Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

e buna cafeaua de la Florescu, dar nu e stralucita (am luat ceva la 25 lei si la 33 lei) si nu m-a dat pe spate, poate aveam asteptari prea mari.  Parerea mea  :hihat

E mai bună decât cea la pungă vidată, e un lucru cert.

lasa-i in pace sa bea ce vor... eu oricum nu beau

daca as mai bea si la birou, mi-o ia cordu' razna, pe aratura  :slap2

Probleme cu pitpalacu'?
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Buucresti
  • Oras:Buucresti

Poți lua cafea proaspătă (de la Florescu, de par exemple), și să faci la birou, să nu mai cumperi căcatutile ale de 2-3 lei.

 

peseu... nessul rece, cu apă rece e super!

 

   Frecati nesul la rece, domnule director ? Secretara personala, va asteapta, sa va frece nesul la cald ! Va promit, ca o sa va placa !

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Frecati nesul la rece, domnule director ? Secretara personala, va asteapta, sa va frece nesul la cald ! Va promit, ca o sa va placa !

Prefer să-mi frece pula!😄😄😄

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

Sara' Buna tuturor !

 

https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/33514129_1357290874415897_3528466404195958784_n.jpg?_nc_cat=0&oh=c26ed038220e7e7ef8446a386262f47b&oe=5B86B8C0

 

 

 

superba poza, lopix! :)

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

   Frecati nesul la rece, domnule director ? Secretara personala, va asteapta, sa va frece nesul la cald ! Va promit, ca o sa va placa !

Mamaie,matale poti sa freci doar chilotii rupti in cur al babetei Anonna.

Matale esti doar un nechezol mucegait,care a stat 40 de ani intr-o debara.

Link spre comentariu
Reputație: 1930

Mamaie,matale poti sa freci doar chilotii rupti in cur al babetei Anonna.

Matale esti doar un nechezol mucegait,care a stat 40 de ani intr-o debara.

 

Pe zi ce trece constatam ca inima ti-e mai inveninata de invidie ...

 

Ti-am dat voie sa vorbesti, mey, retardel? marsh la colt potaie !

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Pe zi ce trece constatam ca inima ti-e mai inveninata de invidie ...

 

Ti-am dat voie sa vorbesti, mey, retardel? marsh la colt potaie !

Invidie pe niste prostituate expirate care au ajuns la disperare?? :slap2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Buucresti
  • Oras:Buucresti

   Nu te mai baga ca supozitorul in cur, in  discutiile altora, din care nu intelegi nimic, avpop ! Esti dat pe robot automat, de esti prezent non stop, la orice ora, pe forum ? Lumea mai intra si mai iese de pe forum, dar tu stai sa dai replici la toti, indiferent daca se adreseaza tie sau nu. Ne plictisesti cu replicile tare retarde si puerile, sclemberistule ! Pe tine nu te-a invitat nimeni la vreo cafea. Doar iti curg balele in ceasca altora.

Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

Nu mai lua/luați cafea la "cărămidă ", ci cafea proaspăt măcinată. Dacă intri la Florescu in prăvălie, te ia cu leșin de la miros! Noi facem un mixt de 2-3 soiuri, printre care și un pic de irish. Crimăăă!

 

picoane,

ai dreptate cu cafeaua lui Florescu! nu mai vorbim ca el e un om interesant, o amintire a vremurilor de alta data cand prajirea si rasnitarea cafelei - ucenicie pe care si-a facut-o printre armeni - era o arta. a trece prin pravalia lui este o experienta. iti cumperi o cafea, o cutie de bomboane, un coniac armenesc, poate asculti o mica poveste daca stii sa-l provoci...:) 

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 1930

Invidie pe niste prostituate expirate care au ajuns la disperare?? :slap2  :laugh2

 

da, se vede de la o posta ... ti-a ramas gaoaza neastupata ... e mai apetisanta o pizda batrana decat o gaoaza sparta de bosorog libidinos si impotent :D

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Din pura curiozitate, la ce iso ai tras cadrul? (sa ma cac pe softurile de upload pe forumuri care taie exif-urile)

Oricum, incep sa ma scarpin in cap (time to upgrade, maybe...?)  :blushing2 

 

 

 

Ajuta si experienta / un ochi bun si o mana sigura, dar in general, focalizarea subiectilor in miscare (rapida) e unul din punctele unde te ajuta enorm aparatura de calitate. Asta apropo de ce ziceam ieri, ca uneori cea mai buna camera e aia pe care-o ai la indemana, alteori... e nevoie de mai mult.

ISO 1000, f7.1 Incep sa fiu din ce in ce mai convins de faptul ca Epoca DSLR-urilor e la final. Cadrul e facut cu Oly M10 MK 2 (Mirrorless)si cu Pana-Leica 100-400 (echiv. 200-800 pe 35 mm). Daca ii pun si TC 1.4x sau 2.0x de la Panasonic mi-e teama ca ajung la niste focale urate tare de tot, la care posesorii de DSLR FX doar viseaza ! :) Singurul dezavantaj este la lumina mai slaba, focusul "vaneaza" putin (evident, nu se compara cu 300 mm f2.8 de la Olympus, care este cu 5000 Ron mai scump, este aprox. 10 000 Ron Olympus-ul de 300 mm, dar nu e foarte mult in urma lui, Oly fiind si mai micut la focala, chiar si cu un TC 1.4x, cu care vine de obicei in "combo" ! Si sunt si mai usoare ca focalele de Nikon/Canon de 500 mm - 600 mm de-ti rup spinarea, asta poti sa-l bagi intr-o geanta de umar si este si destul de micut, pana in 50 de cm la focala de 400).

 

Cel mai bun aparat foto este cel dintre ochi si ceafa (H. Cartier-Bresson) ;)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

nu, nu ...  si de preferat sa ramana asa 

 

prin munca sustinuta  :slap2

 

si munca si nimfo printre?...nu stiu cum te imparti si ce mai ramane din tine?! :)

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

cu placere, lopix!

se vede ca ai mana si pasiune din cum scrii despre toate astea. 

Da, pasiune si mana este. Oricum, mai am de perfectionat cate ceva la tehnica si compozitie, nu sunt perfecte pozele mele, dar incerc sa storc cat mai mult din aparatele foto si din noutatile in materie foto ca sa iasa poze din ce in ce mai bune. :)

Link spre comentariu
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?
  • Oras:gad, uai don ciu blãu mi?

Da, pasiune si mana este. Oricum, mai am de perfectionat cate ceva la tehnica si compozitie, nu sunt perfecte pozele mele, dar incerc sa storc cat mai mult din aparatele foto si din noutatile in materie foto ca sa iasa poze din ce in ce mai bune. :)

 

 

imi plac si mie pasarile (cu pene) :))))))))))))))), ca privitor zic, dar in mod special pasarile rapitoare. 

ai pozat si asa ceva, banuiesc...:) 

cand mai seruiesti cu noi poze, ar fi util sa ne si zici ce pasare e aia...

Link spre comentariu
Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

picoane,

ai dreptate cu cafeaua lui Florescu! nu mai vorbim ca el e un om interesant, o amintire a vremurilor de alta data cand prajirea si rasnitarea cafelei - ucenicie pe care si-a facut-o printre armeni - era o arta. a trece prin pravalia lui este o experienta. iti cumperi o cafea, o cutie de bomboane, un coniac armenesc, poate asculti o mica poveste daca stii sa-l provoci...:)

 

Eu numai de acolo iau cafea. Și nu numai.

 

ISO 1000, f7.1 Incep sa fiu din ce in ce mai convins de faptul ca Epoca DSLR-urilor e la final. Cadrul e facut cu Oly M10 MK 2 (Mirrorless)si cu Pana-Leica 100-400 (echiv. 200-800 pe 35 mm). Daca ii pun si TC 1.4x sau 2.0x de la Panasonic mi-e teama ca ajung la niste focale urate tare de tot, la care posesorii de DSLR FX doar viseaza ! :) Singurul dezavantaj este la lumina mai slaba, focusul "vaneaza" putin (evident, nu se compara cu 300 mm f2.8 de la Olympus, care este cu 5000 Ron mai scump, este aprox. 10 000 Ron Olympus-ul de 300 mm, dar nu e foarte mult in urma lui, Oly fiind si mai micut la focala, chiar si cu un TC 1.4x, cu care vine de obicei in "combo" ! Si sunt si mai usoare ca focalele de Nikon/Canon de 500 mm - 600 mm de-ti rup spinarea, asta poti sa-l bagi intr-o geanta de umar si este si destul de micut, pana in 50 de cm la focala de 400).

 

Cel mai bun aparat foto este cel dintre ochi si ceafa (H. Cartier-Bresson) ;)

Transleit pliz!
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

imi plac si mie pasarile (cu pene) :))))))))))))))), ca privitor zic, dar in mod special pasarile rapitoare. 

ai pozat si asa ceva, banuiesc... :)

cand mai seruiesti cu noi poze, ar fi util sa ne si zici ce pasare e aia...

Rapitoare mi putin, deocamdata, nu prea vin pe aici pe la Dunare, iar pe la munte nu prea am "bananait" inca dupa pasari sau alte animale. Mai mult ce vine prin Dobrogea vara, iarna se gasesc si rapitoare mici, dar uhmmm... nu sunt eu adeptul frigului iar panditul in barca pe balta iarna pe ger dupa cormorani, rate, califari si alte pasari nu prea e totuna cu statul in barca vara la 25-30 de grade cu plus :)

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Eu numai de acolo iau cafea. Și nu numai.

 

Transleit pliz!

Pai e deja tradus bre, n-am cum s-o traduc mai mult =)) Hai sa zicem ca ar fi vorba despre cantitatea de lumina care intra in senzorul aparatului prin diafragma ob. foto, in functie de viteza obturatorului aparatului foto, explicat asa in mare ! :)

Link spre comentariu
Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Pai e deja tradus bre, n-am cum s-o traduc mai mult =)) Hai sa zicem ca ar fi vorba despre cantitatea de lumina care intra in senzorul aparatului prin diafragma ob. foto, in functie de viteza obturatorului aparatului foto, explicat asa in mare ! :)

Aaaa, gata! M-am lămurit!

😄

P.S. Eu și fotografia, Brett și sănătatea mintală!

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 2 guests

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...