Sari la conținut

Filme preferate


MacArthur

Postări Recomandate

M-am uitat la spiderman no way home si la matrix 4

In primul rand, ca un cinematografist licentiat cu o diploma in cinematografie de catre statul roman, poti spune spooderman no way home a facut tot posibilul de a creea nostalgia aia in milenialii pe care i-a rapit studiul marvel cu filmele lor, de la iron man din 2008 pana in ziua de azi, de logic ca au vazut toate filmele spiderman facute de sony si sam raimi, din anii 2000, pentru ca au vrut mai mult, au vazut pana si filemele x-men facute de fox movies, si au fost rapiti de studiurile marvel, asa ca dupa ce i-au prajit creierul cu filme de cacat din 2008 pana in 2019, au dat fatala, haideti sa bagam pe toti actorii care l-au jucat pe spider man din 2000 pana azi, in acelasi film

De asta a facut filmu 1.3 miliarde, in timpul unei pandemii globale precum covid19, plus ca au bagat-o pe tiganca aia borata de Zeynanda de toti virginii de 19-25 ani zoomeri o urmaresc si isi dau laba la ea

Acuma, transexualu ala borat Lanna, fostul Larry Wachovsky efectiv si-a bagat pula in propria franciza facuta cu fratisu Andy, acuma sorsa Lilly ca au fost fortat, pardon fortata ca e FEMEIE! de catre studioul Warner Brothers sa faca o continuare la Matrix dupa 20 de fucking ani, pentru ca dadea bine la public, ca asa a decis un retardat de la WB probabil acelasi retardat care a zis sa il bage pe Joss Wheadon sa termine Liga Dreptatii a lui Snyder de si-a bagat pula in el de film, doar ca sa vina Snyder anul trecut sa il lanseze pe HBO Max la plangerea faniilor, asa in fine ideea ca ce pula mea a fost incapu studioului Warner Brother sa O forteze pe Lanna sa faca un sequel la Matrix dupa 20 de ani? Pana si EA si-a batut pula... adica PIZDA de el de film de nu are nici un sens, practic filmul da mesajul ca este o parodie, ca continuarile fortate sunt de cacat si ca filmul in sine e un cacat care nu ar trebui luat in serios...

una peste alta a fost misto experianta sa plec de la spider man no way home si sa ma duc la matrix vomitations cu o zi dupa..

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Paris
  • Oras:Paris
9 hours ago, elprofesoare said:

it should be, the trailers are stunning. Hope for a new saga 🦇

Yeah, but I heard the actor will not be Batman anymore

I keep my expectations low because I do not want to be disappointed

We will know soon enough though, covid delayed the movie release A LOT but now we are very close

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 10 ore, MacArthur a spus:

Asta ai vazut vreodata @derwall ?

 

 

Mai demult...l-am si uitat...

Ma axez , pe cat posibil , pe filme  europene de arta.

Dar  as revedea  oricand '' Goya's ghosts '' -  2006 -  Regia  Milos  Forman.

Sau '' I served the  King of  England ''  - 2006 - Regia  Jiri Menzel

Sau ' The Fountain '' - 2006 - Regia  Darren Aronofsky

  • Like 3
  • Mersi 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 hour ago, derwall said:

Mai demult...l-am si uitat...

Ma axez , pe cat posibil , pe filme  europene de arta.

Dar  as revedea  oricand '' Goya's ghosts '' -  2006 -  Regia  Milos  Forman.

Sau '' I served the  King of  England ''  - 2006 - Regia  Jiri Menzel

Sau ' The Fountain '' - 2006 - Regia  Darren Aronofsky

Numai Fantana am vazut.

Dar daca tot s-a pomenit de Jon Voight, asta-i singurul film cu el care-mi place (dar asta-i mai degraba filmul lui Burt Reynolds):

 

 

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
Acum 1 minut, MacArthur a spus:

Numai Fantana am vazut.

Dar daca tot s-a pomenit de Jon Voight, asta-i singurul film cu el care-mi place (dar asta-i mai degraba filmul lui Burt Reynolds):

 

 

E tare, tare rau filmu asta

un pic ciudat, dar iti trebuie cap sa il intelegi!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 46 minute, MacArthur a spus:

Numai Fantana am vazut.

Dar daca tot s-a pomenit de Jon Voight, asta-i singurul film cu el care-mi place (dar asta-i mai degraba filmul lui Burt Reynolds):

 

 

De vazut neaparat  si celelalte doua....

Retin si recomandarea  ta...

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 hour ago, MacArthur said:

Numai Fantana am vazut.

Dar daca tot s-a pomenit de Jon Voight, asta-i singurul film cu el care-mi place (dar asta-i mai degraba filmul lui Burt Reynolds):

 

 

Copilul asta seamana un pic cu Joe Biden 😂

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Asa prostie de mult timp n-am vazut. Spielberg mai mult povesti de adormit copiii a regizat de-a lungul carierei sale. A facut 2 filme adevarate: Schindler's List si Jaws. Pana si Ryan mi se pare cam povestioara.

 

 

 

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Paris
  • Oras:Paris
3 minutes ago, elprofesoare said:

 

 

oare ce altă saga urmează după povestea mercenarilor? in timeline-ul Star Wars.

 

This is the way!

I watched first episode of Boba Fett TV series and I was blown away. Thanks for reminding me to watch the second episode! Perfect moment

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

S-a mai stins o stea. 😪 @derwall , ce filme ai vazut cu dansul? 

Favoritele mele: Guess Who's Coming to Dinner si Lilies of the Field.

Un adevarat pionier.

"Before Sidney, african-american actors had to take supporting roles, that were easy to cut out in certain parts of the country. But then came Sidney, the maiden actor, and they couldn't cut out Sidney Poitier in any movie". - Denzel Washington

 

 

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...