Sari la conținut

Topicul bunei dispozitii‚Se pot posta bancuri, proverbe, motto-uri,zicale din popor si vorbe cu umor


Postări Recomandate

  • Oras:🟦🟨🟥
  • Oras:🟦🟨🟥

Maria, servitoarea, ii cere stapanei o marire de salariu.
- Spune-mi, Maria, de ce sa iti maresc salariul?
- Calc camasile mai bine decat dumneavoastra!
- Cine ti-a spus chestia asta?
- Pai, domnu'! In plus, gatesc mai bine decat dumneavoastra!
- Cine ti-a spus prostia asta?
- Pai, domnu'! Si dragoste fac mai bine decat dumneavoastra!
- Si asta tot domnul ti-a spus-o?
- Nu, doamna, asta mi-a spus-o gradinarul!

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:🟦🟨🟥
  • Oras:🟦🟨🟥

-Am pacatuit, parinte! M-am bagat intr-o capita cu un baiat...
-Ei, si ce s-a intimplat? A vrut sa te dezbrace?
-O, nu!
-Te-a sarutat?
-Vai, dar ce credeti ca sint eu?
-Te-a pipait?
-I-as fi rupt miinile!
-Atunci ce ti-a facut?
-Un copil.

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:🟦🟨🟥
  • Oras:🟦🟨🟥

A fost o data ca niciodata un print care intr-o zi a intrebat pe o prea-frumoasa printesa:
- Vrei sa fii sotia mea?
Si ea a spus:
- Nuuu!
Si atunci printul a trait multi si fericiti ani si poate mai traieste si acum umbland la vanatoare si pescuit, haladuind cu prietenii si band multa bere si imbatindu-se de cate ori poftea, jucand table toata ziulica, lasandu-si hainele imprastiate in sufragerie, facand sex cu toate curvele, vecinele si prietenele, cantand si scarpinandu-si indelungat...

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Europe Uk Africa
  • Oras:Europe Uk Africa

 O blonda ii zice altei blonde fa tu cat luai pe germania pe ora ? Apai  nu stju fa iubi facea telefoanele ,statea in masina si zicea vezi ca urca ,aveam o caseta el baga banii si pleca ,da tu cat luai fa , fa eu nu vedeam bani niciodata ca aveam ochii umflati ca nu faceam mai nimic de la zi la zi mai prost,si acu cum e am venit pe  romania , apai mario ma dusei la capitala nu ma mai batut si am inceput sa vad cu un ochi ca eram anunt ca s de lux si aveam decat botu umflat si ochii vineti, permanent macheata 😂😂😂😂

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Un tip visează numărul 7. Se trezeşte buimac, se uită la ceas şi era 07:07, se uită în calendar şi vede că este 7 Iulie. "Ăsta-i un semn", își spuse el, așa că se urcă în autobuzul 7, ajunge la hipodrom şi pariază 7.000 de euro pe calul cu numărul 7 din cursa a 7-a. Calul iese al 7-lea…

Link spre comentariu
  • Oras:UE
  • Oras:UE

Doi tineri se casatoresc.
În noaptea nunții toate rudele așteapta ca ei să arate cearceaful care să
ateste puritatea soției.
Dar cum cei doi consumaseră mai demult actul, se aflau acum într-o mare
încurcatură.
Nevasta sugerează sa dea cu vopsea cearceaful ca să îi păcălească pe nuntași.
Numai că singura vopsea pe care o gasesc în cameră este de culoare verde.
Disperați, folosesc vopseaua și mirele scoate cearceaful pe balcon.



Toți nuntașii răman înmărmuriți numai unul strigă:
- Bravo, mă, i-ai spart fierea!😀😂😁

Link spre comentariu

Un șofer de camion care a fost pe drum timp de două săptămâni, se oprește la un bordel.

El merge direct la matroana, ii pune in fata £500 si spune : " Vreau femeia ta cea mai urâta și un sandwich cu brânză la grătar "

Matroana este uimita. "Dar, domnule, pentru aceasta suma de bani ai putea avea una dintre cele mai bune femei ale mele și o masă cu trei feluri de mâncare."

 

Camionagiul răspunde : " Ascultă, eu nu sunt aici pentru ca sunt excitat, dar mi-e dor de acasă."

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Un agent secret american merge in Rusia intr -o bodega si incearca sa-si demonstreze ca nu va fi recunoscut ca nefiind de origine rusa. Cere in cea mai perfecta rusa un pahar de votca si il bea dintr-o inghititura.

Rusii din bar se uita admirativ la el si zic:

-Tu nu esti rus!

Americanul infuriat ia o balalaica de la unul de pe scena si incepe sa cante la ea ca un mester.

Barmanul si rusii din jur:

-Tu nu esti rus!

Americanul mai incearca un truc. Cere orchestrei sa cante un cazacioc. Si incepe americanul nostru sa danseze ca apucat.

Barmanul si rusii din jur:

-Tu nu esti rus!

Suparat la culme americanul intreaba pe

barman:

-De ce tot spuneti ca nu sunt rus?

-Pai de baut ati baut ca un rus, de cantat la balalaica ai cantat ca cei mai meseriasi de la noi, iar de dansat cazacioc n-am mai vazut pe nimeni sa danseze asa de bine.

-Si atunci?

-Pai noi in Rusia nu avem negri...

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...