Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Facem impreuna un test IQ ???

 

Oricand, mi-e teama doar de faptul ca unii retardati sunt geniali in a retine datorita obsesiilor....

Incercarea moarte n-are, apoi facem testul de reactie cerebrala... :laugh2

Huo, nu sunt the bad guy, nu vreau sa-mi rup aratatorul in crestetul tau. :D

 

Peseu: Si-a consumat proasta toate punctele pe mine, dar cica ma ignora... :slap2

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator stau de sase
Reputație: 0

E omeneste sa ajuti pe cineva aflat in dificultate. Se numeste solidaritate cand se aduna mai multi. Nu cred ca cineva vrea sa se dea mare pe aici ca a dat suma X, e un impuls pentru ceilalti, sa ajutam mai multi.

 

Cand esti om, nu vrei sa ajuti, dar dai cu bolovani intr-un om suferind sau intr-o idee de ajutor, esti mizerie.

 

@Cassy, multa sanatate. Sper sa te ajute vorbele oamenilor de bine si sa te intareasca ale celor fara suflet.

 

 

PS: maine ajut si eu.

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E omeneste sa ajuti pe cineva aflat in dificultate. Se numeste solidaritate cand se aduna mai multi. Nu cred ca cineva vrea sa se dea mare pe aici ca a dat suma X, e un impuls pentru ceilalti, sa ajutam mai multi.

 

Cand esti om, nu vrei sa ajuti, dar dai cu bolovani intr-un om suferind sau intr-o idee de ajutor, esti mizerie.

 

@Cassy, multa sanatate. Sper sa te ajute vorbele oamenilor de bine si sa te intareasca ale celor fara suflet.

 

 

PS: maine ajut si eu.

 

Eu astept scuzele de rigoare macar pentru fututul creierilor si sentimentelor mele...

Atentate la suflet eu nu iert.

Vroia bani si atat, ei, sa ia o muie!

Ce a facut si cu Yka e de neiertat!!!

Stia, nu-mi pasa ca nu scria tocmai Cassy.

Ajuta tu cersetoarele din tramvai carora daca nu le dai te blesteama!

Periodic am probleme de sanatate, slava cui vrei tu ca nu am pus si eu botul la cacatul asta...

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Topicul asta a ajuns un fel de scena de teatru, pe care actorii stau si privesc (unii tristi, altii veseli, altii furiosi, altii a lehamite) cum spectatorii fac figuratie artistica fara a avea cunostinte in domeniul teatrului, in timp ce ei, actorii, care ar fi trebuit sa sustina piesa de teatru nu au ce face. Si e pacat de aceasta tragi-comedie in care spectatorul devine actor si actorul este (oarecum) silit sa fie spectator. Nu a fost cu nici un apropo, a fost doar o comparatie. Eu zic ca tare bine ar fi sa ne mai linistim putin si sa fac (a) (em) fiecare dupa cum crede de cuviinta, fara a mai polemiza pro-contra de ce asa, de ce nu alfel, de ce e dreapta, de ce nu e curba, de ce nu ninge, de ce tuna, etc... Zic eu ca aici nu este locul potrivit pentru a juca teatru (nici ca actor, nici din postura de spectator) ! Aici este vorba de compasiune, altruism, incredere si mila ! In sens larg ! CU TOTII avem nevoie de ele si ar trebui sa le folosim, nu din obligatie, ci din convingere, din suflet. Indiferent ca suntem intr-o tabara sau alta... In fond si la urma urmei, sanatatea este mai importanta decat orice pentru noi TOTI ! Iar de lucrul asta ne dam seama atunci cand o pierdem (unii o pierdemintr-o proportie mai mica sau temporar, altii pentru un timp mai indelungat).

Si eu am contribuit, e drept, nu cu sume mari, pentru ca momentan nu-mi permit prea mult, dar intentionez ca ori de cate ori am posibilitatea, asa putin, cat este, sa mai contribui cu cat pot si eu. Suma nu cred ca conteaza...Pana la urma urmei, "dar din dar se face Rai", este o vorba romanesca.Putin de la unul, putin de la altul, conteaza orice faramita. Si as face la fel si daca ar fi vorba despre altcineva dintre cei de aici. Compasiunea nu ar trebui sa cunoasca limite. De exemplu, dai dovada ca-ti depasesti conditia chiar si atunci cand ajungi sa-ti ajuti dusmanul, pentru ca demonstrezi ca esti mai presus de ura si razbunare !

 

E pacat ca ajung sa fie scrise aici asemenea randuri tocmai intr-o zi in care toti ar trebui sa ne bucuram, sa fim sereni si mai impacati cu noi insine !

 

Sper sa nu fi suparat pe nimeni cu ceea ce am scris aici ! :hihat Daca am facut-o, va rog sa ma iertati ! :hihat

  • Like 10
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Eu ti-am trimis un PM de incurajare, la care nu ai raspuns.

 

Cu siguranta, am raspuns cu o zi intarziere la pm , ca am primit multe pm-uri atunci. Si chiar mi-am cerut scuze in pm pt intarziere.

post-35672-0-03387800-1449437798_thumb.jpg

post-35672-0-62197500-1449437800_thumb.jpg

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

:clapp  :hihat

 

E neutru, e felul lui, greu sa nu te intelegi cu el...

Tie ti-a venit miros de bani de aplauzi.

De ce in... nu ai facut nimic pana acum?! Esti un hodorog in 3 camere! De ce nu sta la tine?!

 

 

Cu siguranta, am raspuns cu o zi intarziere la pm , ca am primit multe pm-uri atunci. Si chiar mi-am cerut scuze un pm pt intarziere.

 

Am vrut sa te iau la alt... apoi am cautat in mesaje...

Eu nu am avut reply la mesajul respectiv, il am acum.

Pisi ce are de zis? Nu zic, dar vreau sa spun ca ma pi in metoda asta de marketing.

Link spre comentariu

Sunt foarte putine lucruri pentru care as baga mana in foc pe lumea asta. Unul dintre ele este caracterul lui Cassy.

 

Daca n-ar fi fost asa cum este sau as fi simtit cea mai mica urma de mercantilism, meschinarie sau ipocrizie fugeam de ea cat ma tineau picioarele.

 

Cassy si-a castigat respectul si admiratia mea tocmai datorita caracterului.

  • Like 3
  • Minus 9
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

E neutru, e felul lui, greu sa nu te intelegi cu el...

Tie ti-a venit miros de bani de aplauzi.

De ce in... nu ai facut nimic pana acum?! Esti un hodorog in 3 camere! De ce nu sta la tine?!

 

 

 

Am vrut sa te iau la alt... apoi am cautat in mesaje...

Eu nu am avut reply la mesajul respectiv, il am acum.

Pisi ce are de zis? Nu zic, dar vreau sa spun ca ma pi in metoda asta de marketing.

 Amada, ești din ce în ce mai penibilă!  Potolește-te!

  • Like 8
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sunt foarte putine lucruri pentru care as baga mana in foc pe lumea asta. Unul dintre ele este caracterul lui Cassy.

 

Daca n-ar fi fost asa cum este sau as fi simtit cea mai mica urma de mercantilism, meschinarie sau ipocrizie fugeam de ea cat ma tineau picioarele.

 

Cassy si-a castigat respectul si admiratia mea tocmai datorita caracterului.

 

Probabil eram zob la conversatia respectiva... nu exclud.

E logic sa te doara durerea ei, nu e ok doar sa suferi langa...

Nu-mi gasesc civintele, mi-ai blocat orice suparare.

Ai grija de tine.

 

 

 Amada, ești din ce în ce mai penibilă!  Potolește-te!

 

Daca nu te bat eu mar si te transez viata mea e pustiu...

Imi trec durerile de coloana, rasar putin, apoi vai si amar de jegul tau!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Probabil eram zob la conversatia respectiva... nu exclud.

E logic sa te doara durerea ei, nu e ok doar sa suferi langa...

Nu-mi gasesc civintele, mi-ai blocat orice suparare.

Ai grija de tine.

 

 

 

Daca nu te bat eu mar si te transez viata mea e pustiu...

Imi trec durerile de coloana, rasar putin, apoi vai si amar de jegul tau!

 

Îmi sugi pula! Iar ...  :laugh2  :laugh2  :laugh2

Oricum, îmi plac mai mult perele ca merele.  :rax2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Perelele nu, dar perele da! :laugh2

Și cine a zis fey, că vrea să te viziteze? Visezi? Acum că ai 0,1 to în viu?  :slap2

 

Mi-as pula in sufletist, pe alea serioase ma cauti cu limba in dos.

Ia spune pe cine mai promovezi sa-i rup gatul ca la gaina nevinovata?!

Am eu nevoie de tine ca de diaree, hai jet!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

:slap2  Nici nu-ti dai seama cat de scarbos esti.... infectezi tot in jurul tau. Nu-mi place vodka, tampenia pamantului, inca un plus la sila... :slap2

 

 

OT: M-a debusolat complet Fanebabane, se simte ca tine la ea extrem de mult, indiferent ce pareri mi-am facut cu cretinul de mai sus... batuta in cap nu sunt, nu ma scuz momentan, daca si cand o sa fie cazul nu ezit sa o fac. :hihat

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

:slap2  Nici nu-ti dai seama cat de scarbos esti.... infectezi tot in jurul tau. Nu-mi place vodka, tampenia pamantului, inca un plus la sila... :slap2

 

 

OT: M-a debusolat complet Fanebabane, se simte ca tine la ea extrem de mult, indiferent ce pareri mi-am facut cu cretinul de mai sus... batuta in cap nu sunt, nu ma scuz momentan, daca si cand o sa fie cazul nu ezit sa o fac. :hihat

 Nu-ți mai place vodca? Ai trecut pe samahoancă? Vorbești de scârbă? Te-ai văzut cum ești, când ești matoală? Nimic nu este mai scârbos decât o femeie beată. 

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...