Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Bre, vezi ca ai gresit adresantul(a) de la butonul Raspuns ! :)

Da.  :laugh2

 

Se mai întâmplă pe mobil, să bagi deștu' aiurea. 

 

 

Taci dracu in pula lui Picon.

 

Scuze, am apăsat aiurea! De gelozie.  :laugh2

  • Minus 4
Link spre comentariu

Bună dă dimineața, zic. Se anunță caniculă în București. Nimic nou supt soare. Dar am. Citit totuși niște chestii îngrijorătoare ieri și anume. În 20-30 de ani, vor dispărea din cauza încălzirii globale, anumite specii de legume și fructe. Mere, avocado, cacao, cafea, banane, bere ( din cauza lipsei de apă dulce), orez, cartofi..

Așa că zic, dă-o dracu' de dietă, hai să facem burdihanu barosan, luăm exemplul balenei ucigașe, punem șuncă la păstrat să avem resurse în perioada de restriște.

O fi ea proastă, dar mirosea ea ceva în legătură cu dispariția hranei.

Ave ție muza mea, Mercedesa mea dragă! Am 77 acum, dar stai ca recuperez!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Bună dă dimineața, zic. Se anunță caniculă în București. Nimic nou supt soare. Dar am. Citit totuși niște chestii îngrijorătoare ieri și anume. În 20-30 de ani, vor dispărea din cauza încălzirii globale, anumite specii de legume și fructe. Mere, avocado, cacao, cafea, banane, bere ( din cauza lipsei de apă dulce), orez, cartofi..

Așa că zic, dă-o dracu' de dietă, hai să facem burdihanu barosan, luăm exemplul balenei ucigașe, punem șuncă la păstrat să avem resurse în perioada de restriște.

O fi ea proastă, dar mirosea ea ceva în legătură cu dispariția hranei.

Ave ție muza mea, Mercedesa mea dragă! Am 77 acum, dar stai ca recuperez!

 

Continui sa crezi ca nu esti obsedat? :)

Nu au cum sa dispara legumele, nebunu' din coceni cu teorii de conspiratie!  :laugh2

Esti tot mai grav, mai stai pe forum ca te faci "bine" complet!  :laugh2  Eu sunt imuna.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

http://m.doctorulzilei.ro/scenariu-sumbru-al-cercetatorilor-de-ce-ar-putea-

Pă ce planeta trăiești? Românica? Sau tu nu vezi mai departe de burdihanul propriu?

Îți dau informații prețioase și tu mă iei la mișto fă! Mă simpt jignit și aștept scuzele tale de rigoare!

Romanica mai face agricultura?  :laugh2

Majoritatea e din import.

Atata terenu' sta in paragina. Privatii ce mai cultiva cate ceva...

Unele zone de pe glob o sa sufere alea 4 grade in 2100, alte zone o sa prospere.

Link spre comentariu

Romanica mai face agricultura? :laugh2

Majoritatea e din import.

Atata terenu' sta in paragina. Privatii ce mai cultiva cate ceva...

Unele zone de pe glob o sa sufere alea 4 grade in 2100, alte zone o sa prospere.

Da, uitasem că tu ai făcut și facultatea de geofizica a pământului și p-aia de meteorologie, că tare mult te pricepi tu cum mai cresc gradele alea. La Vodka!

Dacă toată clima, care este un tot unitar are de suferit, alte zone o să prospere? Fi-ți-ar logica de râs că mă faci dracu de rușine cu ce debitezi. Dacă tu rămâi fără un dinte, îți prosperă în altă zonă?

Știam io că ești botanista da'... mă uimești!

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

"Previziunile" astes apocaliptice sunt forțate, exagerate mult, iar factorul antropic joacă un rol secundar, aproape nesemnificativ în ceea-ce privește încălzirea globală. Sunt alți factori, care țin de geofizică, de activitatea solară etc. ce nu au legătură cu activitatea umană. Schimbări climatice sunt, sunt vizibile, dar previziunile, așa cum spuneam, sunt mult exagerate. În istoria (crl puțin) a Europei, nu există decât o perioadă semnificativ de lungă în care clima a fost "standard": de pe la 950, până pe la 1.050, care este numită de climatologi "micul optim climatic", sau cam așa ceva.

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Da, uitasem că tu ai făcut și facultatea de geofizica a pământului și p-aia de meteorologie, că tare mult te pricepi tu cum mai cresc gradele alea. La Vodka!

Dacă toată clima, care este un tot unitar are de suferit, alte zone o să prospere? Fi-ți-ar logica de râs că mă faci dracu de rușine cu ce debitezi. Dacă tu rămâi fără un dinte, îți prosperă în altă zonă?

Știam io că ești botanista da'... mă uimești!

Te uiti la lume prin gaura cheii? Nici nu stii cat de mic esti.  :laugh2  :pope

O regiune care nu are conditii pentru agricultura acum, fiind prea rece, o sa prospere la cateva grade in plus.

Nu esti in stare de o postare fara insulte, tigane, du-te si mai citeste.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...