romanii astia, perversiunile din ziua de azi sunt pistol cu apa pe langa ce era pe atunci (uro in grup, scato in grup, orgii sexuale cu animale, Bacanalele, orgii sado-maso si ce o mai fi pe acolo)

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Mi-a facut cadou de ziua mea un amic, istoriograf de profesie o carte scrisa de un istoric englez, imi scapa numele acum "Obiceiuri si perversiuni sexuale la Roma Antica". A incercat maica-mea sa o citeasca dar s-a scarbit, a rezistat cateva pagini dupa care a aruncat cartea cat colo. :laugh2  :laugh2  E in doua volume, eu nu m-am apucat de ea inca, am de terminat "Asediul de la Port Arthur". Am frunzarit cate ceva prin ea, niste chestii perverse tare la romanii astia, perversiunile din ziua de azi sunt pistol cu apa pe langa ce era pe atunci (uro in grup, scato in grup, orgii sexuale cu animale, Bacanalele, orgii sado-maso si ce o mai fi pe acolo)

Știu bre, că după ce pierdurăm războiul și ne romanizarăm, am fost la Roma, la un trainig. Patricienel alea eram moarte după gladiatori. Le futeau ăia, de le rupeau pizda-n ele.  :laugh2

  • Like 5
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Si s-a terminat!

Vre-o 3 certuri pe ziua de ieri/aseara...

Eu insist, vezi tu, pe lucruri nesemnificative, o nimica toata, sa facem vanzare...

Apoi ca imi bat joc dupa ce in 7 zile am lucrat cat pentru 2 saptamani...

Ok. Mi-a chemat politia aseara sa-i dau cheia.  :slap2

Acum nu mai raspunde la tel.  :slap2

Ok. Daca pana maine nu primesc un raspuns legat de remunerarea muncii mele, o sa fiu eu la politie!  :FIREdevil

Una, contract facut tarziu, am martori si inregistrari, doi, nerespectarea normelor muncii prin care trebuia sa semnam o hartie, trei, remunerarea, patru, dezinsectia, are gandaci in unitatile de alimente, cinci... S-a pus cu cine nu trebuia!  :FIREdevil

Raspunde, javra mica, la tel ca te fac sa-ti para rau ca te-ai nascut dupa ce ti-ai busit masina abia scoasa din service!

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:prin oras
  • Oras:prin oras

Mi-a facut cadou de ziua mea un amic, istoriograf de profesie o carte scrisa de un istoric englez, imi scapa numele acum "Obiceiuri si perversiuni sexuale la Roma Antica". A incercat maica-mea sa o citeasca dar s-a scarbit, a rezistat cateva pagini dupa care a aruncat cartea cat colo. :laugh2 :laugh2 E in doua volume, eu nu m-am apucat de ea inca, am de terminat "Asediul de la Port Arthur". Am frunzarit cate ceva prin ea, niste chestii perverse tare la romanii astia, perversiunile din ziua de azi sunt pistol cu apa pe langa ce era pe atunci (uro in grup, scato in grup, orgii sexuale cu animale, Bacanalele, orgii sado-maso si ce o mai fi pe acolo)

 

Am vazut si eu ceva legat de treaba asta, noi suntem cuminti acum.

 

Pe de alta parte, nici grecii nu erau mai liniștiți, iubirea platonica are de fapt un alt sens decat cel cunoscut

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Am vazut si eu ceva legat de treaba asta, noi suntem cuminti acum.

 

Pe de alta parte, nici grecii nu erau mai liniștiți, iubirea platonica are de fapt un alt sens decat cel cunoscut

 

:laugh2  Care este sensul misterios iubirii platonice?

Eu as zice ca singurul motiv pentru care eu m-am certat cu sefu' este ca seful de peste el m-a placut...

Niste pizde triste care nu fac diferenta intre afaceri si sentimente! 

Iubirea, in adevaratul ei sens, nu este geloasa sau posesiva.

Link spre comentariu
  • Oras:prin oras
  • Oras:prin oras

:laugh2 Care este sensul misterios iubirii platonice?

Eu as zice ca singurul motiv pentru care eu m-am certat cu sefu' este ca seful de peste el m-a placut...

Niste pizde triste care nu fac diferenta intre afaceri si sentimente!

Iubirea, in adevaratul ei sens, nu este geloasa sau posesiva.

 

Platon se iubea cu elevii lui, care erau cam 100% baieti, ca asa era pe vremea aia. Asa ca iubirea platonica se traduce prin homosexualitate

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

:laugh2  Care este sensul misterios iubirii platonice?

Eu as zice ca singurul motiv pentru care eu m-am certat cu sefu' este ca seful de peste el m-a placut...

Niste pizde triste care nu fac diferenta intre afaceri si sentimente! 

Iubirea, in adevaratul ei sens, nu este geloasa sau posesiva.

.....

Iubirea platonica e ceva de felul urmator: eu te iubesc si sper sa ti o trag, iar tu ma iubesti un pic, doar cu varful buzelor si ti o tragi ca in codru cu oricine altcineva. Si la final

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 2 guests

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...