Sari la conținut

Je suis Charlie


Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

  Bine, perfect.

 

  Inapoi la delfinariu acum.

Joaca-o p'asta .......... :laugh2

 

 

http://s3-ec.buzzfed.com/static/2013-12/enhanced/webdr03/19/16/anigif_enhanced-buzz-5619-1387488005-22.gif

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:altundeva
  • Oras:altundeva

Tocmai am citit pe topic "Cine i-a impiedicat pe musulmani sa faca si ei un jurnal ( Abdul-hebdo de exemplu), in care sa faca misto de crestini, cu caricaturi cu Iisus in paula goala, sau cu Fecioara Maria sodomizata in gang-bang de o tarla de arabi? Au ales gloantele si pentru asta, sunt Charlie."

 

Pai, musulmanii il recunosc pe Iisus ca profet, capul lui Ioan Botezatorul l-a vizitat si Base intr-o moschee din Damasc. Capul este adorat de musulmani, Ioan fiind recunoscut si de ei ca un profet. 

 

Lupta reala este dintre credinta si ateism. In ciuda trecutului Europei si a bunului simt, EU nu este crestina !

 

post-186344-0-32066300-1462911201_thumb.jpg

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Am mai citit o interpretare referitoare la caricatura publicata de revista franceza de umor: nu ar urmari sa o umileasca pe Simona Halep, ci sa satirizeze prejudecatile pe care francezii le au cu privire la romani. Daca o spune Mihai Sora, tind sa cred ca asa o fi.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Am mai citit o interpretare referitoare la caricatura publicata de revista franceza de umor: nu ar urmari sa o umileasca pe Simona Halep, ci sa satirizeze prejudecatile pe care francezii le au cu privire la romani. Daca o spune Mihai Sora, tind sa cred ca asa o fi.

E o tâmpenie. Orice interpretare i-ar fi dată, tot o tâmpenie este! E o caricatură "la două capete", fiecare înțelegând ce vrea/poate/înțelege.

În aceeași măsură, îmi mențin convingerile: nu trebuie ca "pana" să fie combătută cu glonțul. Cei lezați pot face apel la instanță, sau, să-i bată cu propriile arme.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E o tâmpenie. Orice interpretare i-ar fi dată, tot o tâmpenie este! E o caricatură "la două capete", fiecare înțelegând ce vrea/poate/înțelege.

În aceeași măsură, îmi mențin convingerile: nu trebuie ca "pana" să fie combătută cu glonțul. Cei lezați pot face apel la instanță, sau, să-i bată cu propriile arme.

 

Nici glont, nici instanta dupa parerea mea. Ci ironizati mai abitir decat o pot face ei. Dar are cine prin Romania? Times New Roman sunt destul de slabuti.

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator caproshu
Reputație: 0

Charlie Hebdo este o revista de satira blamata f mult si in Franta...fac glume si caricaturi morbide,nesarate chiar si cu ai lor...fiecare este liber sa inteleaga si sa interpreteza cum vrea...din pacate niste nenorociti,acum cativa ani au ales sa se exprime cu Kalasnikoave...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...