Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

sunt sigur ca e la cura de slabire. aceasta e singura explicatie plauzibila ca doar el zboara la business class.

macar acolo il servesc altii pe el.

corect?

corect.

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

sunt sigur ca e la cura de slabire. aceasta e singura explicatie plauzibila ca doar el zboara la business class.

macar acolo il servesc altii pe el.

corect?

corect.

Acum am înțeles, comandă doar că să facă o aroganță cu noi,apoi da mâncarea la săraci

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Caldarusani
  • Oras:Caldarusani
Tot aici?

 

Proaspat sosit in Emirate, in hub-ul care conecteaza cele 2 lumi, una osandita de capitalismul imperialistic al marilor puteri, iar cealalta, o destinatie imbibata in filozofie si servind drept pantec religiilor stravechi, ai caror adepti ii putem numi in aceasta zi, eruditi, m-am decis sa nu  imi pierd timpul si sa ma indrept catre mall.

 

De aceasta data voi vizita "Dubai Mall", deoarece in Mall-ul Emiratelor micul parc tematic destinat entuziastilor nu imi prezinta prea mare interes. Inteleg insa ca unii prefera sa se racoreasca facand un usor slalom pe partia cu dificultate redusa a "statiunii" de schi, dar eu oricum nu cred in Mos Craciun sau in renii lui, asa ca mai bine ma reorientez si vizitez lumea acvatica, eu avand o curiozitate exuberanta, chiar o afinitate pentru zeul marii, Poseidon.

 

Ce-i drept mi-au trecut prin cap niscaiva ganduri de scuba-diving cu rechinii, dar am fost mai mult decat multumit sa ma plimb prin diferitele culoare care serpuiesc in jurul bazinelor.

Acvariul principal este imens si impunator, insa fascinatia totala se produce atunci cand intri in tunel. Atentie, dragii mei forumisti, boschetari cocosati si mosnegi zevzeci,  pamblicari si barangladine expirate.

Aici parca poti simti presiunea apei deasupra ta, sutele de tone care te-ar putea strivi in orice moment, dar care, datorita ingeniozitatii si priceperii inginerilor acestea sunt parca ancorate in spatiu.

Mall-ul face conexiunea si cu turnul Khalifa de unde se poate observa o parte din golf si orasul in intregime, insa am vorbit destul despre acestea.

 

Safari-ul constituie o experienta unica, una care trebuie aprofundata atunci cand temperaturile permit expunerea la forta arzatoara a soarelui care se reflecta in nisipul fin al dunelor. Propun aici ruta care duce catre orasul parasit, Al Madam.

 

Al Hadheerah este mai mult decat un restaurant. Este un centru dedicat relaxarii, ospatului imbelsugat, departe de centrul orasului. Aici simturile olfactive isi sunt gadilate iar spectacole tematice si dansuri te indeamna . Recomand Shish Taouk-ul si ca desert Kunafa-ul pe care acestia il prepara dupa o reteta traditionala. Suplimentarea bucatelor cu un Ayran,  este de preferat, in locul blend-urilor destinate mai mult copiilor.

 

Continuati.

 

El Salvador,

 

 Miskin

 

 


Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Which one is the REAL one ? :eek :eek :huh: :huh:

 

Oricum, nici celalalt Miskin nu e rau, mie unuia chiar imi folosesc recenziile lui turistice. Poate, daca nu se supara prea tare, ne mai impartaseste din experienta lui turistica, ne-ar folosi (si nu o spun la misto, ci cat se poate de sincer) !

Link spre comentariu
Vizitator stau de sase
Reputație: 0

Sa pozezi oameni plictisiti intr-o sala de asteptare, asta dupa ce ai pozat farfuriile altora cu mancare, e clar un pas inapoi. Se numeste recur.

  • Like 3
Link spre comentariu

Sa pozezi oameni plictisiti intr-o sala de asteptare, asta dupa ce ai pozat farfuriile altora cu mancare, e clar un pas inapoi. Se numeste recur.

Fine dineru nostru. Le posteaza sa vedem noi ,ca el pe unde umbla.

 

Si mancarea o posteaza sa vedem:ce mananca  

 

Adica scump .....ca-si permite ba !!!

 

 

 

 

Ai de pula mea :)))))))

 

#nu hraniti taranul

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...