Sari la conținut

7 octombrie - referendum


Postări Recomandate

Vizitator izabellasex&bdsm
Reputație: 0

Pai si care este diferenta că familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între un bărbat şi o femeie, nu între soţi, aşa cum este acum ?

  • Like 15
Link spre comentariu
Vizitator izabellasex&bdsm
Reputație: 0

BOR in actiune. Praf in ochi. Tara arde si baba se scarpina.

Cand UE sta cu ochii pe noi pt toate mizeriile politice, noi facem un cacat de referendum , fix ca nuca in perete.

Eu votez Nu. Asta in cazul in care ma duc. Desi poate fi boicotat acest referendum

  • Like 14
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

BOR in actiune. Praf in ochi. Tara arde si baba se scarpina.

Cand UE sta cu ochii pe noi pt toate mizeriile politice, noi facem un cacat de referendum , fix ca nuca in perete.

Eu votez Nu. Asta in cazul in care ma duc. Desi poate fi boicotat acest referendum

Cum dracul sa dezbateti o fumigena aruncata de niste zdrente si girata de slugile de la CCR care trebuia sa interzica un referendum legat de drepturile si libertatile fundamentale ale omului.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Pai si care este diferenta că familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între un bărbat şi o femeie, nu între soţi, aşa cum este acum ?

 

iza,

 

avand ca popor (de fatada sau nu) o morala crestin-ortodoxa, trebuia specificat barbat + femeie = casatorie, fiindca "SOTI" in cadrul casatoriei se poate interpreta (cum s-a si intamplat) si ca barbat + barbat= familie, iar astia tocmai asta au vrut sa preintampine/stopeze/legifereze.

 

o fi bine, o fi rau?! putem fi sau nu de acord cu asta, ca fiecare intelege dupa capul lui...

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

familia traditionala e formata dintr-o curva si un curvar

 

dar are sexe diferite astia :) asa ca, se pastreaza "principiul" pula + pizda! asta era baiu! :)

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Acest referendum e o fumigenă. Este un fel de de popularitate a PSD, de validare. O vor lua în mână, pentru că prezența va fi scăzută ( mai puțin poate pe la sate, unde popii vor face campanie). Aici, nu este vorba atât de subiectul referendumului, ci mai ales, o chestiune politică. Indiferent ce opinie aveți, nu vă prezentați la referendum, dacă vreți ca PSD să nu aibă argumentul susținerii poporului în ciulamaua asta politică!

 

P.S, Muie PSD! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... și Marta să se uite! :lol:

  • Like 5
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Atata timp cat institutia referendumului a fost luata in bataie de joc de catre parlament (vezi votul majoritar legat de parlamentul cu 300 alesi) si nu este pus in aplicare ... de ce as vota la acest referendum?

Pana cand nu se aplica un referendum valid ... nu merita sa ma agit sa mai votez. Parerea mea  :hihat

  • Like 5
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator batranul george
Reputație: 0

Acest referendum e o fumigenă. Este un fel de de popularitate a PSD, de validare. O vor lua în mână, pentru că prezența va fi scăzută ( mai puțin poate pe la sate, unde popii vor face campanie). Aici, nu este vorba atât de subiectul referendumului, ci mai ales, o chestiune politică. Indiferent ce opinie aveți, nu vă prezentați la referendum, dacă vreți ca PSD să nu aibă argumentul susținerii poporului în ciulamaua asta politică!

 

P.S, Muie PSD! 

 

 

Fara anali e o fumigena in masura in care tot fumigena este si "Fara penali"

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Fara anali e o fumigena in masura in care tot fumigena este si "Fara penali"

Acuma, știm că ai simpatii pesediste (nimeni nu e perfect) dar, nu poți face comparație între cele două! Și nu este vorba doar de "anali", mai există și lesbiene, dacă nu ai uitat! Jocul de cuvinte făcut de tine e haios și reușit, dar fondul nu e corect, în opinia mea.

  • Like 2
  • Minus 5
Link spre comentariu
Vizitator batranul george
Reputație: 0

Acuma, știm că ai simpatii pesediste (nimeni nu e perfect) dar, nu poți face comparație între cele două! Și nu este vorba doar de "anali", mai există și lesbiene, dacă nu ai uitat! Jocul de cuvinte făcut de tine e haios și reușit, dar fondul nu e corect, în opinia mea.

 

nu am simpatii pesediste, am antipatii pentru astia care se cred revolutionari.De exemplu Fara penali, e clar o fumigena.Lege avem si acum.Adrian Nastase nu a putut candida si mai are cativa ani pentru ca pedeapsa a constat si in interzicerea unor drepturi civile cum ar fi acela de a candida pentru funcii publice.

De ce e nevoie de ceva suplimentar? Pentru Dragnea? Nu schimbi legile pentru un om.Asa cum nu am fost de acord cu Nastase care a schimbat legea prin care mandatul de presedinte dureaza 5 ani schimbare facuta fix pentru el, nu sunt de acord nici cu schimbarea de acum, care e pupulista si destinata in primul rand lui Dragnea.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Evident ca referendumul asta e facut sa distraga atentia de la problemele adevarate ale tarii. Voi mergeti? Daca da, care ar fi optiunea voastra?

Nu merg.cu suma imensa cheltuita pe referendumul asta inutil se puteau face alte lucruri mult mai utile.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

iza,

 

avand ca popor (de fatada sau nu) o morala crestin-ortodoxa, trebuia specificat barbat + femeie = casatorie, fiindca "SOTI" in cadrul casatoriei se poate interpreta (cum s-a si intamplat) si ca barbat + barbat= familie, iar astia tocmai asta au vrut sa preintampine/stopeze/legifereze.

 

o fi bine, o fi rau?! putem fi sau nu de acord cu asta, ca fiecare intelege dupa capul lui...

 

ma pis pe morala crestin-ortodoxa.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

nu am simpatii pesediste, am antipatii pentru astia care se cred revolutionari.De exemplu Fara penali, e clar o fumigena.Lege avem si acum.Adrian Nastase nu a putut candida si mai are cativa ani pentru ca pedeapsa a constat si in interzicerea unor drepturi civile cum ar fi acela de a candida pentru funcii publice.

De ce e nevoie de ceva suplimentar? Pentru Dragnea? Nu schimbi legile pentru un om.Asa cum nu am fost de acord cu Nastase care a schimbat legea prin care mandatul de presedinte dureaza 5 ani schimbare facuta fix pentru el nu sunt de acord nici cu schimbarea de acum, care e pupulista si destinata in primul rand lui Dragnea.

Total gresit. Uite de ce :

     - a fost revizuita Constitutia. In 2003.

     - Adrian Nastase a facut parte din parlamentarii initiatori ai propunerii de revizuire a Constitutiei insa propunerea legislativa nu prevedea mofidificarea duratei mandatului Presedintelui.

     - ulterior, s-a depus un amendament care a modificat durata mandatului. Amendamentul a fost propus de Antonie Iorgovan, PNL si PD. Deci Adrian Nastase n-a avut nicio legatura cu schimbarea duratei mandatului de Presedinte.

     

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Acest referendum e o fumigenă. Este un fel de de popularitate a PSD, de validare. O vor lua în mână, pentru că prezența va fi scăzută ( mai puțin poate pe la sate, unde popii vor face campanie). Aici, nu este vorba atât de subiectul referendumului, ci mai ales, o chestiune politică. Indiferent ce opinie aveți, nu vă prezentați la referendum, dacă vreți ca PSD să nu aibă argumentul susținerii poporului în ciulamaua asta politică!

 

P.S, Muie PSD! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... și Marta să se uite! :lol:

Ca de obicei, habar n-ai. Te lua somnul, ai cazut de pe scaun si te-ai trezit si tu sa behai ceva p'aci.

Initiativa legislativa de modificare a Constitutiei nu a apartinut PSD-ului ci unei organizatii civice - Coalitia pentru familie care a strans 3 milioane de semnaturi. PSD -ul a votat in Parlament pentru adoptarea acestei initiative legislative. Insa la fel a votat si PNL -ul. USR  a votat impotriva.

Referendumul se organizeaza pentru ca asa prevede Constitutia si legea referendumului, nu pentru ca asa vrea PSD-ul. Si fiind la guvernare, evident ca are obligatia de a organiza referendumul.

In toata povestea s-a implicat BOR-ul, nicidecum PSD-ul. Intr-adevar, PSD-ul a anuntat de la inceput ca sustine aceste demers civic. Si ce, n-avea voie ca nu vrei tu, casalotule !

Prezenta va fi masiva. Nu-ntelegi nimic din ce se-ntampla in realitatea imediata. Esti aerian total. Ametitule  :laugh2  :laugh2

  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

nu am simpatii pesediste, am antipatii pentru astia care se cred revolutionari.De exemplu Fara penali, e clar o fumigena.Lege avem si acum.Adrian Nastase nu a putut candida si mai are cativa ani pentru ca pedeapsa a constat si in interzicerea unor drepturi civile cum ar fi acela de a candida pentru funcii publice.

De ce e nevoie de ceva suplimentar? Pentru Dragnea? Nu schimbi legile pentru un om.Asa cum nu am fost de acord cu Nastase care a schimbat legea prin care mandatul de presedinte dureaza 5 ani schimbare facuta fix pentru el, nu sunt de acord nici cu schimbarea de acum, care e pupulista si destinata in primul rand lui Dragnea.

Coane, tu încerci să pari obiectiv și rațional, dar cam șutezi peste poartă! De exemplu, faptul că Năstase a făcut câțiva ani ( vreo 3, dacă nu greșesc) + interzicerea unor drepturi civile pentru încă niște ani, este unul din puținele (în raport cu cât și câți au furat) cazuri. "Fără penali" nu e o fumigenă, este dorința cam a tuturor românilor, dar, ca să vezi că sunt obiectiv, pot afirma fără să greșesc că cei din opoziție achiesează cam fără tragere de inimă, pentru că au și ei hoții lor și nu puțini. Declarațiile publice sunt făcute electoral, dar de fapt, sunt de partea lui Dragnea pe chestiunile legate de justiție. Asta, despre politicieni, despre restul populației, cei ce au ieșit în stradă sau doar au fost de acord, nu poți spune că se cred revoluționari, jignindu-i! Sunt doar cetățeni, care au niște opinii și niște nemulțumiri, pe care le exprimă liber, pentru că de aceea au murit ăia la revoluție. 

Pe de altă departe nu prea ai înțeles mare lucru cu schimbarea . Din contră, nu se vrea schimbarea legilor pentru Dragnea, ci el vrea să le schimbe, adică, el e cel ce vrea ceva suplimentar. Cu alte cuvinte, nu era mașină Volga, ci bicicletă Ural și nu i săa dat, ci i s-a luat.  :laugh2 Acuma ai înțeles, mon cher? 

  • Like 2
  • Minus 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...