Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti
La 21.05.2022 la 12:53, Vizitator Eikon a spus:

Pe tatal meu il cheama Constantin. Ironic, de cand s-a despartit de mama mea acum 6 ani, isi petrece viata alaturi de "prietenele" lui, probabil sarbatorind azi alaturi de una dintre ele.(

     Nimeni nu poarta vina pentru alegerile facute de tatal tau... nici mama ta, nici tu, nici prietenele... Fiecare raspunde personal de faptele lui, nu poate sa fie tras la raspundere altcineva in locul lui. El face ce simte si gandeste, in conformitate cu programele lui mentale si cu modul cum percepe realitatea. Daca el vede realitatea printr-o fereastra murdara a mintii, totul i se va parea urat, murdar si va cauta sa isi indrepte privirea spre alta priveliste...dar daca va privi totul in continuare prin aceeasi lupa sau fereastra murdara, nu se va schimba nimic si va ramane vesnic nemultumit de ceea ce vede, schimband in permanenta, nevasta, familia, prietenele, prietenii, chiar locul de munca, orasul, tara, planeta... Nu este nimeni de vina daca nu isi ingrijeste gradinia inimii si mintii lui si daca acolo este un talmes balmes. Fiecare este responsabil pentru dezvoltarea lui personala. Toti avem in viata provocari, ispite sau examene de dat si fiecare trebuie sa le faca fata singurel. Nu poate trai nimeni in locul lui. Deciziile ii apartin. Degeaba injuram in trafic pe altii, ca nu vedem noi, bine, in oglinda retrovizoare sau prin parbriz, fiindca le avem naclaite. Dupa ce le curatam, vom vedea altfel drumul si asta ne va da o stare de bine. Vreau sa spun, ca cei mai multi oameni, fug de ce pot gasi in interiorul lor, cautand mereu rezolvarea la problemele lor, in exterior.  Poate, li se pare mai facil asa, dar nu se va intampla asta niciodata. Fiecare este responsabil de ordinea si curatenia interiorului lui, este administratorul bogatiei lui, interioare. Nu poti schimba experiorul, lumea, oamenii, te poti schimba doar pe tine, incepand cu unghiul din care privesti lucrurile. Deci, trebuie sa te intorci spre tine, sa ai o buna comunicare cu tine. Dimineata, cand te trezesti, primul salut sa ti-l dai tie...sa te intrebi ce mai faci, daca esti bine, sa iti faci ordine si curatenie in ganduri si in suflet, sa te programezi mental, pozitiv, aruncand tot molozul la cos si detasandu-te de problemele altora... Problemele altora nu sunt ale tale si ale tale nu sunt ale altora. 

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

🤣🤣🤣
Un german intră într-un bar și comandă o bere...
Barmanul îi spuse: 100 de euro!  Germanul fu șocat...
- 100 de euro?! Ieri a fost 10 euro!
- Ei bine, de astăzi costa 100 de euro!
- Păi, de ce 100, la naiba?
Vă voi explica:
 - 10 euro este o bere,
 - 10 pentru a ajuta Ucraina,
 - 20 asistență pentru țările europene care au impus sancțiuni și nu sunt membre ale UE,
 - 10 euro sub formă de ajutor pentru Marea Britanie, ca au implementat cu succes sancțiuni împotriva Rusiei,
- 10 euro sunt trimiși în țările balcanice, ca ajutor pentru cumpărarea cărbunelui necesar furnalelor,
- 40 de euro o subvenție la gaze pentru UE și un fond care să contribuie la menținerea sancțiunilor...
Germanul scoase, în tăcere, banii și îi dădu barmanului 100 de euro...
Barmanul puse banii în casa de marcat și îi dădu 10 euro înapoi...
Germanul uluit: 
- Stai, ai spus 100, ți-am dat 100! De ce îmi dai înapoi 10 euro?
 - Ahh! Nu avem bere!🙈

Link spre comentariu
Acum 20 minute, scorpion1970 a spus:

🤣🤣🤣
Un german intră într-un bar și comandă o bere...
Barmanul îi spuse: 100 de euro!  Germanul fu șocat...
- 100 de euro?! Ieri a fost 10 euro!
- Ei bine, de astăzi costa 100 de euro!
- Păi, de ce 100, la naiba?
Vă voi explica:
 - 10 euro este o bere,
 - 10 pentru a ajuta Ucraina,
 - 20 asistență pentru țările europene care au impus sancțiuni și nu sunt membre ale UE,
 - 10 euro sub formă de ajutor pentru Marea Britanie, ca au implementat cu succes sancțiuni împotriva Rusiei,
- 10 euro sunt trimiși în țările balcanice, ca ajutor pentru cumpărarea cărbunelui necesar furnalelor,
- 40 de euro o subvenție la gaze pentru UE și un fond care să contribuie la menținerea sancțiunilor...
Germanul scoase, în tăcere, banii și îi dădu barmanului 100 de euro...
Barmanul puse banii în casa de marcat și îi dădu 10 euro înapoi...
Germanul uluit: 
- Stai, ai spus 100, ți-am dat 100! De ce îmi dai înapoi 10 euro?
 - Ahh! Nu avem bere!🙈

Buna asta. :)

 

Link spre comentariu
  • Oras:Marte
  • Oras:Marte
On 5/28/2022 at 5:12 PM, disjokey said:

Nu a greșit , în 1995 a făcut prima operație de schimbare de sex eșuată, se simțea stingheră într-un corp de bărbat. Deci a avut o revelație și pe 15/11 era ca nou născut.

PS : mă-sa avea probleme cu el încă din copilărie, făcea pipi în pat, cerea peruci, farduri, sutiene ...

Ai de plm =))

PS :azi noapte de durere nici 4 ore nu a dormit, îți dai seama cum se simte ...

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Marte
  • Oras:Marte
On 5/28/2022 at 9:10 PM, MacArthur said:

 

Cand ai fani si iti fac meme-uri😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Imi place ca isi pierde timpul pentru mine💪

:doggystyle

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:mansarda
  • Oras:mansarda
Acum 50 minute, siana a spus:

Baiatul canta misto, este frumos, dar este imbracat naspa, ca un rupt si un sarac...

Da.......exact la baiat ma uitam si eu.............pe naiba.La ce forme are Lidia nici n-am vazut ca mai este cineva............

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Ăştia care n-aveți aer condiționat în casă, cum rezistați băi nene?

Am pus paracetamol prin camera sa mai scada temperatura🙈

 

Link spre comentariu
  • Oras:Shimishoara
  • Oras:Shimishoara

La plaja, o blonda iese din cabina imbracata cu un costum de baie din doua piese minuscule. Unul dintre gardieni ii spune:

-Pe aceasta plaja sunt permise doar costume de baie dintr-o bucata.

Tipa raspunde:

-Ok. Pe care sa o dau jos?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 3 guests

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...