Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Nervul nu are deaface cu miscarea degetului, el fiind un nerv senzitiv. Daca nu poate indoi degetul inseamna ca are sectionat si un tendon. In general, este foarte putin probabil sa sectionezi un nerv (aflat profund) fara sa sectionezi si tendonul de deasupra

Femeie, medicul ii spune ca are tendonul intact si tu o tii langa?  :slap2

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ce-ar fi sa ne oprim din speculatiile despre nervi si tendoane?

Ce-ar fi sa ne punem si in locul lui Ines?

:hihat

dar mie imi place cand citesc pareri :* mie nu mi-au spus la Urgente de tendon iar pe fișă scria ceva de rană superficială. Oricum in orasul asta mic ma astept la orice. La clinica la fel . Nu au mentionat nimic. Ori nu vor sa ma sperie , ori nu inteleg de ce nu il pot misca. Nici nu stiu cum sa aflu altfel.
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

dar mie imi place cand citesc pareri :* mie nu mi-au spus la Urgente de tendon iar pe fișă scria ceva de rană superficială. Oricum in orasul asta mic ma astept la orice. La clinica la fel . Nu au mentionat nimic. Ori nu vor sa ma sperie , ori nu inteleg de ce nu il pot misca. Nici nu stiu cum sa aflu altfel.

:) Fa-ti de lucru, vezi unde ai taietura si ce puteai sa-ti sectionezi.

Observa cati nervi are o mana in comparatie cu tendoane...

Tind sa cred ca nu e asa de grav, dar tu nu mai ai rabdare. Fa exercitii zilnic, este posibil sa-ti fie si frica sa-l misti.

:hug1

http://www.creeaza.com/files/biologie/234_poze/image012.jpg

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

dar mie imi place cand citesc pareri :* mie nu mi-au spus la Urgente de tendon iar pe fișă scria ceva de rană superficială. Oricum in orasul asta mic ma astept la orice. La clinica la fel . Nu au mentionat nimic. Ori nu vor sa ma sperie , ori nu inteleg de ce nu il pot misca. Nici nu stiu cum sa aflu altfel.

Poate n-ar strica sa incerci la o clinica serioasa pentru o a doua opinie. 

Pup!  

Link spre comentariu

dar mie imi place cand citesc pareri :* mie nu mi-au spus la Urgente de tendon iar pe fișă scria ceva de rană superficială. Oricum in orasul asta mic ma astept la orice. La clinica la fel . Nu au mentionat nimic. Ori nu vor sa ma sperie , ori nu inteleg de ce nu il pot misca. Nici nu stiu cum sa aflu altfel.

Ai infectie.Probabil cangrena.Nu e normal, sa nu poti misca degetul dupa 10 zile.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

:) Fa-ti de lucru, vezi unde ai taietura si ce puteai sa-ti sectionezi.

Observa cati nervi are o mana in comparatie cu tendoane...

Tind sa cred ca nu e asa de grav, dar tu nu mai ai rabdare. Fa exercitii zilnic, este posibil sa-ti fie si frica sa-l misti.

:hug1

http://www.creeaza.com/files/biologie/234_poze/image012.jpg

Intre degete. Cred ca la “aductor polliscis muscle” nu m-am uitat cand m-a cusut , nici cand schimb bandajul ca mi se face rau. Mai astept putin si merg si la alte clinici .
Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Intre degete. Cred ca la “aductor plliscis muscle” nu m-am uitat cand m-a cusut , nici cand schimb bandajul ca mi se face rau. Mai astept putin si merg si la alte clinici .

Ai dat in muschi deci. 

Lasa frica si fa exercitii chiar daca te doare putin. ;)

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...