Sari la conținut

Corona virus a ajuns în București


Postări Recomandate

  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

Nimic special, oricum nu am primit niciodata pe cineva cu simptome de raceala... de bun simt este ca in momentul in care ajungi, sa te duci frumusel sa te speli pe fata si maini mai intai, dai jos eventualii "covizi" agatati din strada. Casiera de la Mega Image, de care se pomeneste des pe-aici, este de 1000 de ori mai expusa, vine in contact cu sute sau mii de persoane zilnic. Eu macar nu circul cu transportul public, fac majoritatea cumparaturilor online si ma intalnesc doar cu cateva persoane zilnic.

  • Like 13
Link spre comentariu
  • Telefon: Telefon: 0737.534.950 - 0737.491.573 - 0737.492.822
  • Oras:Bucuresti Str: Vasile Lucaciu Nr: 114 Sec:3
  • Telefon: Telefon: 0737.534.950 - 0737.491.573 - 0737.492.822
  • Oras:Bucuresti Str: Vasile Lucaciu Nr: 114 Sec:3

Toti vom fi afectati intr-o oarecare masura.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Este o vrajeala. La fel cum a fost si cu gripa aviara gripa porcina etc. Peste cativa ani o sa ni se spuna la fel. Stiti....acum 10 ani corona virus a fost o vrajeala.

Asteptati numai putin o sa apara vaccinul anti corona si o sa coste vreo 300 lei. Uite asa se fac banutii

  • Like 1
Link spre comentariu

Este o vrajeala. La fel cum a fost si cu gripa aviara gripa porcina etc. Peste cativa ani o sa ni se spuna la fel. Stiti....acum 10 ani corona virus a fost o vrajeala.

Asteptati numai putin o sa apara vaccinul anti corona si o sa coste vreo 300 lei. Uite asa se fac banutii

E o vrajeala ca mor oameni? mrg ce stiu eu, tu stii mai bine cu siguranta

Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

Nu este nici vrajeala, din pacate, dar nici ciuma bubonica. Cei care sunt obisnuiti cu o igiena zilnica riguroasa si nu au probleme de sanatate nu au de ce sa intre in panica. Imi spunea un prieten care lucreaza in Germania ca i-au cocoșat teutonii cu comenzile de sapun si alte produse de igiena personala, la noi au dat romanii navala la malai first, da-l dreaq de sapun, macar sa murim satui!

  • Like 10
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Bai fraților, asa de curiozitate.. Voi ați văzut câți romani au decedat de gripa sezoniera???

Fiule,in fiecare an se îmbolnăvesc de gripa sezoniera cam un milion (mor 100-200),99% nu apar in statistici pentru ca se tratează singuri.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Not your fuckin' business !!
  • Oras:Not your fuckin' business !!

Nu este nici vrajeala, din pacate, dar nici ciuma bubonica. Cei care sunt obisnuiti cu o igiena zilnica riguroasa si nu au probleme de sanatate nu au de ce sa intre in panica. Imi spunea un prieten care lucreaza in Germania ca i-au cocoșat teutonii cu comenzile de sapun si alte produse de igiena personala, la noi au dat romanii navala la malai first, da-l dreaq de sapun, macar sa murim satui!

Buna seara Evaforyou,

 

Corect, chestie elementara de bun simt as zice, igiena personala. Ce mai putem individual sa facem este sa ne fortificam imunitatea cu doze mari de vitamina C (4000 - 6000 mg) zilnic deoarece aceasta creste gradul de impermeabilitate a membranei celulare si virusii patrund mult mai greu in interior sa-si depuna ARN-ul in nucleu ca sa se inmulteasca, + vitamina D + zinc ... plus alimentatie sanatoasa si multe exercitii fizice ... daca raspandirea scapa de sub control (cel mai probabil autoritatile noastre sanitare vor fi prea incompetente sa carantineze virusul la anumite regiuni) atunci nu ne mai ramane decat varianta cresterii imunitatii personale care sa faca fata virusului in caz de contaminare ...

 

Am un prieten medic care daca prinde o viroza sau gripa isi administreaza intravenos doze mari de vitamina C si in 2 zile e din nou pe picioare de parca nu i s-ar fi intamplat nimic ...

 

Cheers,

 

ETG

  • Like 2
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...