Sari la conținut

DIN GANDURILE SI DESTAINUIRILE LUI MIKY77


Postări Recomandate

  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

As avea si eu o intrebare:daca fumez odata pe luna la intalnirile cu prietenii mei,in diferite feluri (pipa tigari trabuc ) se pune ca sunt fumator?

Caci eu neg cu vehementa acest lucru(in timp ce imi aprind cate o pipa sau un trabuc) iar ei zambesc pe sub mustata ironic.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

In niciun oras mai rasarit din Europa de Vest nu veti gasi camera sub 100 EUR/noapte la un hotel cotat cu cel putin 3 stele. Incercati! :)

Uite, am stat aici. Doar 44 E/noapte (acum 2 ani nu mai retin exact, 38 E era parca). 1 persoana. Daca ar fi sa mai umblu de nebun prin Bologna, as alege acelasi hotel ;)

 

https://www.hotels.com/hotel/details.html?q-check-out=2017-07-10&FPQ=1&q-check-in=2017-07-09&WOE=1&WOD=7&q-room-0-children=0&pa=8&tab=description&JHR=1&hotel-id=308628&q-room-0-adults=1&YGF=7&MGT=1&ZSX=0&SYE=3

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

In niciun oras mai rasarit din Europa de Vest nu veti gasi camera sub 100 EUR/noapte la un hotel cotat cu cel putin 3 stele. Incercati! :)

Acum in sezonul de vara ,depinde cand se face rezervarea , de pe o zi pe alta depaseste 100 E , dar cu 3-4 saptamani inainte scade simtitor

In extrasezon , adica din toamna, sunt sute de hoteluri de 4 stele  in jur de 50-60 E /noapte

 

Iti pot arata cateva ex . concrete  prin Franta ,  Germania (Leonardo Royal Hotel Frankfurt -4 stele -cotat binisor ) in sezon pleaca de la 80 E/noapte iar in extra de la 60 E/noapte , dar fa o proba cu o rezervare pe Booking si ai sa-mi dai dreptate (sezon sau extrasezon) :)

 

PS: O rezervare oriunde depinde de urmatoarele chestii : sezon , momentul in care se face rezervarea , perioada pe care se face si negocierea directa (adica fara intermediari - platforme specializate sau agentii de turism) :)

  • Like 11
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

As avea si eu o intrebare:daca fumez odata pe luna la intalnirile cu prietenii mei,in diferite feluri (pipa tigari trabuc ) se pune ca sunt fumator?

Caci eu neg cu vehementa acest lucru(in timp ce imi aprind cate o pipa sau un trabuc) iar ei zambesc pe sub mustata ironic.

 

Tot fumator te numesti , nu conteaza ca esti unul ocazional  :laugh2

  • Like 10
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

cred ca esti suficient de inteligent sa iti dai seama ca eu fut pe barba mea

nu ma refeream la futaiuri ...stii foarte bine la ce ma referisem putin mai in spate

  • Like 5
  • Minus 13
Link spre comentariu
  • Oras:Here
  • Oras:Here
  • Oras:Here
  • Oras:Here

Uite, am stat aici. Doar 44 E/noapte (acum 2 ani nu mai retin exact, 38 E era parca). 1 persoana. Daca ar fi sa mai umblu de nebun prin Bologna, as alege acelasi hotel ;)

 

https://www.hotels.com/hotel/details.html?q-check-out=2017-07-10&FPQ=1&q-check-in=2017-07-09&WOE=1&WOD=7&q-room-0-children=0&pa=8&tab=description&JHR=1&hotel-id=308628&q-room-0-adults=1&YGF=7&MGT=1&ZSX=0&SYE=3

 

m(u)iskin nu poate sta la 3 stele, se ineaca si calca apa. :)

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

La Phoenicia pod Băneasa, plătesc 120 euro pă noapte când mi-e a fute...la camerele cu pat cu baldachin...curvili umblate știu ce zic...plm, un hotel de căcat,servicii de hândel... București 2017 :)

 

 

Miki, dă-mi link pă pemeu cu hotelurile alea vest europene unde-i camera 80 dă ieuro :)

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...