Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 19 ore, tomson a spus:

zaporoije si o eventuala scurgere de radiatii e cel mai negru cosmar pe langa care scumpirile sunt nimic

ma gandesc mereu sa fug departe  si o voi face la prima nenorocire de genu asta

mai am o cetatenie la multe mii de  km de aici

 

rusia nu putea accepta sa piarda donbas si crimeea is ca florida si texas , cuba pt us

nu avea cum sa accepte nici deveselurile care ar fi urmat

deja pt tota lumea e clar asta ca nu rusii is de vina dar nu se poate spune public pt ca nu e politic corect

deocamdata. Dar va veni vremea adevarului in viitor.

Tinerii din germani gandesc ca rusia a fost provocata si nu avea ce sa faca .

Cehii se revolta iar aia char is anti rusi singruii care s au ridicat impoitriva urss

dar cehii si nemtii is destepti nu degeaba fac cele mai bune masinarii

 

 

 

Da, ar fi un dezastru un "accident" nuclear. Mai ales în plin război...la Cernobîl au intervenit, da' acum cine dracu' să mai intervină. 

Eu nu mă gândesc să plec dîn țară, poate doar să plec în munți 😁

Dacă nemții de rând îi văd pă ruși ca victime... înseamnă că propaganda rusă chiar e pusă pă treabă. Oricum, situația economică grea și trîmbițarea "apocalipsei economice ce va să vină" odată cu iarna îi scot pă oameni dîn minți și atunci e foarte ușor să se arunce totul pe război. Doar rezistența nu mai e de ajuns pt ucraineni, le trebuie o "victorie" pe câmpul de luptă. 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 2 ore, Beton_Armat a spus:

Da, ar fi un dezastru un "accident" nuclear. Mai ales în plin război...la Cernobîl au intervenit, da' acum cine dracu' să mai intervină. 

Eu nu mă gândesc să plec dîn țară, poate doar să plec în munți 😁

Dacă nemții de rând îi văd pă ruși ca victime... înseamnă că propaganda rusă chiar e pusă pă treabă. Oricum, situația economică grea și trîmbițarea "apocalipsei economice ce va să vină" odată cu iarna îi scot pă oameni dîn minți și atunci e foarte ușor să se arunce totul pe război. Doar rezistența nu mai e de ajuns pt ucraineni, le trebuie o "victorie" pe câmpul de luptă. 

 

ce propaganda rusa vezi tu in germania sua cehia , unde  ?

crezi ca prin aia vesti din rusia la parabolica cum faceam noi e vremea lu ceasca ?

aia au numa propaganda vestica da tocmai ca aia pute atat de rau ca oamenilor le e clar unde e adevarul

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
La 04.09.2022 la 15:51, alchemistu a spus:

Coruptia si propaganda russiei e la alt nivel. Daca ar fi asta un razboi legitim unde trebuie sa-si apere tara ar fi una, dar e greu sa convingi oamenii sa lupte pentru chestii de astea efemere cu un popor pe care il considera fratesc.

 

Nici tu nu prea ai idee ce se întâmplă.😂

Pe vremea când erai în Rusia sună acum cătva ani buni.

Nu ai văzut corupție în alta parte? Înseamnă că  ai trăit în România cu ochii închiși și căștile pe cap.

Voi nu vedeți că ce spunea VAdi.m Tudor s-a adeverit. 

Legat de Ruşi eu cred ca ar trebui să ne vedem de treaba noastră așa cum ne-am văzut de treabă când au murit milioane de oameni în Afganistan. Pentru ce au murit? "Pentru că le-au dărâmat doua turnuri?

Nea PUT IN nu era prost să lase să ia NATO și și Ucraina. Senior Bush ia promis lui Gorbaciov că NATO nu își va extinde grănițile în Vest. Nu prea s-a ținut US de promisiune.

Îmi este milă de poporul Ucrainian... sunt prinşi la mijloc... nu este ok ce se întâmplă. Dar nu sunt primi care pățesc asta din păcate. 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
7 minutes ago, andreeakvl98 said:

Nici tu nu prea ai idee ce se întâmplă.😂

Pe vremea când erai în Rusia sună acum cătva ani buni.

Nu ai văzut corupție în alta parte? Înseamnă că  ai trăit în România cu ochii închiși și căștile pe cap.

Voi nu vedeți că ce spunea VAdi.m Tudor s-a adeverit. 

Legat de Ruşi eu cred ca ar trebui să ne vedem de treaba noastră așa cum ne-am văzut de treabă când au murit milioane de oameni în Afganistan. Pentru ce au murit? "Pentru că le-au dărâmat doua turnuri?

Nea PUT IN nu era prost să lase să ia NATO și și Ucraina. Senior Bush ia promis lui Gorbaciov că NATO nu își va extinde grănițile în Vest. Nu prea s-a ținut US de promisiune.

Îmi este milă de poporul Ucrainian... sunt prinşi la mijloc... nu este ok ce se întâmplă. Dar nu sunt primi care pățesc asta din păcate. 

 

Putin a pierdut razboiul pe toate planurile. In loc sa faca viata rusilor una mai buna, a facut tocmai invers. Vezi ce se intampla cand ajunge un interlop in fruntea statului ? 🤕

  • Like 5
  • Haha 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 2 minute, andrei825 a spus:

Putin a pierdut razboiul pe toate planurile. In loc sa faca viata rusilor una mai buna, a facut tocmai invers. Vezi ce se intampla cand ajunge un interlop in fruntea statului ? 🤕

PUT IN nu a scos nici măcar 30% din arsenalul de bază... Te iei după ce spun ăștia la știri? Atâta timp cât Rusia este "cârdășie" cu China, cam greu să piardă. China este peste US de 10 ori... americani le sunt datori. 

Faza că președintele Americi este bolnav(pshic) este propagandă rusească?

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
3 minutes ago, andreeakvl98 said:

PUT IN nu a scos nici măcar 30% din arsenalul de bază... Te iei după ce spun ăștia la știri? Atâta timp cât Rusia este "cârdășie" cu China, cam greu să piardă. China este peste US de 10 ori... americani le sunt datori. 

Faza că președintele Americi este bolnav(pshic) este propagandă rusească?

Se investesc miliarde de euro in propaganda ruseasca. Am zis bine: miliarde ....

  • Like 5
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 6 ore, andrei825 a spus:

Putin a pierdut razboiul pe toate planurile. In loc sa faca viata rusilor una mai buna, a facut tocmai invers. Vezi ce se intampla cand ajunge un interlop in fruntea statului ? 🤕

a castigat zdrobitor pe plan economic

19 grade maximul admis in ue ca in iepoca de aur 

inflatei urata scumpiri si va fi mai rau

in rusia abea se simt sanctinile ca toata asia vrea gaz si petrol

pana si sauditii care au il cumpara si revand

ere victoria economic ain mana si cea militara vine bonus adusa de timp

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
20 minutes ago, tomson said:

a castigat zdrobitor pe plan economic

19 grade maximul admis in ue ca in iepoca de aur 

inflatei urata scumpiri si va fi mai rau

in rusia abea se simt sanctinile ca toata asia vrea gaz si petrol

pana si sauditii care au il cumpara si revand

ere victoria economic ain mana si cea militara vine bonus adusa de timp

 

Nu esti bine informat, vezi cat de bine o duce rusul de rand. Compara datele statistice de anul trecut cu cele de anul asta. Pe scurt: Rusia este in cadere libera, nici dupa 10 ani nu isi va reveni. Daca ma intrebi cine e de vina, raspunsul e unul singur: lacomia si coruptia din FSB si Putin. El a fost mintit de subalternii lui din FSB, cele 3 rapoarte care le primeste zilnic in format A4, basca ca a fost prost informat cand a inceput invazia impotriva unui stat suveran. Se vorbeste ca va comuta gazul din Europa in Asia, cum ? teleporteaza gazul ? nu are infrastructura? Cine face afaceri cu el? cand el incalca contractele in mod abuziv si aberant? 

  • Like 7
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 19 ore, tomson a spus:

ce propaganda rusa vezi tu in germania sua cehia , unde  ?

crezi ca prin aia vesti din rusia la parabolica cum faceam noi e vremea lu ceasca ?

aia au numa propaganda vestica da tocmai ca aia pute atat de rau ca oamenilor le e clar unde e adevarul

Propaganda e în online, tinerii sunt aproape fără excepție pă rețelele sociale și de acolo își iau informațiile. Wikipedia înlocuiește practic istoria 😅 , cărțile scrise și au pierdut importanța, în școală accentul e pus pe tot ce ține de IT, de unde să mai învețe ei istorie ? În afară de rețele mai sunt blogurile și site-urile "independente" 😂😂😂. Pă bune acum, mi-e greu să cred niște tipi care nu au altceva de făcut dăcît să se fîțîie pă linia frontului și să obțină "informații" ca și cum ar fi în anturajul statului major sau al cartierului general. Tinerii, oamenii, nu sunt proști, dar dacă nu știu istorie, și nu știu, fiindcă majoritatea se cacă pe ea, că nu le folosește la ceva concret, se duc ușor după fentă. În plus și războiul ăsta îngreunează viața noastră, a europenilor în primul rând...ce mai, sunt îndeplinite toate condițiile pt a presiune pe guverne să înceteze să-i mai ajute pe ucraineni. Uite așa agresorul devine victimă și viceversa. 

P.S. : cel mai probabil ajutorul occidentului se materializează în primul rând în armament și provizii, propaganda nefiind socotită prioritară și uite așa propaganda rusă câștigă prin neprezentarea adversarului. 

Nota bene : propaganda e foarte credibilă când se face sub steag străin, mai ales al adversarului. 

 

Vorbesc de propagandă în general, nu mă refer la interlocutori dă pă nimfomane.com. Nu cred că vreunul care a scris pă topic ar fi propagandist. Pur și simplu sunt suporteri ai vreuneia din părți și-și apară cu patimă sau fără, poziția. 

 

  • Like 3
Link spre comentariu
7 hours ago, andreeakvl98 said:

PUT IN nu a scos nici măcar 30% din arsenalul de bază... Te iei după ce spun ăștia la știri? Atâta timp cât Rusia este "cârdășie" cu China, cam greu să piardă. China este peste US de 10 ori... americani le sunt datori. 

Faza că președintele Americi este bolnav(pshic) este propagandă rusească?

Sa pisa Putin pe toti la orice ora vrea, nu s-a vazut dovada deja , ca nimeni dupa toata planeta nu are ce sa-i faca ! are nucleare de distruge jumate de glob!

 Darar domnu sa inceapa razboiu sa murim cu toti , ca facem umbra pamantului degeaba ! :)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
1 hour ago, Beton_Armat said:

Propaganda e în online, tinerii sunt aproape fără excepție pă rețelele sociale și de acolo își iau informațiile. Wikipedia înlocuiește practic istoria 😅 , cărțile scrise și au pierdut importanța, în școală accentul e pus pe tot ce ține de IT, de unde să mai învețe ei istorie ? În afară de rețele mai sunt blogurile și site-urile "independente" 😂😂😂. Pă bune acum, mi-e greu să cred niște tipi care nu au altceva de făcut dăcît să se fîțîie pă linia frontului și să obțină "informații" ca și cum ar fi în anturajul statului major sau al cartierului general. Tinerii, oamenii, nu sunt proști, dar dacă nu știu istorie, și nu știu, fiindcă majoritatea se cacă pe ea, că nu le folosește la ceva concret, se duc ușor după fentă. În plus și războiul ăsta îngreunează viața noastră, a europenilor în primul rând...ce mai, sunt îndeplinite toate condițiile pt a presiune pe guverne să înceteze să-i mai ajute pe ucraineni. Uite așa agresorul devine victimă și viceversa. 

P.S. : cel mai probabil ajutorul occidentului se materializează în primul rând în armament și provizii, propaganda nefiind socotită prioritară și uite așa propaganda rusă câștigă prin neprezentarea adversarului. 

Nota bene : propaganda e foarte credibilă când se face sub steag străin, mai ales al adversarului. 

 

Vorbesc de propagandă în general, nu mă refer la interlocutori dă pă nimfomane.com. Nu cred că vreunul care a scris pă topic ar fi propagandist. Pur și simplu sunt suporteri ai vreuneia din părți și-și apară cu patimă sau fără, poziția. 

 

Asa este, nu va prinde iarna urmatoare, Putin are zilele numarate si va sfarsit tragic. Toti dictatorii au sfarsit nasol de tot, culmea ironiei ar fi sa fie aruncat din spital, in timp ce este tratat impotriva otravirii cu poloniu 210.

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Dark Side
  • Oras:Dark Side
Acum 2 ore, MarePizdar a spus:

Sa pisa Putin pe toti la orice ora vrea, nu s-a vazut dovada deja , ca nimeni dupa toata planeta nu are ce sa-i faca ! are nucleare de distruge jumate de glob!

 Darar domnu sa inceapa razboiu sa murim cu toti , ca facem umbra pamantului degeaba ! :)

Sigur, sigur. Nimeni nu are ce sa ii faca ? Asa viseaza el. Vezi ca in fata Chinei si a lui Erodogan nu comentează?

Acum 10 ore, andreeakvl98 a spus:

PUT IN nu a scos nici măcar 30% din arsenalul de bază... Te iei după ce spun ăștia la știri? Atâta timp cât Rusia este "cârdășie" cu China, cam greu să piardă. China este peste US de 10 ori... americani le sunt datori. 

Faza că președintele Americi este bolnav(pshic) este propagandă rusească?

Nu a scos 30% ? A scos destul si se vede ce a scos. Nici nu poate scoate mai mult ca lasa siberia descoperita si o invadeaza chinezii. Chinezii nu sunt in cardasie cu nimeni, ei isi vad doar interesul.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa

Cocalar2022,  ai dispărut bre ? Să nu-mi zici că te-ai dus la ruși 😅🙈... dacă ai mai dat și peste vreo Natașa Suscracinskaya ori Tatiana Cerepulova, de seamănă cu Jenny Lawrence...te țin alea ocupat, nu-ți mai arde ție de flecăreală pă nimfomane.com 😆😁🤪 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 08.09.2022 la 12:05, andreeakvl98 a spus:

PUT IN nu a scos nici măcar 30% din arsenalul de bază... Te iei după ce spun ăștia la știri? Atâta timp cât Rusia este "cârdășie" cu China, cam greu să piardă. China este peste US de 10 ori... americani le sunt datori. 

Faza că președintele Americi este bolnav(pshic) este propagandă rusească?

Dă-i dracu' și pă Putin și pă Biden, postează tu mai des, că-mi place cum semnezi 🤩🤪

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
17 minutes ago, Beton_Armat said:

Cocalar2022,  ai dispărut bre ? Să nu-mi zici că te-ai dus la ruși 😅🙈... dacă ai mai dat și peste vreo Natașa Suscracinskaya ori Tatiana Cerepulova, de seamănă cu Jenny Lawrence...te țin alea ocupat, nu-ți mai arde ție de flecăreală pă nimfomane.com 😆😁🤪 

 

Dă-te chelneriță dornică să facă ceva pentru 10lei, te caută el...

  • Haha 2
Link spre comentariu
Acum 4 ore, Beton_Armat a spus:

E băiat deștept, nu se duce după fentă 🤷🏻

Eu nu am vazut putinist destept. :)

Dar oricum zilele astea o sa cam faca liniste putinistii , 

De 2 zile rusnacii sufera pierderi enorme si mai urmeaza cateva pierderi ireversibile. 

Am simtit eu in urina ca Putin va lua helicopterul sa ajunga la Targoviste. Sau avionul sa se prabuseasca in Urali. 

Oricum finalul e aproape. Am o dedicatie pentru el si pentru toti inapoiatii mintal care il sustin!

 

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

foarte adevarat  , 

Autor: Larry C. Johnson – este autor și fost analist la CIA (Agenția Centrală de Informații din SUA), expert în contra-terorism. Este coproprietar și CEO al BERG Associates, LLC (Business Exposure Reduction Group).

https://gandeste.org/analize-si-opinii/larry-c-johnson-contribuie-statele-unite-la-propria-moarte/125601/?fbclid=IwAR0JAHIiyO2ED-u1UEJ5xufOQkWxxJ4aMA-rvlv92NBcxfWn8qkD1FkU6Ms

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
La 20.03.2022 la 13:25, KimInLove a spus:

Bine , măi . Fa-i o statuie .. sunt deja in dormitor si oricum stau dezbracata . 
daca isi iubea tara si poporul asa mult , trebuia sa ii dea regiunile lui Putin si nu mai iesea scandal .  
dar daca el s-a incapatanat, neavand alianta puternica , ce poti sa -i faci unui om determinat , obsedat de putere si cu arme nucleare pe langa ? 
vezi ca Velenskyi juca piese de teatru injositoare Romaniei . Si au fost chiar si cateva discursuri in care jignea romanii in mod public !!! 

asa ca lua-ti-l in gura pe Zvelenskyi asta si lasati-ma cu toti papitoii care din catelusi pomeranieni se viseaza Pitbuli. 

Nu am nimic împotriva curvelor, este o meserie nobila.

Dar unele sunt curve proaste si asta e cu totul altceva. E bine cand curva proastă comentează geopolitică, pentru ca i se vede si analfabetismul funcțional si caracterul ticăloșit.

Cu ocazia asta nu te mai duci sa ii dai o muie, cum planuiai, ci doar sa ii tragi o flegmă.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 3 ore, codruts a spus:

Nu am nimic împotriva curvelor, este o meserie nobila.

Dar unele sunt curve proaste si asta e cu totul altceva. E bine cand curva proastă comentează geopolitică, pentru ca i se vede si analfabetismul funcțional si caracterul ticăloșit.

Cu ocazia asta nu te mai duci sa ii dai o muie, cum planuiai, ci doar sa ii tragi o flegmă.

ce a zis Ines acolo era perfect adevarat

rahatul mic si scarbos isi bate joc de noi si de faptul ca ne-au luat bucovina 

donbas si crimeea nu va lua de la rusi numa omor fara rost

a recunoscut ca anu a anuntat invazia ca sa ia mai multi bani , ca numa de asta cere  miliarde din care fura cu biden

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...