Sari la conținut

Adminului - scrisoare deschisă


rinan

Postări Recomandate

  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Prin acordarea unor privilegii discreționare, asociate noilor conturi SP, ai creat condițiile ca forumul să fie la cheremul unor dezaxați. În scurt timp doar ei îți mai vor popula ograda. Ei, lacheii lor, javrele din totdeauna și lichelele perene.

Dacă ăsta îți este scopul - ai găsit calea!

 

Odată cu această invenție forumul acesta a intrat în ultimul lui stadiu - de disoluție.

A început să duhnească a mort.

Mie nu-mi pare rău de involuția lui. Dimpotrivă.

 

Prevăd că și ultimii cîțiva mohicani înzestrați la minte și decenți în exprimare se vor retrage încet încet din activitate.

Eu îl abandonez acum. Nu mai e interesant pentru mine.

 

Iar tu vei avea ce meriți. Am mai zis eu odată:

Fiecare forum pre limba adminului piere.

  • Like 6
  • Minus 7
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Sigur că sunt dator cu o explicație, mai ales ăstora ce ar încerca să-mi dea peste nas (că am zis că nu mai intru aici).

Deci, de ce am revenit?

 

După retragerea mea s-au întîmplat pe forum o seamă de fenomene interesante, unele aparent stranii, care m-au determinat să revin acum, sporadic și limitat, pentru a încerca să-mi aduc și eu contribuția la deslușirea lor.

Sporadic, fiindcă voi posta foarte rar cîte ceva, cum am și început s-o fac în ultima vreme.

Iar limitat, în sensul că nu voi mai participa la păruială, că n-am să mai răspund provocărilor, că voi fi doar un observator, un corespondent de război.

Observațiile mele se vor adresa doar celor de bună credință, că lichelele... știu ele ce și cum.

 

Nimfo-lichelele astea și-au creat aici cea mai bună dintre lumile posibile (pentru ei, bineanteles) cu largul concurs al credulilor, și hălăduiesc în ea ca viermii în hoit.

Culmea e că încă se mai găsesc naivi care, în speranța reînvierii unor vremuri pe veci apuse, fac respirație gură la gură hoitului. Pe aceștia sper eu să-i trezesc la hîda realitate.

 

Un alt motiv este că anunțul privind cartea care e în pregătire a scos la lumină, din străfundurile forumului, cîteva postări de colecție. Așa l-am descoperit și eu pe @tzipiripi.

Am fost mereu zgîrcit cu punctele de reputație pe care le puteam da. Foarte rar am gratulat pe cineva pentru vreo postare (deși mi-au plăcut mai multe) dar lui @tzipiripi i le-aș da pe toate, dacă ar fi posibil. Sper să apuc să-l susțin și eu, înainte ca lichelele nimfo-maniace să mă baneze definitiv, pentru delict de opinie.

 

Precis mai sunt și alte perle adînc îngropate în năclăiala asta scîrboasă, pi(pili)coniană, care se revarsă din fiecare pagină a discuțiilor, dar cine se încumetă să se scufunde în mocirla asta puturoasă, în căutarea lor?

Cineva trebuie s-o facă, totuși.

Vă propun să considerăm forumul ca pe o navă cu coca putredă și găurită în multe locuri (cum și este de fapt) prin care apa năvălește, dezlănțuită, și din care să încercăm să salvăm ce mai merită salvat.

 

Concret, vă propun un topic intitulat chiar așa: „Ce merită salvat?”

Nu țin neapărat să-l deschid eu, dar dacă nu se oferă nimeni... am să încerc.

Ideal ar fi să-l deschidă un user de bună credință cu cont SP, unul nedoritor de conflicte (cum e @corectul, de pildă) și care să-i modereze discret conținutul, cu tact și cu obiectivitate, mai ales.

  • Like 5
  • Minus 7
Link spre comentariu

Sigur că sunt dator cu o explicație, mai ales ăstora ce ar încerca să-mi dea peste nas (că am zis că nu mai intru aici).

Deci, de ce am revenit?

 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

 

Ba cacat cu ochi ce esti daca ai spus ca te cari  mars ma in pizda ma-tii de aici.

  • Like 20
  • Minus 12
Link spre comentariu

Prin acordarea unor privilegii discreționare, asociate noilor conturi SP, ai creat condițiile ca forumul să fie la cheremul unor dezaxați. În scurt timp doar ei îți mai vor popula ograda. Ei, lacheii lor, javrele din totdeauna și lichelele perene.

Dacă ăsta îți este scopul - ai găsit calea!

 

Odată cu această invenție forumul acesta a intrat în ultimul lui stadiu - de disoluție.

A început să duhnească a mort.

Mie nu-mi pare rău de involuția lui. Dimpotrivă.

 

Prevăd că și ultimii cîțiva mohicani înzestrați la minte și decenți în exprimare se vor retrage încet încet din activitate.

Eu îl abandonez acum. Nu mai e interesant pentru mine.

 

Iar tu vei avea ce meriți. Am mai zis eu odată:

Fiecare forum pre limba adminului piere.

Multi merita un pic mai mult parnaie pentru proxenetism. Sau santaj. Problema e cum ii "incalti" in instante... si sa nu uitam ca SPURCACIUNILE astea au eliberat acum MII de infractori periculosi (violenti) si care vor recidiva clar (probabil ca de la inceput au fost incadrati gresit, ca sa nu umple balamucurile ca nici acolo nu-I loc...). Cred ca ar fi mai bine sa faca o rezervatie pentru oamenii care vor sa fie lasati in pace si sa lase toti nebunii si criminalii liberi: oamenii normali oricum n-ar avea interes sa fuga, sa ajunga intre zombalai, deci n-ar trebui paziti, ar trebui doar sa li se permita sa se apere singuri. Doar ceva mancare le-ar trebui... sau isi cultiva singuri Spirulina si cresc albine si s-au "scos"  :pepsi

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Multi merita un pic mai mult parnaie pentru proxenetism. Sau santaj. Problema e cum ii "incalti" in instante... si sa nu uitam ca SPURCACIUNILE astea au eliberat acum MII de infractori periculosi (violenti) si care vor recidiva clar (probabil ca de la inceput au fost incadrati gresit, ca sa nu umple balamucurile ca nici acolo nu-I loc...). Cred ca ar fi mai bine sa faca o rezervatie pentru oamenii care vor sa fie lasati in pace si sa lase toti nebunii si criminalii liberi: oamenii normali oricum n-ar avea interes sa fuga, sa ajunga intre zombalai, deci n-ar trebui paziti, ar trebui doar sa li se permita sa se apere singuri. Doar ceva mancare le-ar trebui... sau isi cultiva singuri Spirulina si cresc albine si s-au "scos"  :pepsi

Mulți s-au întors. :)
  • Like 1
Link spre comentariu

rinan a pierit!

trăiască rrinan!

 

Atențiune, atențiune!

 

Lume, lume!

Prin prezenta,

dăm știre-n forum,

pă cum că:

Io, numitul rrinan,

prin mila lui Pisic Împărat

membru înscris și aprobat,

preiau toate activele și pasivele,

toate firitiselile și sudălmile,

toate bucuriile și necazurile,

ce le-au suferit aici

banatul rinan,

înaintașul mieu,

pălit cu o dungă năprasnică

la 21 brumar, văleat 2017,

la etatea de

2 ani; 11 luni; 2 săptămâni și 3 zile,

în total 1083 de zile de forumeală,

mai mult pasivă decît activă.

Fie-i amintirea binemeritată!

 

S-a distrat și el

Fără prea mult zel

Fără nopți pierdute

Fără servitute

Intrînd cînd și cînd

Și arar postînd.

 

A dat de lichele

Și s-a luat de ele

Pîn' ce enervate

L-au încolțit toate

În haită adunate,

Puse pe banate.

L-au tăiat c-o dungă

Crezînd că-l alungă

Zicînd c-au scăpat

Și s-au ușurat.

 

Cei ce l-au pălit

De l-au mazilit

Îs de el iertați

Că-s cam zdruncinați;

Cu creierii muci

Mintea pe butuci

Și umflați la buci

Și plini de clăbuci

De la coțăit

Și de la muit,

Că-ntre ei se fut

Cînd întră în rut.

 

(Cu cîte-o-ntrerupere

Cînd merg la vreo futere)

Numai ca ei să nu fi!

Își petrec viața aci

Ținîndu-se de cotor,

Aruncînd vorbe de zor

De cînd se-nscriu pînă mor.

Vai de cozonacul lor!

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Încă o întrebare care nu va primi răspuns vreodată


 


@avpop, @picon, dar și alți pipiliconi, sunt atît de retardați că nu mai pricep un text simplu nici în limba română. Dovada e în aceste două postări.


http://nimfomane.com/forum/topic/78957-spovedania-unei-prostituate/?p=3673792


http://nimfomane.com/forum/topic/107731-spala-te-la-pla/?p=3673847


 


Îi invit să citeze postarea în care am zis că mă retrag de pe forum?


Perechea alfa, pipilică+picon, nu va fi exonerată de răspundere.


 


Celorlalți le ofer prezumția de prostie congenitală și de clonare abuzivă.


(Se știe că de la a treia copie la indigo inteligența devine ilizibilă.)


  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

 

Încă o întrebare care nu va primi răspuns vreodată

 

Îi invit să citeze postarea în care am zis că mă retrag de pe forum?

 

 

.

Eu îl abandonez acum. Nu mai e interesant pentru mine.

 

 

 

 

Scuzati ca ma bag...continuati....multumesc...hai pa.

PS.

 

Pace in lume, salvati balenele si ursii polari....si toate animalele...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Scuzati ca ma bag...continuati....multumesc...hai pa.

PS.

 

Pace in lume, salvati balenele si ursii polari....si toate animalele...

 

Dintre inamicii mei, continui să cred că ești mai mintos. Dar de data asta colajul tău e mincinos. Rezistă doar la o privire superficială. Lucrurile au fost explicate la vremea respectivă.

 

De ce ții cu tot dinadinsul să fii și tu mîrșav?

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

La tine e cel mai vizibil. Pur și simplu, n-ai cum să fii rezultatul unui coit. Numa’ Muișkin te mai egalează în tâmpenie.

 

Tu ești ca chinezul ăla care nu-și explică cum de americanii stau cu capul în jos.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

 

Încă o întrebare care nu va primi răspuns vreodată

 

@avpop, @picon, dar și alți pipiliconi, sunt atît de retardați că nu mai pricep un text simplu nici în limba română. Dovada e în aceste două postări.

http://nimfomane.com/forum/topic/78957-spovedania-unei-prostituate/?p=3673792

http://nimfomane.com/forum/topic/107731-spala-te-la-pla/?p=3673847

 

Îi invit să citeze postarea în care am zis că mă retrag de pe forum?

Perechea alfa, pipilică+picon, nu va fi exonerată de răspundere.

 

Celorlalți le ofer prezumția de prostie congenitală și de clonare abuzivă.

(Se știe că de la a treia copie la indigo inteligența devine ilizibilă.)

 

Adevărul e că unul mai prost și mai incult ca tine, greu se poate găsi! La tine potrivește ca o mănușă proverbul ăla cu "prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul".

A câta oară te-ai retras, **spam editat** scârbos? 

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Prin acordarea unor privilegii discreționare, asociate noilor conturi SP, ai creat condițiile ca forumul să fie la cheremul unor dezaxați. În scurt timp doar ei îți mai vor popula ograda. Ei, lacheii lor, javrele din totdeauna și lichelele perene.

Dacă ăsta îți este scopul - ai găsit calea!

 

Odată cu această invenție forumul acesta a intrat în ultimul lui stadiu - de disoluție.

A început să duhnească a mort.

Mie nu-mi pare rău de involuția lui. Dimpotrivă.

 

Prevăd că și ultimii cîțiva mohicani înzestrați la minte și decenți în exprimare se vor retrage încet încet din activitate.

Eu îl abandonez acum. Nu mai e interesant pentru mine.

 

Iar tu vei avea ce meriți. Am mai zis eu odată:

Fiecare forum pre limba adminului piere.

Totusi, sunt mai putini oligofreni imputiti aici decat pe Facebook. Si unele din reguli ne scutesc de mizeria si abjectia care se revarsa asupra noastra pe alte retele de socializare si forum-uri... impotriva careia nu este "politically corect" sa facem ceva. 

Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Dintre inamicii mei, continui să cred că ești mai mintos. Dar de data asta colajul tău e mincinos. Rezistă doar la o privire superficială. Lucrurile au fost explicate la vremea respectivă.

 

De ce ții cu tot dinadinsul să fii și tu mîrșav?

Pwlamea, eu n am inamici, cred. In alta ordine, n am urmarit meciul vostru, eu doar am citit prima postare si este clar vorba despre o retragere de pe forum, ca vrei sa recunsti ori nu. Si, in alta ordine, nu e treaba nimanui cat stai, cand pleci sau cand vii, dintr un loc, ca este el restaurant sau forum, fiecare face ce vrea.

 

Pace si sa traiasca toate animalele.

 

 

PS. N am citit " explicatia" despre care vorbesti si nici nu vreau sa o citesc, madoarenpwla, zic.

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...