Sari la conținut

26 mai cu cine votati?


Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

N-ai cu cine,cucoana este distrusa psihic.

Sper sa nu apară si Vistantric  cu Ines

 

Poți sa nu mai îmi menționezi nickname-ul când își versi frustrările în contact cu alte domnișoare de pe site? 🤨
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Malmö
  • Oras:Malmö

Repet, sa se inteleaga, chiar si in apartmentele cutie de chibrituri ale nomenclaturistilor, fii de tarfe "paukeriste" si falsi sustinatori ai unui stat de drept, unde performezi prin meritocratie si nu nepotism retrograd, ca, fara votul Diasporei, situatia era de alta natura pentru PSD.

 

 

Daca erau conditii de votare pentru romanii din afara, PSD era sub 20%.

 

Sa ma pis pe picon si pe ma-sa, doua cacaturi bolsevice.

Link spre comentariu
  • Oras:/
  • Oras:/

Vin special acasa pentru vot. Nu o sa votez pentru cineva anume, o sa votez impotriva PSD, nici nu ma uit pe cine.

 

 

post-150614-0-92400800-1558963835_thumb.jpeg

 

 

Sper ca am contribuit si eu cu foarte putin la decaderea PSDului.

 

LE.   Acum am ajuns acasa si am aflat ca Dragnea a plecat sa se predea, adica se duce la Jilava. Probabil ca astea au fost ultimele alegeri  in care PSD a mai avut peste 20 %. Sper sa se mentina la 4.7 % maxim, in urmatorii 30 de ani.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 Ms
  • Oras:Ping 3 Ms

Poți sa nu mai îmi menționezi nickname-ul când își versi frustrările în contact cu alte domnișoare de pe site?

 

 

 
Vis, tu din ce avioane cosmico-tantrice te-ai scoborât printre muritorii de rând, la dezbaterile lor politice insignifiante, thu Domnișoară Veșnică, Thu a 9-a Minune a Lumii? :)))
 
Apropo, la ce medicament laxativ faci reclamă cu poza ta constipată de la profil? Dulcolax? 
Sau te-ai pozat înfiptă în vreun falus supradimensionat, Maria noastră Tereza dă la Vâlcea?
#GoStallion
 

PS.  A 8-a Minune a Lumii a fost coorul lui John Andone zis și Falcao, arătat în plen spre tribuna oficială, prin anii '90, unde era și Vali. Nu Vali Bărbosu, ci Vali Ciroză, fiul defunctului Ceașcă...

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

 Esti prea inversunat. Am inteles ce ai spus. Una peste alta nu am votat lista pe care era Blaga pentru ca nu am inteles deloc ce cauta Rares Bogdan in fruntea   plutonului. E doar un   mascarici!

 Daca-mi permiti o intrebare: cand a fost Blaga in PSD? Poate sunt eu aeriana si nu stiu.  

 

  Poti sa ma intrebi public ce ai de intrebat.

  Nu iti trimit niciun mail. 

 

Eu nu am vorbit de vot de o anume persoana, am vorbit la general.Multa lume a votat PNL, se pare ca au uitat ca au fost aliati cu PDS, despre ce vorbim ?  Chiar si asa, ca tot ai adus  vorba, cum sa votezi Rares Bogdan si sa fii mandru de asta ? Si totusi, majoritatea ai votat Rares Bogdan, ce sa le facem ? Optiunea lor, asa cum optiunea mea a fost sa nu mai ma las mintit, pana la urma pentru mine personal, poate sa vina si duda cu margareta, ma doare la basca.

Blaga a fost printre primii deputati de stanga, chiar de pe vremea lui iliescu.

Nu pot, pentru ca nbu vei fi sincera.Prefer sa astept sa ma ingalbenesc.Totusi, incerc o intrebare: ce faci, esti bine ? 

Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

  P.S  ...... ON TOPIC.

 

 

Astept acum, dupa alegeri, din partea  PNL, impreuna cu USR alte cateva partide declarate de dreapta, o MOTIUNE de cenzura pentru schimbarea guvernului. Votul ii obliga sa faca asta. Votul ii obliga sa isi asume guvernarea cat mai repede. Daca nu face asta, isi bat joc de toti oamenii care i-au votat. Coalitia PSD- ALDE trebuie data jos prin motiune, pentru ca ei nu vor pleca de bunavoie.

Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

  P.S  ...... ON TOPIC.

 

 

Astept acum, dupa alegeri, din partea  PNL, impreuna cu USR alte cateva partide declarate de dreapta, o MOTIUNE de cenzura pentru schimbarea guvernului. Votul ii obliga sa faca asta. Votul ii obliga sa isi asume guvernarea cat mai repede. Daca nu face asta, isi bat joc de toti oamenii care i-au votat. Coalitia PSD- ALDE trebuie data jos prin motiune, pentru ca ei nu vor pleca de bunavoie.

Coae,au fost oameni care au facut 400-500 km pana la o secție de votare,au stat 7-8 ore la coada si cu toate astea au bunul simt sa nu ne dea lectii de politica,in schimb un pielea pulii,un gaozar care nu a votat,ne da lecții.

Mai du-te in pula noastă ca ești obraznic si penibil.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Vis, tu din ce avioane cosmico-tantrice te-ai scoborât printre muritorii de rând, la dezbaterile lor politice insignifiante, thu Domnișoară Veșnică, Thu a 9-a Minune a Lumii? :)))

 

Apropo, la ce medicament laxativ faci reclamă cu poza ta constipată de la profil? Dulcolax? 

Sau te-ai pozat înfiptă în vreun falus supradimensionat, Maria noastră Tereza dă la Vâlcea?

#GoStallion

 

PS.  A 8-a Minune a Lumii a fost coorul lui John Andone zis și Falcao, arătat în plen spre tribuna oficială, prin anii '90, unde era și Vali. Nu Vali Bărbosu, ci Vali Ciroză, fiul defunctului Ceașcă...

Chiar nu vad ce ai avea tu sa îmi spui, aduni cuvintele aiurea pentru a spune nimic și doar jignești pentru ca ți se scoală ție.Il iubești pe @parintel?
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

P.S  ...... ON TOPIC.

 

 

Astept acum, dupa alegeri, din partea  PNL, impreuna cu USR alte cateva partide declarate de dreapta, o MOTIUNE de cenzura pentru schimbarea guvernului. Votul ii obliga sa faca asta. Votul ii obliga sa isi asume guvernarea cat mai repede. Daca nu face asta, isi bat joc de toti oamenii care i-au votat. Coalitia PSD- ALDE trebuie data jos prin motiune, pentru ca ei nu vor pleca de bunavoie.

e greșit. Este vorba de alegeri europarlamentare.
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

e greșit. Este vorba de alegeri europarlamentare.

Chiar asa, de ce ar demisiona guvernul? Au fost alegeri EUROparlamentare, nu parlamentare,
Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

Nu are legatura ce alegeri au fost. PSD a pierdut. Trebuiesc indepartati. Problema este daca au curaj sa vina la guvernare, pentru ca toata opozitia ( bine, asta si este rolul ei) spunea ca guvernul psd trebuie sa plece. Acum au ocazia sa-i dea jos, printr-o motiune de cenzura, dar tare ma tem ca ...........NU VOR  :laugh2 . Acum stau si se intreaba....bai, ce pulamea ma facut ? I-am dat jos, acum...ce facem ???, ca trebuie sa raspundem noi ziaristilor si populatiei "de ce nu merge tara bine". 

 

 

PS. Pipilica, esti usor de maniPULAt.Politicienii au nevoie de oameni ca tine.

Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

Chiar asa, de ce ar demisiona guvernul? Au fost alegeri EUROparlamentare, nu parlamentare,

 

 

Eva, demisia de onoare. Lumea nu-i mai vrea. Opozia are obligatia sa initieze motiunea de cenzura.

Link spre comentariu
Vizitator samkara
Reputație: 0

Eu nu am vorbit de vot de o anume persoana, am vorbit la general.Multa lume a votat PNL, se pare ca au uitat ca au fost aliati cu PDS, despre ce vorbim ?  Chiar si asa, ca tot ai adus  vorba, cum sa votezi Rares Bogdan si sa fii mandru de asta ? Si totusi, majoritatea ai votat Rares Bogdan, ce sa le facem ? Optiunea lor, asa cum optiunea mea a fost sa nu mai ma las mintit, pana la urma pentru mine personal, poate sa vina si duda cu margareta, ma doare la basca.

Blaga a fost printre primii deputati de stanga, chiar de pe vremea lui iliescu.

Nu pot, pentru ca nbu vei fi sincera.Prefer sa astept sa ma ingalbenesc.Totusi, incerc o intrebare: ce faci, esti bine ? 

 

 

 Oly, sunt sincera, nu imi este bine. Azi nu. Poate maine o sa fie bine. 

 Vorbim cand o sa ai PM.

 

 

PS Inteleg de ce nu ai votat. 

 

Coae,au fost oameni care au facut 400-500 km pana la o secție de votare,au stat 7-8 ore la coada si cu toate astea au bunul simt sa nu ne dea lectii de politica,in schimb un pielea pulii,un gaozar care nu a votat,ne da lecții.

Mai du-te in pula noastă ca ești obraznic si penibil.

 

Usurel cu astea. Pana la urma e vorba de optiune. Nu da nimeni lectii de politica.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

 Oly, sunt sincera, nu imi este bine. Azi nu. Poate maine o sa fie bine. 

 Vorbim cand o sa ai PM.

 

 

Ok, multumesc. Imi pare rau sa aud asta.

PS. Daca te razgandesti ( in legatura cu mailul) as fi bucuros sa vorbesc cu tine.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

Eva, demisia de onoare. Lumea nu-i mai vrea. Opozia are obligatia sa initieze motiunea de cenzura.

A plecat careva de bunavoie vreodata in tara asta? Demisii de onoare? Despre ce vorbim?
Link spre comentariu
Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Repet, sa se inteleaga, chiar si in apartmentele cutie de chibrituri ale nomenclaturistilor, fii de tarfe "paukeriste" si falsi sustinatori ai unui stat de drept, unde performezi prin meritocratie si nu nepotism retrograd, ca, fara votul Diasporei, situatia era de alta natura pentru PSD.

 

 

Daca erau conditii de votare pentru romanii din afara, PSD era sub 20%.

 

Sa ma pis pe picon si pe ma-sa, doua cacaturi bolsevice.

Lăsând la o parte faptul că ești incapabil (educație deficitară, evident), să postezi măcar o dată, fără să borăști mârlănii, țin să te informez că în țară au votat 9 milioane de oameni, iar în diaspora vreo 375.000, influența asupra rezultatului final este de maxim 4% - e cestie de aritmetică și un minim de logică . La acest vot și referendum, votul diasporei nu a înclinat balanța ca în trecut, unde scorurile au fost foarte strânse și unde practic, fiecare vot conta.  Acum, votul a fost unul negativ (cam ca întotdeauna), masiv anti PSD, iar votul diasporei a consolidat ceea-ce s-a obținut în țară, mărind un pic și ecartul și așa foarte mare între PSD și partidele ce i se opun. Ai înțeles? Ai înțeles o pulă!

'aidepulamea, s-au apucat chelnerii să discute politică!

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Chiar asa, de ce ar demisiona guvernul? Au fost alegeri EUROparlamentare, nu parlamentare,

bineînțeles, măcar ăia au un plan. Ăilalți nu au nimic.
Link spre comentariu
Reputație: 1046
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Chiar asa, de ce ar demisiona guvernul? Au fost alegeri EUROparlamentare, nu parlamentare,

Pentru că nu mai au legitimitate, nu mai reprezintă opțiunea și voința electoratului, care s-a schimbat fundamental față de acum 3 ani, dovedită prin acest scrutin. Dacă opțiunea boborului suveran rămânea aceeași, sau aproape, ar fi câștigat detașat aceste alegeri.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

bineînțeles, măcar ăia au un plan. Ăilalți nu au nimic.

Asta ma sperie cel mai tare, de muuult timp aud doar "jos PSD, penalii" etc. Nu iubesc PSD deloc, de fapt politicienii demni de respect pot fi mumarati fara sa te descalti, as fi vrut sa aud altceva de la Klaus si onor "opozitia", ceva concret si la obiect!
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Da. Au plecat.Multi.

cine, Ponta? Un mincinos, o zdreanta și o jigodie cum n-ai văzut. N-a zis el ca rezolvă cu votul? După 5 ani, culmea, tot Belescanu.

Măi, Oly, măi :)))

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

Pentru că nu mai au legitimitate, nu mai reprezintă opțiunea și voința electoratului, care s-a schimbat fundamental față de acum 3 ani, dovedită prin acest scrutin. Dacă opțiunea boborului suveran rămânea aceeași, sau aproape, ar fi câștigat detașat aceste alegeri.

Of, era o chestie mai mult ironica, inteleg perfect ce spui tu si altii, ma refeream la faptul ca legal nu au de ce demisiona, moral vorbind e alta poveste
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...