Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 25 minute, Boltzmann a spus:

Adica , ar trebui sa isi omoare proprii civili din kherson ? Sa-i bombardeze ? 🤔 Ukraina nu si-a bombardat orasele proprii pana acum, ei au atacat doar armata rusa. Explica-mi cu argumente logice de ce evacueaza rusii Khersonul ? Adica stirea asta se gaseste in presa RUSA

Nicio armată în avantaj nu bate pasul pe loc când adversarul e în degringoladă. Nu știu câți civili au mai rămas în Herson, orașul a trecut deja prin focul luptelor. M-am uitat acum pe goagăl, majoritatea locuitorilor erau ucraineni, deci e foarte posibil să fi plecat din oraș încă dinaintea căderii lui. Eu nu am zis că rușii nu evacuează orașul, doar am spus că ăsta nu e motivul real pt care ucrainenii nu intră peste ei. Tu crezi că așa e la război ? Cum să dea timp rușilor să se consolideze în oraș și să primească întăriri ? Nu are noimă. 

Tu chiar crezi că lu' Putin îi pasă de civili ? I-ar ține acolo ca scuturi umane și apoi ar avea material de propagandă cu atrocitățile ucrainenilor. 

Mă bate gândul că deja sunt negocieri și că Hersonul a picat la ucraineni 😉 Vom vedea...

 

Acum 41 minute, Boltzmann a spus:

 

Deci , tu crezi ca ucrainienii trebuie sa ia inapoi in 2 luni ce au pierdut in 7 ? 😂😂

La cum vorbesc "experții independenți" despre ruși... mă așteptam să fie aruncați în mare (rușii) încă de ieri. De asta zic, nu ajută pe nimeni să se înfierbînte, ce e clar până acum...e că rușii au cedat inițiativa și de acum se consolidează și probabil își vor arăta disponibilitatea pt pace. Au obținut suficient, nu ce și-au dorit și sperat inițial, dar suficient pt ca Putin să aibă o "victorie". 

 

Acum 53 minute, Boltzmann a spus:

Ingenuncheala se face IMPOTRIVA RASISMULUI, nu "in fata lgbt". Se face pentru ca si in Anglia , in Premier League jucatorii de culoare sunt abuzati chiar si in ziua de azi. Li se arunca coji de banane si sunt insultati pentru simplul fapt ca au o alta culoare.

Referitor la lgbt-isti ei sunt oameni ca mine si ca tine , de ce te deranjeaza ca vor sa se casatoreasca sau ce alte drepturi cauta sa aiba ? 

Nu vad cum toleranta catre unele **spam editat**tati (cei de culoare , lgbt-istii , imigrantii) este "decadenta" .

Pai nu te invata Isus in Biblie sa ai toleranta pentru toata lumea ? 😂 nu e asta calea crestina  ? 🤔

Toate viețile contează, nu doar ale negrilor, dar în fine, nu la #BLM mă refeream cu îngenucheala, ci la faptul că nu mai poți spune că nu-ți plac apucăturile deviante ale pîrțarilor...se stîrnește imediat o isterie odioasă. 

Tocmai pt că sunt oameni ca și mine au fix aceleași drepturi ca și mine. Nu văd de ce ar trebui să fie subiectul unor drepturi suplimentare. De ce să fie tratați separat ? De ce să văd negrii și pîrțari în filme și la TV doar pt ceea ce sunt ? Familia, celula familială, căsătoria... tre' să fie între bărbat și femeie. Așa e natural și asta e legea noastră, nu văd de ce să ne schimbe unii de aiurea legea noastră. Tolerant sunt, că sunt liberi să se fută-n cur cât vor, eu zic doar să nu aibă pretenția de a ne impune nouă normalul lor. De ce trebuie să se căsătorească, de ce trebuie să adopte copii, de ce trebuie să-și facă propagandă și prozelitism ? 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 2 ore, Raportor2022 a spus:

Nu cred ca o Rusie dominanta peste Europa, dpdv. economico-militar ar accepta Eu si moneda Euro ! In cazul acela, Euro dispare, nu ar putea sa urce, pur si simplu dispare ! Si implicit dispare si EU.

Pe langa razboiul purtat cu armament, situatia din Ucraina are o componenta mult mai subtila, razboiul ideologic, care este purtat in acelasi timp cu razboiul militar, si in care sunt antrenate, pe langa Rusia si Ucraina, si EU, USA, si aliatii lor (Turcia, China, Iran, Siria, tarile din cadrul CSI, India) !

cum sa domine rusia ue cand are pib cat italia ?

ue e 700 mil iar rusii 150

nu se domina se ajuta se completeaza

fricile astea prostesti si vandute de negutatorii de frica pt mintile si spiritele slabe ale maselor

us nu vrea sa renunte la dominarea ue

ei i-au scapt de bolsevici deci is sclavii lor rascumparati asa se poarta cu amaratii de europeni si nu ar fi fost rau dc nu i-ar fi apucat de sexomarxismul si nu ar fi niste neo sexobolsevici gretosi

si nu ca iau mue e problema mea , sa ia nu am treaba

dar impun baga incap prostii la copii si schimb a oficial sexul omului care e determinat de cromozomi sttintific renuntatand la genetica infavoarea ideologiei asta e misticism si bigotism medieval 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0
6 hours ago, tomson said:

dar impun baga incap prostii la copii si schimb a oficial sexul omului care e determinat de cromozomi sttintific renuntatand la genetica infavoarea ideologiei asta e misticism si bigotism medieval 

 

Asta se poate rezolva usor daca revine Trump la putere, deja Curtea Suprema din US a facut primii pasi pentru a restabili situatia normala, plus ca urmeaza sa intre tare in homosexuali, transgenderi, Woke Culture, etc. Sunt foarte curios referitor la 2 aspecte:

1. Daca Bolsanero va lua duminica care vine un al doilea mandat. Pentru ca o Brazilie cu Lula presedinte se va schimba total, Lula nu mai este pro-rus si este anti-trumpist.

2. Daca Republicanii isi mentin controlul in Congresul American, la alegerile partiale din noiembrie. Caz in care ajutorul financiar + militar acordat Ucrainei se cam termina.

Inca ceva: Polonia, care este total intoleranta cu tot ceea ce inseamna ideologie neo-marxista, **spam editat**tati sexuale, transgender si nu prea accepta ordine care nu-i sunt pe plac de la Bruxelles, a declarat, prin vocea presedintelui Duda, ca va sprijini Ucraina (care are, zice-se, un presedinte pro-Bruxelles si pro neo-marxist, desi astea sunt speculatii deocamdata) pana la victoria finala, chiar si singura, daca va fi cazul, pentru ca o Rusie la frontiera Poloniei ar insemna disparitia Poloniei ca stat. Si tot Polonia are foarte bune relatii cu Ungaria, care cam joaca la 2 capete, nici complet pro-europeana, nici complet pro-rusa. Cum explici aceste jocuri diplomatice, daca nu prin alergia tuturor europenilor fata de Rusia ?

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
10 hours ago, Beton_Armat said:

Nicio armată în avantaj nu bate pasul pe loc când adversarul e în degringoladă. Nu știu câți civili au mai rămas în Herson, orașul a trecut deja prin focul luptelor. M-am uitat acum pe goagăl, majoritatea locuitorilor erau ucraineni, deci e foarte posibil să fi plecat din oraș încă dinaintea căderii lui. Eu nu am zis că rușii nu evacuează orașul, doar am spus că ăsta nu e motivul real pt care ucrainenii nu intră peste ei. Tu crezi că așa e la război ? Cum să dea timp rușilor să se consolideze în oraș și să primească întăriri ? Nu are noimă. 

Tu chiar crezi că lu' Putin îi pasă de civili ? I-ar ține acolo ca scuturi umane și apoi ar avea material de propagandă cu atrocitățile ucrainenilor. 

Mă bate gândul că deja sunt negocieri și că Hersonul a picat la ucraineni 😉 Vom vedea...

Ucrainienii nu bat pasul pe loc au eliberat peste 2000 km pana acum , dar tu ai impresia ca ei in doua luni ar trebui sa anuleze tot ce au cucerit rusii in peste 7 luni de razboi. 

Nu pricep logica asta cu "negocierea" , daca ar fi ajuns la un acord, s-ar fi terminat razboiul. Putin tocmai a luat lume de pe strada si i-a mobilizat pentru Ucraina 😂 Nu are logica ce spui. 

Cand rusii au fost alungati din imprejurimea Kiyv-ului ati spus ca se retrag strategic , cand au alungati din Kharkov iarasi e "retragere strategica", daca ucrainienii vor elibera Khersonul iarasi o sa spuneti ca i-au lasat rusii 😂 la final daca ucrainenii vor invinge o sa veniti voi sa spuneti ca de fapt rusii i-au lasat sa invinga , ei de fapt nu aveau vreun interes sa ocupe Ucraina 😂😂😂

10 hours ago, Beton_Armat said:

Toate viețile contează, nu doar ale negrilor, dar în fine, nu la #BLM mă refeream cu îngenucheala, ci la faptul că nu mai poți spune că nu-ți plac apucăturile deviante ale pîrțarilor...se stîrnește imediat o isterie odioasă. 

Tocmai pt că sunt oameni ca și mine au fix aceleași drepturi ca și mine. Nu văd de ce ar trebui să fie subiectul unor drepturi suplimentare. De ce să fie tratați separat ? De ce să văd negrii și pîrțari în filme și la TV doar pt ceea ce sunt ? Familia, celula familială, căsătoria... tre' să fie între bărbat și femeie. Așa e natural și asta e legea noastră, nu văd de ce să ne schimbe unii de aiurea legea noastră. Tolerant sunt, că sunt liberi să se fută-n cur cât vor, eu zic doar să nu aibă pretenția de a ne impune nouă normalul lor. De ce trebuie să se căsătorească, de ce trebuie să adopte copii, de ce trebuie să-și facă propagandă și prozelitism ? 

"Toate vietile conteaza" , "de ce sa vad negri si gay la TV" 

E clar ca pentru tine nu toate vietile conteaza, ci doar aia care sunt albi si heterosexuali. Restul nu ai vrea sa ii vezi la TV 😂 Tu esti ceea ce americanii numesc un "white supremacist" adica o persoana care traiestii cu impresia ca doar albii heterosexuali conteaza pentru ca asa este "normal".

De asemenea spui ca "gay-ii au drepturi ca si mine" dar ca "familia, casatoria trebuie sa fie intre barbat si femeie". Pai daca acesti lgbt-isti , in opinia ta, nu ar trebui sa aiba voie sa se casatoreasca sau sa se "linga in public" este clar ca NU AU ACELEASI DREPTURI ca si tine. Deci , iarasi te contrazici singur!! 

Ei nu incearca sa iti "impuna" tie "normalul". Ei nu te obliga sa ti-o tragi si tu in fund 🤭 ei doresc doar sa aiba si ei drepturi ca tine si sa traiasca si ei in societate fara sa se ascunda , ceea ce mi se pare foarte normal.

Tu vrei sa controlezi ce drepturi au ei , dar in acelasi timp ti se pare ca au drepturi egale cu tine, comedie totala !!!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 hours ago, Raportor2022 said:

Asta se poate rezolva usor daca revine Trump la putere, deja Curtea Suprema din US a facut primii pasi pentru a restabili situatia normala, plus ca urmeaza sa intre tare in homosexuali, transgenderi, Woke Culture, etc.

Trump 2024 ? 😂 In 2020 americanii au iesit in numar record si l-au votat pe Biden , ei nu l-au votat pentru ca Biden este foarte popular , a fost clar un vot anti-trump. O sa mai fie Trump presedinte cand zboara porcii !

Pe langa asta , e ocupat oricum cu procesele 🤭 Proces de viol , procese de frauda , investigat pentru insurectia din 6 Ianuarie 2020 cand sustinatorii lui au patruns in Capitol si au alergat senatorii si congresmenii. 

Singurul loc unde mai poate ajunge Trump este inchisoarea.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0
5 minutes ago, Boltzmann said:

Singurul loc unde mai poate ajunge Trump este inchisoarea.

Nu as fi asa sigur !

"Former President Trump told supporters at a rally in Robstown, Texas, on Saturday that he "will probably have" to run for president again in 2024."

If he does announce a run in 2024, it could set up a rematch against President Biden, who said in an interview on Saturday that he intends to seek a second term but he had not made a formal decision yet.

(Sursa: axios punct com)

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
6 minutes ago, Raportor2022 said:

Nu as fi asa sigur !

"Former President Trump told supporters at a rally in Robstown, Texas, on Saturday that he "will probably have" to run for president again in 2024."

If he does announce a run in 2024, it could set up a rematch against President Biden, who said in an interview on Saturday that he intends to seek a second term but he had not made a formal decision yet.

(Sursa: axios punct com)

Nu cred ca ajunge sa mai candideze la cate procese are. Daca ajunge totusi sa candideze ar fi o binecuvantare pentru democrati. Ar iesi americanii iar in numar record sa voteze anti-trump

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
4 minutes ago, Boltzmann said:

Nu cred ca ajunge sa mai candideze la cate procese are. Daca ajunge totusi sa candideze ar fi o binecuvantare pentru democrati. Ar iesi americanii iar in numar record sa voteze anti-trump

Numai ca rusii au rezolvat si in 2016 sa iasa Trump castigator, precum si pe Orban in vecinatate.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
1 minute ago, MacArthur said:

Numai ca rusii au rezolvat si in 2016 sa iasa Trump castigator, precum si pe Orban in vecinatate.

Chiar si in 2016 a pierdut votul popular ,adica Hillary Clinton a avut mai multe voturi , Trump a castigat pentru ca la ei votul e diferit si nu intotdeauna conteaza cine a strans mai multe voturi. 

Cu Clinton le-a mers ca au avut material , cu Biden e mai greu , au tot incercat sa arunce cu mizerie pe Hunter Biden dar tot nu le-a mers. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

https://www.facebook.com/100004609152999/videos/851898269504204

ADEVARUL EXPLICAT LA UN POST DE TV AMERICAN

concluzia , razboiul nu afecteaza rusia si nu o poate infrange,

razboiul sustinut de us nu e o prostie ci dementa

distruge ue adica pe noi , nu pe mos basina sau boltzman ca ei is distrusi oricum

ci cetatenii ue onorabili 

si face loc loc dominatiei chineze 

Mila Domnului

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0
23 hours ago, Beton_Armat said:

auzi, rishi sunak...mai bine se întoarce ciufulici ăla înapoi, Boris. 

Uite ca tocmai Rishi Sunak a iesit.... 😵🥴

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Poate ne explica tovarasul @tomson

Cum de Vladimir Zhirinovski stia inca din decembrie 2021 data cand Rusia va incepe invazia 😂😂 pe vreme cand rusii negau orice intentie de a invada si spuneau ca americanii bat campii 

 

https://www.dailymail.co.uk/video/russia/video-2656645/Video-December-2021-Vladimir-Zhirinovsky-reveals-date-Ukraine-invasion.html

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 10 ore, Boltzmann a spus:

Ucrainienii nu bat pasul pe loc au eliberat peste 2000 km pana acum , dar tu ai impresia ca ei in doua luni ar trebui sa anuleze tot ce au cucerit rusii in peste 7 luni de razboi. 

Nu pricep logica asta cu "negocierea" , daca ar fi ajuns la un acord, s-ar fi terminat razboiul. Putin tocmai a luat lume de pe strada si i-a mobilizat pentru Ucraina 😂 Nu are logica ce spui. 

 

Bosulică cre'că nu m-ai înțeles bine. Am spus că ucrainenii "bat pasul pe loc", adică s-au oprit în fața Hersonului, dându-le timp rușilor să evacueze orașul. Dpdv militar nu are nicio logică, când ăia se retrăgeau în dezordine de ce le-ar da timp să se reorganizeze și să se consolideze în oraș ? Orașul a trecut deja prin lupte, populația civilă ucraineană cel mai probabil a plecat din oraș încă dinainte de a cădea mâinile rușilor. De asta am zis că e posibil să fi fost o negociere. Asta nu înseamnă că deja s-au înțeles asupra tuturor aspectelor. E sfârșitul lui octombrie, winter is coming 🤷🏻, sincer nu cred că actuala linie a frontului se va modifica semnificativ în ce a rămas din anul ăsta. Între timp rușii bombardează infrastructura energetică de la mare distanță și nu prea se poate face nimic pt a împiedica asta. 

În ceea ce privește "retragerea strategică" din fața Kievului eu nu am anunțat nimic. Pot exista mai multe explicații: de la un atac diversionist ce i-a făcut pă ucraineni să-și țină grosul armatei în regiunea capitalei până la sugipriza enormă că n-au reușit să ia Kievul în câteva ore. Și atunci au "reevaluat" 🤷🏻 și și-au "schimbat" obiectivul sau obiectivele. Habar nu am. Vedem după război 😁

 

Acum 10 ore, Boltzmann a spus:

 "Toate vietile conteaza" , "de ce sa vad negri si gay la TV" 

E clar ca pentru tine nu toate vietile conteaza, ci doar aia care sunt albi si heterosexuali. Restul nu ai vrea sa ii vezi la TV 😂

 

Acum 21 ore, Beton_Armat a spus:

De ce să fie tratați separat ? De ce să văd negrii și pîrțari în filme și la TV doar pt ceea ce sunt

Bosulică, când citezi ceva nu încerca să schimbi sensul. Nu sunt rasist și nici nu cer interzicerea drepturilor pt pîrțari. Da' in caz că n-ai observat "mi/nori/tățile" astea apar așa pă nepișate, în din ce în ce mai multe filme, emisiuni, show-uri TV. Și cred că apar în urma unor impuneri. Nebunia hashtagistă progresisto globalistă îi impune prin politica lor de căcat. 

Nu am ceva cu negrii, sunt oameni ca și mine, sunt conștient că înaintașii lor au fost victimele rasismului, da' în momentul de față nu mai există rasism prin lege. Că mai sunt tembeli cu apucături rasiste... să fie pedepsiți pt faptele lor. 

Cu pîrțarii e altceva, ei au un comportament deviant și viciat. Okay, există de când lumea, nu zice nimeni să le luăm gâtul, să nu muncească, să nu aibă fix aceleași drepturi ca toți oamenii, dar să nu încerce să și impună comportamentul ca și o normalitate și să nu-și impună agenda lor prin care vor să și facă prozeliți în școli și grădinițe.

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
36 minutes ago, Beton_Armat said:

Bosulică, când citezi ceva nu încerca să schimbi sensul. Nu sunt rasist și nici nu cer interzicerea drepturilor pt pîrțari. Da' in caz că n-ai observat "mi/nori/tățile" astea apar așa pă nepișate, în din ce în ce mai multe filme, emisiuni, show-uri TV. Și cred că apar în urma unor impuneri. Nebunia hashtagistă progresisto globalistă îi impune prin politica lor de căcat. 

Nu am ceva cu negrii, sunt oameni ca și mine, sunt conștient că înaintașii lor au fost victimele rasismului, da' în momentul de față nu mai există rasism prin lege. Că mai sunt tembeli cu apucături rasiste... să fie pedepsiți pt faptele lor. 

Cu pîrțarii e altceva, ei au un comportament deviant și viciat. Okay, există de când lumea, nu zice nimeni să le luăm gâtul, să nu muncească, să nu aibă fix aceleași drepturi ca toți oamenii, dar să nu încerce să și impună comportamentul ca și o normalitate și să nu-și impună agenda lor prin care vor să și facă prozeliți în școli și grădinițe.

Rasismul este de mai multe nunante.

Deci , spui ca nu e normal sa fie impus cineva la TV pentru ca are o anumita culoare , corect ?? Da ?

Felicitari !!! Acum stii si tu cum s-au simtit negrii , asiaticii, indienii etc decenii intregi in care s-au uitat la TV si au vazut DOAR ALBI care erau IMPUSI acolo precum "standardul normalitatii". Decenii intregi nu era conceput sa vedem si negrii in roluri principale, pentru  ca noi astia albi , aflati la "putere" nu ne-am fi putut identifica cu ei.

Ce se intampla acum se numeste NORMALIZARE. Traim intro lume in care mai exista si negri , mai exista si asiatici , mai exista si gay etc.. trebuie sa fie SI EI reprezentati la televizor, nu doar noi astia albi , frumosi , heterosexuali cu ochii albastri !

Referitor la deviatii sexuale aceste sunt zoofilia , **spam editat**ia, necrofilia etc

Sexul intre doi adulti cu consintamant nu se numeste deviatie sexuala indiferent de genul celor doi. Ca tu o numesti deviatie este datorita faptului ca esti homofob 😂

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Rușii vai de capul lor, le-au dat morți ucrainienii.

Credeau ca intra si cuceresc Ucraina intr-o saptamana, au intrat in Ucraina cu gandul ca agața ucrainience, comandati de prostul de Putin. Ei au inceput razboiul contra Ucrainei fara un motiv solid.

Le-au dat morți ucrainienii in batalia de langa Kiev, in primavara. Uite cate poze cu ruși morți pe strazi in Ucraina.

Acum ucrainienii avanseaza/recupereaza in est.

Rusia va pierde toata lumea e impotriva lor ca au inceput razboiul  dar Putin e periculos pentru ca are bombe nucleare.

Si in cazul unui razboi nuclear Rusia va pierde dar vor exista victime colaterale semnificative.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Rusia tara de x ori mai mare decat Ucraina si nu au reusit sa o cucereasca, au lansat si atac perfid surpriza.

Au zis in ianuarie ca aduna armata imensa la granita Ucrainei doar pentru exercitii, nu sa invadeze.

Putin si conducerea rusiei niste mincinoși ordinari. Lumea civilizata s-a săturat de ei.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
11 hours ago, qalex said:

Rușii vai de capul lor, le-au dat morți ucrainienii.

Credeau ca intra si cuceresc Ucraina intr-o saptamana, au intrat in Ucraina cu gandul ca agața ucrainience, comandati de prostul de Putin. Ei au inceput razboiul contra Ucrainei fara un motiv solid.

Eh , au ei motive "solide".. faptul ca sunt incapabili sa se dezvolte economic , economia lor depinde efectiv de vanzarea de resurse energetice. Pe langa asta Rusia e  o tara condusa de politicieni corupti , de oligarhi care fura tot ce prind in timp ce 1 din 4 rusi nu au w.c. in casa. De aceea ii vezi pe soldatii rusi furand masini de spalat si alte lucruri de gen, au furat si sutiene si lenjerie de dama sa le duca la neveste 😂

Alt motiv "solid" ..ambitiile lor imperialistice. Mai sus am postat un important politician rus (mort intre timp) Vladimir Zhirinovski, care se dadea de gol in decembrie anul trecut ca rusii vor invada in februarie, doar ca el dadea data de 22 feb in loc de 24. Ca sa citez " as vrea ca 2022 sa fie un an de pace dar trebuie sa spun adevarul, pe 22 februarie rusia va deveni puternica din nou si toata lumea va trebui sa taca" 

Rusii au planuit ani buni invazia asta dar sunt unii pe aici precum Tomson care o sa iti spuna ca e vina americii si a NATO-ului, ca Biden a inceput razboiul 😂😂😂

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 12 ore, Boltzmann a spus:

Rasismul este de mai multe nunante.

Deci , spui ca nu e normal sa fie impus cineva la TV pentru ca are o anumita culoare , corect ?? Da ?

Felicitari !!! Acum stii si tu cum s-au simtit negrii , asiaticii, indienii etc decenii intregi in care s-au uitat la TV si au vazut DOAR ALBI care erau IMPUSI acolo precum "standardul normalitatii". Decenii intregi nu era conceput sa vedem si negrii in roluri principale, pentru  ca noi astia albi , aflati la "putere" nu ne-am fi putut identifica cu ei.

Ce se intampla acum se numeste NORMALIZARE. Traim intro lume in care mai exista si negri , mai exista si asiatici , mai exista si gay etc.. trebuie sa fie SI EI reprezentati la televizor, nu doar noi astia albi , frumosi , heterosexuali cu ochii albastri !

Referitor la deviatii sexuale aceste sunt zoofilia , **spam editat**ia, necrofilia etc

Sexul intre doi adulti cu consintamant nu se numeste deviatie sexuala indiferent de genul celor doi. Ca tu o numesti deviatie este datorita faptului ca esti homofob 😂

Faptul că a existat discriminare rasială, odioasă în sine, nu este un motiv ca acum să se răscumpere această oroare prin discriminare pozitivă, o aberație la fel de mare. Nu au nicio vină cei de acum pentru ce au făcut cei de dinaintea lor, iar meritul să fie înlocuit cu rasa. 

Cât despre pârțari, așa cum într-un mod infect îi numește nenea cu betonul, sunt evident de acord că nu trebuie discriminați, până la un punct: căsătoriile între persoane de același sex cu posibilitatea de a înfia copii. Copiii sunt un rezultat natural al împerecherii dintre un bărbat și o femeie, care trebuie crescut și educat de către aceștia, fiecare cu aportul său. Nu părinte1 și părinte2. 

  • Like 3
  • Mersi 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
31 minutes ago, picon said:

Faptul că a existat discriminare rasială, odioasă în sine, nu este un motiv ca acum să se răscumpere această oroare prin discriminare pozitivă, o aberație la fel de mare. Nu au nicio vină cei de acum pentru ce au făcut cei de dinaintea lor, iar meritul să fie înlocuit cu rasa. 

Ce inseamna "discriminare pozitiva" ? 😂😂 cine e discriminat acum ? Tu , ca si alb , te simti discriminat pentru ca ingenuncheaza unii impotriva rasismului ? 

Te vezi discriminat pentru ca vezi negrii la TV ? Au disparut albii de la televizor ?

Ce aberatie e asta 😂😂😂😂

Vezi doamne daca dintro data mai apar si negrii , asiatici, etc la televizor se simt unii discriminati 🤪 

Faptul ca acum cand aprinzi TV-ul vezi si albi , si negrii , si asiatici este normalitate. Societatea e compusa din toate aceste categorii de oameni. Albii nu au fost eliminati sa spui ca nu ii mai vezi la TV!!!

 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
38 minutes ago, picon said:

Cât despre pârțari, așa cum într-un mod infect îi numește nenea cu betonul, sunt evident de acord că nu trebuie discriminați, până la un punct: căsătoriile între persoane de același sex cu posibilitatea de a înfia copii. Copiii sunt un rezultat natural al împerecherii dintre un bărbat și o femeie, care trebuie crescut și educat de către aceștia, fiecare cu aportul său. Nu părinte1 și părinte2. 

1 de ce sa nu aiba voie sa se casatoreasca ? Cu ce te deranjeaza ? Cine te crezi tu ca sa decizi viata lor si ce drepturi au ? Ii vezi pe gay sa doreasca sa iti interzica tie cu cine sa te casatoresti, cu cine sa ti-o tragi etc ? Cine te-a facut pe tine Dzeu sa alegi ce au si ce nu au voie ?

2 preferi ca copii sa creasca la casa de copiii decat sa fie infiati de un cuplu gay ? Faptul ca un cuplu de homosexuali/lesbiene infiaza un copil , nu inseamna ca il iau de la parintii lui, il rapesc 😂😂

Eu , daca as fi un copil orfan , as prefera sa ma creasca un cuplu de gay decat sa nu am parinti deloc. Sunt sigur ca multi copii orfani ar avea aceeasi alegere.

Mi se pare cea mai mare prostie ca le este interzis sa infieze copii ! 

Adica daca un cuplu sot si sotie vor sa adopte acelasi copil ca si un cuplu gay , sunt de acord sa aiba prioritate, dar daca un cuplu gay incearca sa adopte un copil pe care nu il vrea nimeni e o adevarata cruzime sa interzici asta!

 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Multi oameni sunt de genul "nu sunt rasist, dar..."

Cand a fost cazul Floyd George, multi albi s-au mirat de ce draq fac "negrii" asa mare scandal pt unul care facea bussiness cu bani falsi, avea antecedente penale plus si-a parasit nevasta in trecut.🙄

N-au fost in stare sa inteleaga faptul ca aceasta crima comisa de un om al legii a adus la suprafata rani adanci foarte vechi (efectele persecutarii se pot mosteni, s-a dovedit deja in cazul victimelor lagarelor de concentrare) in randul oamenilor de culoare. Niciodata nu mi-a fost frica de politie, numai ei stiu ce-au trait si traiesc in continuare din cauza colurii diferite a pielii.

Numai de vreo 50 de ani au si ei ceva drepturi: pana atunci copii de culoare trebuiau sa umble in scoli diferite, in transporturile publice numai in locurile destinate negrilor se puteau aseza. De cat curaj a dat dovada Rosa Parks in anii 50 cand a refuzat sa-si cedeze locul unui alb.

Multi dintre ei inca mai poarta ranile interioare cauzate de epoca dinaintea razboiului de secesiune.

Poate in ziua de azi vor prea multe si prea repede, si oamenii "de rasa superioara" inca nu s-au familiarizat cu asta, dar e un proces absolut normal.

Cat despre oamenii gay, de ce ar trebui sa ne deranjeze pe noi cine cu cine se casatoreste? Imi vine sa :ph34r: cand mai ales cei trecuti de prima (sau chiar si a doua) tinerete vin cu "biblia conadmna asta". Biblia interzice multe: nu fura, nu insela... dar asta nu conteaza pt ei. Exrag din context ceva cu care sa-si justifice antipatia.

Omanei buni, biblia a fost scrisa acum vreo 2000 de ani, multe s-au schimbat de atunci. Si tu ca om matur nu poti decide de unul singur cum vrei sa simti in legatura ce asa ceva? Ai nevoie ca biblia sa-ti dicteze gandirea?

Daca o femeie si un barbat adopta un copil, acel copil nu va vedea ce face mami si tati in dormitor, asa-i? La fel e si in cazul oamenilor gay. Daca pot asigura copilului o viata buna, de ce sa ramana acel copil in orfelinat?

Si daca esti unul care are asemenea prejudicii fata de ei, spune-mi, ce vei face daca viata iti va da odata un copil gay? Il vei uri si pe el? Il vei repudia? Il vei abandona?

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

👆 exact !

Sper sa ajungem si noi intro zi sa gandim asa , ca si natie. Sa fim toleranti cu toate categoriile de oameni!

Eu nu-s nici negru , nici asiatic , nici gay , nici imigrant din Congo asta nu inseamna ca nu vreau sa ii vad pe acesti oameni pe langa mine sau la TV. 

Nu inseamna ca am impresia ca trebuie sa decid eu cum sa isi traiasca viata , nu inseamna ca le sunt superior in vreun fel. Nu inseamna ca o sa ii jignesc si o sa ii abuzez. 

Link spre comentariu

  • Oras:*
  • Oras:*
11 minutes ago, MacArthur said:

Multi oameni sunt de genul "nu sunt rasist, dar..."

Cand a fost cazul Floyd George, multi albi s-au mirat de ce draq fac "negrii" asa mare scandal pt unul care facea bussiness cu bani falsi, avea antecedente penale plus si-a parasit nevasta in trecut.🙄

N-au fost in stare sa inteleaga faptul ca aceasta crima comisa de un om al legii a adus la suprafata rani adanci foarte vechi (efectele persecutarii se pot mosteni, s-a dovedit deja in cazul victimelor lagarelor de concentrare) in randul oamenilor de culoare. Niciodata nu mi-a fost frica de politie, numai ei stiu ce-au trait si traiesc in continuare din cauza colurii diferite a pielii.

Numai de vreo 50 de ani au si ei ceva drepturi: pana atunci copii de culoare trebuiau sa umble in scoli diferite, in transporturile publice numai in locurile destinate negrilor se puteau aseza. De cat curaj a dat dovada Rosa Parks in anii 50 cand a refuzat sa-si cedeze locul unui alb.

Multi dintre ei inca mai poarta ranile interioare cauzate de epoca dinaintea razboiului de secesiune.

Poate in ziua de azi vor prea multe si prea repede, si oamenii "de rasa superioara" inca nu s-au familiarizat cu asta, dar e un proces absolut normal.

Cat despre oamenii gay, de ce ar trebui sa ne deranjeze pe noi cine cu cine se casatoreste? Imi vine sa :ph34r: cand mai ales cei trecuti de prima (sau chiar si a doua) tinerete vin cu "biblia conadmna asta". Biblia interzice multe: nu fura, nu insela... dar asta nu conteaza pt ei. Exrag din context ceva cu care sa-si justifice antipatia.

Omanei buni, biblia a fost scrisa acum vreo 2000 de ani, multe s-au schimbat de atunci. Si tu ca om matur nu poti decide de unul singur cum vrei sa simti in legatura ce asa ceva? Ai nevoie ca biblia sa-ti dicteze gandirea?

Daca o femeie si un barbat adopta un copil, acel copil nu va vedea ce face mami si tati in dormitor, asa-i? La fel e si in cazul oamenilor gay. Daca pot asigura copilului o viata buna, de ce sa ramana acel copil in orfelinat?

Si daca esti unul care are asemenea prejudicii fata de ei, spune-mi, ce vei face daca viata iti va da odata un copil gay? Il vei uri si pe el? Il vei repudia? Il vei abandona?

Ati facut o pledoarie foarte pasionala dar intotdeauna exista nuante. De acord ca trebuie reparate multe lucruri dar vi se pare OK, de exemplu, ca unul dintre criteriile de admitere la universitati sa fie rasa? Indiferent de pregatire si capabilitati. Sau angajarea la un loc de munca.

Ei bine, am inteles ca asemenea lucruri se intampla in America - si vi se par lucruri bune?

Ce vreau sa spun e ca acum pendulul se indreapta spre extrema opusa iar asta nu mi se pare bine.

Multi spun ca se fac aceste lucruri pentru a repara erorile trecutului dar, cunoscand cate ceva despre natura umana, am impresia ca se va merge cu mult dincolo de reparatii. Sau, ca sa formulez altfel: aveti incredere ca oamenii vor fi destul de echilibrati ca sa nu ajunga la o alta extrema?

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...