Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

Vizitator Raportor2022
Reputație: 0

Voi ati inteles ce a scris @picon acolo, sau ati citit "pe sarite" !?!

Un cuplu gay care adopta un copil de sex masculin numai despre iubirea pentru o persoana de sex feminin nu-i vorbeste, cand vine timpul. Ca sa nu mai spun despre cuplurile gay care adopta copii de sex feminin, o sa iasa o femeie atat de "educata" sexual, incat o sa devina lesbiana !

Idem in cazul copiilor de un sex sau altul, crescuti de cuplurile de lesbiene !

Ca sa nu mai spun de transgenderi, o oribila struto-camila care vad ca ia mintile din ce in ce la mai multa lume !

Sigur ca cuplurile gay au drepturi, dar cand se ajunge sa aiba prea multe drepturi, lucrul asta devine o problema majora ! 2 tati nu pot suplini lipsa unei mame, asa cum 2 mame nu pot suplini lipsa unui tata ! Exista anumite arhietipuri materne sau paterne (de la mama si de la tata) care nu se pot inlocui, indiferent de cat se screm **spam editat**tatile LGBT sa demonstreze ca se poate realiza lucrul asta !

Haideti sa nu mai cadem in plasa #hashtag, pentru ca de aia a ajuns Terra la stadiul deplorabil din ziua de astazi !

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 minutes ago, natoporus said:

Ati facut o pledoarie foarte pasionala dar intotdeauna exista nuante. De acord ca trebuie reparate multe lucruri dar vi se pare OK, de exemplu, ca unul dintre criteriile de admitere la universitati sa fie rasa? Indiferent de pregatire si capabilitati. Sau angajarea la un loc de munca.

Ei bine, am inteles ca asemenea lucruri se intampla in America - si vi se par lucruri bune?

Ce vreau sa spun e ca acum pendulul se indreapta spre extrema opusa iar asta nu mi se pare bine.

Multi spun ca se fac aceste lucruri pentru a repara erorile trecutului dar, cunoscand cate ceva despre natura umana, am impresia ca se va merge cu mult dincolo de reparatii. Sau, ca sa formulez altfel: aveti incredere ca oamenii vor fi destul de echilibrati ca sa nu ajunga la o alta extrema?

Ma simt prost sa ma bag peste conversatia altora , dar ma mananca cand citesc asa ceva 😂

"Am inteles ca rasa e criteriu de angajare /admitere la facultate" 

As vrea sa vad un exemplu clar unde un alb a fost respins de la admiterea in facultate / job intrview pentru ca era alb!

Acum daca cineva ofera un job pentru personale de culoare dintro zona unde exista o rata a saraciei ridicata in comunitatea afro americana , este altceva. E ca si cum ai oferi o posibilitate cuiva care are mai putine posibilitati.

Rasistii din america , in schimb, o sa prezinte o astfel de situatie diferit , ca si cum le-ar fi luate din drepturi celor albi. 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 minutes ago, Raportor2022 said:

Voi ati inteles ce a scris @picon acolo, sau ati citit "pe sarite" !?!

Un cuplu gay care adopta un copil de sex masculin numai despre iubirea pentru o persoana de sex feminin nu-i vorbeste, cand vine timpul. 

😂😂😂😂

Nimeni nu mi-a povestit despre "iubirea fata de o persoana de sex feminin" . Si totusi am ajuns sa experimentez asa ceva!

Te rog ofera argumente la care sa nu rad, fara suparare! 

Adica tu esti atras de femei pentru ca ti-a povestit mama ta de cine sa fi atras ? 😂😂😂

6 minutes ago, Raportor2022 said:

Sigur ca cuplurile gay au drepturi, dar cand se ajunge sa aiba prea multe drepturi, lucrul asta devine o problema majora ! 

Buna ziua, domnul Hitler ! Credeam ca ati murit in 1945 ?

Eu zic sa ii bagam pe toti acesti gay in camera de gazare , ce atatea drepturi !!!😂🤪

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0
4 minutes ago, Boltzmann said:

😂😂😂😂

Nimeni nu mi-a povestit despre "iubirea fata de o persoana de sex feminin" . Si totusi am ajuns sa experimentez asa ceva!

Te rog ofera argumente la care sa nu rad, fara suparare! 

Adica tu esti atras de femei pentru ca ti-a povestit mama ta de cine sa fi atras ? 😂😂😂

Buna ziua, domnul Hitler ! Credeam ca ati murit in 1945 ?

Eu zic sa ii bagam pe toti acesti gay in camera de gazare , ce atatea drepturi !!!😂🤪

Nu ai sa ma faci sa cred ca din "parinte 1 + parinte 2" poate sa iasa un individ la fel de normal precum iese din "mama + tata".  Nu mi-a povestit nimeni de cine sa fiu atras, dar asta in cazul familiei formata din mama plus tata ! Mi-e sila sa fac un exercitiu de imaginatie in legatura ce ce anume ar iesi din "parinte 1 + parinte 2".

Nu cred ca intelegi nuanta ! Nu este vorba despre drepturile pe care le are o persoana sau un grup de persoane ! Este vorba despre un abuz al unor persoane sau grupuri de persoane fata de alte persoane/grupuri ! Abuzul social, indiferent din care parti ar veni (albi fata de negri, negri fata de albi, heterosexuali fata de mino/ri/tati sau a min/ori/tatilor fata de heterosexuali, este periculos, pentru ca duce la dezechilibre sociale majore !

Iar asta cu progresul social, hai sa o lasam.... Progres social a fost in timpul Renasterii, Bill of Rights, 18 decembrie 1865, etc. Astazi sunt doar niste ifose ale BLM, ANTIFA, si alte gugumanii !

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
8 minutes ago, Raportor2022 said:

Nu ai sa ma faci sa cred ca din "parinte 1 + parinte 2" poate sa iasa un individ la fel de normal precum iese din "mama + tata".  Nu mi-a povestit nimeni de cine sa fiu atras, dar asta in cazul familiei formata din mama plus tata ! Mi-e sila sa fac un exercitiu de imaginatie in legatura ce ce anume ar iesi din "parinte 1 + parinte 2".

Exista destui copiii care ajung sa fie crescuti doar de mame , sau chiar doar de tati. Nu exista vreo corelatie , vreun studiu care sa spuna ca daca esti crescut doar de o mama, doar de un tata ,doar de catre 2 tati sau 2 mame,  vei ajunge sa ai un comportament deviat!

Acum parerea ta este parerea ta , dar nu este sustinuta de vreun studiu sau vreo statistica!!!

8 minutes ago, Raportor2022 said:

Nu cred ca intelegi nuanta ! Nu este vorba despre drepturile pe care le are o persoana sau un grup de persoane ! Este vorba despre un abuz al unor persoane sau grupuri de persoane fata de alte persoane/grupuri ! Abuzul social, indiferent din care parti ar veni (albi fata de negri, negri fata de albi, heterosexuali fata de mino/ri/tati sau a min/ori/tatilor fata de heterosexuali, este periculos, pentru ca duce la dezechilibre sociale majore !

Explica-mi abuzul asta ? Pe cine sau cum abuzeaza gay-ii ? Ca nu inteleg ce incerci sa spui.

Si eu , si MacArthur ti-am dat un exemplu clar , copiii pe care nu ii adopta nimeni !!!

9000 de copiii intra anual in "sistem" adica ajung fara parinti. Ajung in centre de plasament, ajung copiii nimanui !

Acum , tu din ura/dezgust fata de gay , preferi ca si copii aia sa ramana copii nimanui , in centre de plasament, pentru ca apoi sa ajunga pe strada la cersit sau mai rau la inchisoare. Nu iti pasa de ei atat timp cat nu ii adopta un cuplu gay, ceea ce este efectiv criminal, faptul ca gandesti asa !!

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
38 minutes ago, natoporus said:

Ati facut o pledoarie foarte pasionala dar intotdeauna exista nuante. De acord ca trebuie reparate multe lucruri dar vi se pare OK, de exemplu, ca unul dintre criteriile de admitere la universitati sa fie rasa? Indiferent de pregatire si capabilitati. Sau angajarea la un loc de munca.

Ei bine, am inteles ca asemenea lucruri se intampla in America - si vi se par lucruri bune?

 

Banuiesc ca te referi la faptul ca in ziua de azi constituie un avantaj sa fii negru.

Am ma zis, vor un pic prea repede rezultate in procesul asta de drepturi egale, in unele cazuri se mai se exagereaza, si poate fi considerat prea mult si pt oamenii care pana atunci simpatizau cu ei. 

Nu poti schimba gandirea oamenilor, n-am idee cum devine (sau se naste?) cineva rasist. Banuiesc ca multi dintre ei in felul asta isi exprima frustrarile legate de viata proprie. Nu cred ca multi oameni cu o viata echilibrata (cariera bine platita si apreciata, multe femei frumoase pe gratis de-a lungul anilor, iar acum familie iubitoare) isi irosesc timpul si energia pt asa ceva.

Dar daca arati lumii ca se poate trai si fara segregatie, ca Rishi Sunak doar pt ca e indian, nu inseamna automat ca nu poate fi demn de pozitia de prim-ministru al Marii-Britanii, ca daca un medic de culoare opereaza un pacient alb, operatie nu inseamna un esec garantat, etc. poate si cei mai 

Ai vazut vreodata filmul Ghici cine vine la cina (1967)? E cu Sidney Poitier, Katharine Hepburn si Spencer Tracy, unde fata lor isi aduce acasa noul iubit care-i de culoare. Merita vazut filmul, nu fac spoiler.

Crezi ce germanii chiar aveau nevoie de peste un milion de imigranti? Dar daca prin felul asta puteau spala un pic din rusinea cauzata de epoca nazista, atunci "refugees are welcome here".

Prin 2015 chiar eram impotriva imigrantilor, stiam cu nu sunt cu totii teroristi si nici violatori, dar stiam ca marea majoritate sunt analfabeti (fara scoala ce poti face in viata daca nu ceva ilegal), mi se pareau scarbosi si semanau cu niste sobolani care au venit doar cu hainele pe ei. De atunci au trecut cativa ani si m-am schimbat si eu (am mai si citit cateva carti scrise de imigranti, de ex: a Nadiei Murad care a fost o sclava sexuala a Statului Islamic sau a lui Yusra Mardini care dupa ce a venit cu valul de refugiati in 2015 si cand au traversat Mediterana pe o barca gonflabila, iar  barca a suferit o pană de motor la scurt timp după plecare, impreună cu sora ei, ambele înotătoare de performanță, au sărit în apă și a împins barca timp de trei ore până la mal, salvand viata celor aflati la bord. Iar in 2016 a si participat la Jocurile Olimpice de la Rio).

Sunt analfabeti pt ca femeile n-au drepturi (vezi ce se intampla acum in Iran).

Au venit doar cu hainele pe ei, pt ca multi au traversat ape pe niste barci gonflabile unde abia incapea oamenii, daramite bagajele lor. Normal ca si-au abandonat bagajele daca doar prin felul asta puteai sa se salveze. Si cand esti pe drumuri saptamani intregi, cum sa nu devii murdar (cand n-ai cu ce sa te schimbi).

N-as vrea neaparat o gramada de imigranti sa ne invadeze, dar totusi merita ajutorul nostru, pt ca si ei sunt doar niste oameni a caror trecut a fost bombardat (deseori si membri de familie) si pt asta as fi dispus sa trag cureaua proprie.

Cineva a scris aici acum o luna-doua ca pe el nu-l intreseaza daca rusii rad ucrainenii de pe fata pamantului, doar ca el sa nu trebuieasca sa plateasca facturi de 3x mai mari. Eu sunt dispus sa raman in frig iarna, daca cu asta ajut ucrainenii. Poate-s prea fraier, asta e.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
25 minutes ago, Boltzmann said:

 

Si eu , si MacArthur ti-am dat un exemplu clar , copiii pe care nu ii adopta nimeni !!!

9000 de copiii intra anual in "sistem" adica ajung fara parinti. Ajung in centre de plasament, ajung copiii nimanui !

Acum , tu din ura/dezgust fata de gay , preferi ca si copii aia sa ramana copii nimanui , in centre de plasament, pentru ca apoi sa ajunga pe strada la cersit sau mai rau la inchisoare. Nu iti pasa de ei atat timp cat nu ii adopta un cuplu gay, ceea ce este efectiv criminal, faptul ca gandesti asa !!

 

Tu asta ai inteles din ce am scris eu? Mai citeste odata. Unde am atacat eu oamenii gay.

Am scris ca foarte bine fac daca adopta cuplurile gay un copil (daca au posibilitatea financiara) decat sa-l lase intr-un orfelinat.

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
8 minutes ago, MacArthur said:

Tu asta ai inteles din ce am scris eu? Mai citeste odata. Unde am atacat eu oamenii gay.

Am scris ca foarte bine fac daca adopta cuplurile gay un copil (daca au posibilitatea financiara) decat sa-l lase intr-un orfelinat.

Am citit perfect si iti dadeam dreptate. Ma refeream la "raportor 2022" ca ataca gay-ii.

 

Link spre comentariu
  • Oras:*
  • Oras:*
39 minutes ago, MacArthur said:

Banuiesc ca te referi la faptul ca in ziua de azi constituie un avantaj sa fii negru.

Am ma zis, vor un pic prea repede rezultate in procesul asta de drepturi egale, in unele cazuri se mai se exagereaza, si poate fi considerat prea mult si pt oamenii care pana atunci simpatizau cu ei. 

Nu poti schimba gandirea oamenilor, n-am idee cum devine (sau se naste?) cineva rasist. Banuiesc ca multi dintre ei in felul asta isi exprima frustrarile legate de viata proprie. Nu cred ca multi oameni cu o viata echilibrata (cariera bine platita si apreciata, multe femei frumoase pe gratis de-a lungul anilor, iar acum familie iubitoare) isi irosesc timpul si energia pt asa ceva.

Dar daca arati lumii ca se poate trai si fara segregatie, ca Rishi Sunak doar pt ca e indian, nu inseamna automat ca nu poate fi demn de pozitia de prim-ministru al Marii-Britanii, ca daca un medic de culoare opereaza un pacient alb, operatie nu inseamna un esec garantat, etc. poate si cei mai 

Ai vazut vreodata filmul Ghici cine vine la cina (1967)? E cu Sidney Poitier, Katharine Hepburn si Spencer Tracy, unde fata lor isi aduce acasa noul iubit care-i de culoare. Merita vazut filmul, nu fac spoiler.

Crezi ce germanii chiar aveau nevoie de peste un milion de imigranti? Dar daca prin felul asta puteau spala un pic din rusinea cauzata de epoca nazista, atunci "refugees are welcome here".

Prin 2015 chiar eram impotriva imigrantilor, stiam cu nu sunt cu totii teroristi si nici violatori, dar stiam ca marea majoritate sunt analfabeti (fara scoala ce poti face in viata daca nu ceva ilegal), mi se pareau scarbosi si semanau cu niste sobolani care au venit doar cu hainele pe ei. De atunci au trecut cativa ani si m-am schimbat si eu (am mai si citit cateva carti scrise de imigranti, de ex: a Nadiei Murad care a fost o sclava sexuala a Statului Islamic sau a lui Yusra Mardini care dupa ce a venit cu valul de refugiati in 2015 si cand au traversat Mediterana pe o barca gonflabila, iar  barca a suferit o pană de motor la scurt timp după plecare, impreună cu sora ei, ambele înotătoare de performanță, au sărit în apă și a împins barca timp de trei ore până la mal, salvand viata celor aflati la bord. Iar in 2016 a si participat la Jocurile Olimpice de la Rio).

Sunt analfabeti pt ca femeile n-au drepturi (vezi ce se intampla acum in Iran).

Au venit doar cu hainele pe ei, pt ca multi au traversat ape pe niste barci gonflabile unde abia incapea oamenii, daramite bagajele lor. Normal ca si-au abandonat bagajele daca doar prin felul asta puteai sa se salveze. Si cand esti pe drumuri saptamani intregi, cum sa nu devii murdar (cand n-ai cu ce sa te schimbi).

N-as vrea neaparat o gramada de imigranti sa ne invadeze, dar totusi merita ajutorul nostru, pt ca si ei sunt doar niste oameni a caror trecut a fost bombardat (deseori si membri de familie) si pt asta as fi dispus sa trag cureaua proprie.

Cineva a scris aici acum o luna-doua ca pe el nu-l intreseaza daca rusii rad ucrainenii de pe fata pamantului, doar ca el sa nu trebuieasca sa plateasca facturi de 3x mai mari. Eu sunt dispus sa raman in frig iarna, daca cu asta ajut ucrainenii. Poate-s prea fraier, asta e.

Daca esti de culoare si esti avantajat de talent, calitati, educatie, potential, etc, e OK. Nu suntem toti egali ca si capabilitati. Dar daca esti de culoare si esti avantajat numai de faptul ca esti de culoare, nu mi se pare OK. La asta ma refeream, intr-adevar.

Asa cum am spus, sunt de acord ca trebuie facute reparatii, ca status-quo-ul trebuie schimbat. Nu se poate sa ramanem la structurile din trecut, daca vrem sa progresam.

Dar schimbarea ar trebui facuta cu cap, ca sa se evite excesele. Si mi se pare ca excesele nu sunt evitate ci chiar incurajate, chiar daca neoficial. Si daca sunt incurajate pentru suficient de mult timp, pot deveni norme. Iar daca devin norme, nu va fi decat un alt rasism, in alta directie. Si atunci istoria se repeta.

"Cei care nu invata din istorie sunt condamnati sa o repete" e o vorba foarte adevarata.

Cat despre migranti, si aici e nuantat. Sunt multi care sunt cum ati descris dar sunt si destui care sunt migranti economici, care vin nu pentru ca sunt in zone de razboi ci pentru oportunitati financiare. Ar trebui ajutati si ei sau ar trebui sa-si cladeasca o situatie mai buna prin propriile puteri?

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Nassau
  • Oras:Nassau
15 hours ago, qalex said:

Rusia va pierde toata lumea e impotriva lor ca au inceput razboiul  dar Putin e periculos pentru ca are bombe nucleare.

Si in cazul unui razboi nuclear Rusia va pierde dar vor exista victime colaterale semnificative.

In cazul unui razboi nuclear ar pierde toata lumea, nu mai exista 'castigator' intr-un asemenea scenariu. Iar victime colaterale semnificative se cam traduce mai degraba in sfarsitul rasei umane.
Au facut unii pe la nu stiu ce universitate din SUA niste calcule acum cativa ani cam cum ar decurge treaba, in vreo jumatate de ora parca erau deja peste 100 milioane de morti, iar dupa primele ore America de Nord, Europa si Rusia ar fi complet rase de pe fata pamantului. Si asta doar in cazul NATO vs Rusia, fara alte puteri nucleare gen China, Pakistan, India samd implicate in conflict.

Asa ca sa ne fereasca toti sfintii si cine mai vreti de asa ceva.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 6 ore, natoporus a spus:

Ati facut o pledoarie foarte pasionala dar intotdeauna exista nuante. De acord ca trebuie reparate multe lucruri dar vi se pare OK, de exemplu, ca unul dintre criteriile de admitere la universitati sa fie rasa? Indiferent de pregatire si capabilitati. Sau angajarea la un loc de munca.

Ei bine, am inteles ca asemenea lucruri se intampla in America - si vi se par lucruri bune?

Ce vreau sa spun e ca acum pendulul se indreapta spre extrema opusa iar asta nu mi se pare bine.

Multi spun ca se fac aceste lucruri pentru a repara erorile trecutului dar, cunoscand cate ceva despre natura umana, am impresia ca se va merge cu mult dincolo de reparatii. Sau, ca sa formulez altfel: aveti incredere ca oamenii vor fi destul de echilibrati ca sa nu ajunga la o alta extrema?

Este și la noi chestia cu locurile la facultăți și licee. Romii au locurile lor, câteva, separat. Am avut o colegă de serviciu al cărei băiat a dat admiterea la un liceu foarte bun și București, a fost al treilea sub linie cu 8,15 parcă, iar cei câțiva romi au intrat cu 5 și ceva. Exălică-i tu copilului de 13-14 ani că e corect! Aud?

 

Acum 7 ore, Boltzmann a spus:

Ce inseamna "discriminare pozitiva" ? 😂😂 cine e discriminat acum ? Tu , ca si alb , te simti discriminat pentru ca ingenuncheaza unii impotriva rasismului ? 

Te vezi discriminat pentru ca vezi negrii la TV ? Au disparut albii de la televizor ?

Ce aberatie e asta 😂😂😂😂

Vezi doamne daca dintro data mai apar si negrii , asiatici, etc la televizor se simt unii discriminati 🤪 

Faptul ca acum cand aprinzi TV-ul vezi si albi , si negrii , si asiatici este normalitate. Societatea e compusa din toate aceste categorii de oameni. Albii nu au fost eliminati sa spui ca nu ii mai vezi la TV!!!

 

Vezi ce am scris mai sus! Dacă ai copii și ar avea o astfel de situație, ce ai zice, ce ai face?

 

Acum 7 ore, Boltzmann a spus:

1 de ce sa nu aiba voie sa se casatoreasca ? Cu ce te deranjeaza ? Cine te crezi tu ca sa decizi viata lor si ce drepturi au ? Ii vezi pe gay sa doreasca sa iti interzica tie cu cine sa te casatoresti, cu cine sa ti-o tragi etc ? Cine te-a facut pe tine Dzeu sa alegi ce au si ce nu au voie ?

2 preferi ca copii sa creasca la casa de copiii decat sa fie infiati de un cuplu gay ? Faptul ca un cuplu de homosexuali/lesbiene infiaza un copil , nu inseamna ca il iau de la parintii lui, il rapesc 😂😂

Eu , daca as fi un copil orfan , as prefera sa ma creasca un cuplu de gay decat sa nu am parinti deloc. Sunt sigur ca multi copii orfani ar avea aceeasi alegere.

Mi se pare cea mai mare prostie ca le este interzis sa infieze copii ! 

Adica daca un cuplu sot si sotie vor sa adopte acelasi copil ca si un cuplu gay , sunt de acord sa aiba prioritate, dar daca un cuplu gay incearca sa adopte un copil pe care nu il vrea nimeni e o adevarata cruzime sa interzici asta!

 

Simplu! E contra naturii. Restul, ce spui tu, e gargară neomarxistă, progresistă, aberantă.

Închei polemica aici. 

O seară bună!

  • Like 4
  • Mersi 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:friends
  • Oras:friends
18 minutes ago, picon said:

Este și la noi chestia cu locurile la facultăți și licee. Romii au locurile lor, câteva, separat. Am avut o colegă de serviciu al cărei băiat a dat admiterea la un liceu foarte bun și București, a fost al treilea sub linie cu 8,15 parcă, iar cei câțiva romi au intrat cu 5 și ceva. Exălică-i tu copilului de 13-14 ani că e corect! Aud?

 

Vezi ce am scris mai sus! Dacă ai copii și ar avea o astfel de situație, ce ai zice, ce ai face?

 

Simplu! E contra naturii. Restul, ce spui tu, e gargară neomarxistă, progresistă, aberantă.

Închei polemica aici. 

O seară bună!

Bai coane, dar ce facem noi ca futem copile ce ne-ar putea fi fiice (mie) sau nepoate (tie)😅 nu este contra naturii? Ce dracu ne cacam pe noi? De ce un copil crescut de doi cretini de parinti hetero care l-au facut la betie ar fi mai bun decat unul crescut de un cuplu de gay, femei sau barbati, educati, cultivati, care si l-au dorit mai ales, pentru ca la ei este exclusa o sarcina nedorita?

Aia cu locurile speciale pentru femei, negri, tigani si martieni, de acord, doar meritul primeaza, nu sexul, culoarea sau planeta

 

Cat despre razboi, o stiti pe aia? V-ati pus cu nebunu acu sa va spalati pe cap cu el! Era un razboi intern din uniunea sovietica, visati voi mult si bine ucrainieni civilizati, rusi politicosi, acelasi aluat! Astia se vor omora de acum inainte secole, precum evreii cu palestinienii! Iar Rusia este planeta in planeta, pe astia nimeni nu ii opreste! Pentru un petic ce nici nu se stie clar de ce parte apartine dar in mod clar este locuit predominanat de rusi, a fost distrusa o tara intreaga, s-a dus dracu toata ecologia, economia mondiala e de rahat, acum in Franta am nostalgii de pe vremuri, cand il vad pe Macron la tv parca il vad pe Nea Nicu la telejurnal cum ne spunea sa ne mai punem un plovar pe noi! Bai, dar stiti care e cel mai al dracu lucru, ca au murit zeci de mii de oameni care nu se vor mai intoarce, gata, viermii ii mananca! 

Mi-ar placea sa vad care dintre toti luptatorii astia ai dreptatii s-ar duce la razboi sa apere un cacat de pamant care va ramane acolo muuuuuult dupa ce ei vor fi putreziti! sau si mai si, si-a trimite fii, copiii pe care i-au crescut si i-au ingrijit de cand erau in scutece, i-au vazut crescand ca apoi sa ii primeasca in cosciug dupa doua luni de la plecarea vitejeasca la razboi, ca sa apere glia stramoseasca unde apoi sa faca avere oligarhii, mafiotii si toate gunoaiele care conduc acum lumea. Asa ati facut si cu manifestatiile contra psd si dragnea iar acum s-a dus totul dracu, tot aia va conduc! Am o urare pentru toti cacatii care au inceput mizeria asta, cu linsarea in 2013-2014 a rusilor iar acum distrugerea ucrainei, MOARTE FUTU-VA MORTII VOSTRI DE NENOROCITI, DISTRUGETI PLANETA ASTA INAINTE DE TERMEN, doar din cauza unor idei tembele precum patriotism, religie, mandrie! De departe omul este cea mai cretina specie, nu merita sa populeze planeta

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
53 minutes ago, picon said:

Este și la noi chestia cu locurile la facultăți și licee. Romii au locurile lor, câteva, separat. Am avut o colegă de serviciu al cărei băiat a dat admiterea la un liceu foarte bun și București, a fost al treilea sub linie cu 8,15 parcă, iar cei câțiva romi au intrat cu 5 și ceva. Exălică-i tu copilului de 13-14 ani că e corect! Aud?

 

Vezi ce am scris mai sus! Dacă ai copii și ar avea o astfel de situație, ce ai zice, ce ai face?

I-as spune copilului ca locurile acelea pentru rromi au fost ADAUGATE , deci oricum nu existau pentru el.

I-as mai explica copilului, la fel cum iti explic tie acum , ca motivul pentru care se adauga aceste locuri este pentru ca rata scolarizarii cand vine vorba despre comunitatea rroma este joasa , asa ca se incearca integrarea lor in sistemul educational pentru ca ei sa nu ajunga la cersit sau ca sa iti dea in cap pe strada si sa iti fure banii intro buna zi.

Sunt sigur ca copilul ar avea destula minte cat sa inteleaga !

53 minutes ago, picon said:

Simplu! E contra naturii. Restul, ce spui tu, e gargară neomarxistă, progresistă, aberantă.

Închei polemica aici. 

O seară bună!

Daca era contra naturii , nu se nasteau gay 😂😂😂😂

Sau tu crezi ca ei ajung gay pentru ca sunt spalati pe creier de lgbt-isti ?

Explica-mi atunci cum de exista gay si printre animale.

Exista delifini gay , elefanti gay , pinguini gay etc. Poti cauta pe google !! 

Poate ca au vazut parada lgbt la zoo si s-au facut gay dintro data 😂🤪

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 44 minute, hodorogule a spus:

Bai coane, dar ce facem noi ca futem copile ce ne-ar putea fi fiice (mie) sau nepoate (tie)😅 nu este contra naturii? Ce dracu ne cacam pe noi? De ce un copil crescut de doi cretini de parinti hetero care l-au facut la betie ar fi mai bun decat unul crescut de un cuplu de gay, femei sau barbati, educati, cultivati, care si l-au dorit mai ales, pentru ca la ei este exclusa o sarcina nedorita?

Aia cu locurile speciale pentru femei, negri, tigani si martieni, de acord, doar meritul primeaza, nu sexul, culoarea sau planeta

 

Cat despre razboi, o stiti pe aia? V-ati pus cu nebunu acu sa va spalati pe cap cu el! Era un razboi intern din uniunea sovietica, visati voi mult si bine ucrainieni civilizati, rusi politicosi, acelasi aluat! Astia se vor omora de acum inainte secole, precum evreii cu palestinienii! Iar Rusia este planeta in planeta, pe astia nimeni nu ii opreste! Pentru un petic ce nici nu se stie clar de ce parte apartine dar in mod clar este locuit predominanat de rusi, a fost distrusa o tara intreaga, s-a dus dracu toata ecologia, economia mondiala e de rahat, acum in Franta am nostalgii de pe vremuri, cand il vad pe Macron la tv parca il vad pe Nea Nicu la telejurnal cum ne spunea sa ne mai punem un plovar pe noi! Bai, dar stiti care e cel mai al dracu lucru, ca au murit zeci de mii de oameni care nu se vor mai intoarce, gata, viermii ii mananca! 

Mi-ar placea sa vad care dintre toti luptatorii astia ai dreptatii s-ar duce la razboi sa apere un cacat de pamant care va ramane acolo muuuuuult dupa ce ei vor fi putreziti! sau si mai si, si-a trimite fii, copiii pe care i-au crescut si i-au ingrijit de cand erau in scutece, i-au vazut crescand ca apoi sa ii primeasca in cosciug dupa doua luni de la plecarea vitejeasca la razboi, ca sa apere glia stramoseasca unde apoi sa faca avere oligarhii, mafiotii si toate gunoaiele care conduc acum lumea. Asa ati facut si cu manifestatiile contra psd si dragnea iar acum s-a dus totul dracu, tot aia va conduc! Am o urare pentru toti cacatii care au inceput mizeria asta, cu linsarea in 2013-2014 a rusilor iar acum distrugerea ucrainei, MOARTE FUTU-VA MORTII VOSTRI DE NENOROCITI, DISTRUGETI PLANETA ASTA INAINTE DE TERMEN, doar din cauza unor idei tembele precum patriotism, religie, mandrie! De departe omul este cea mai cretina specie, nu merita sa populeze planeta

Cine a linsat pe rusi?

Vorbesti de parca ucrainienii ar fi invadat Rusia, cand de fapt e invers. Armata Rusiei e in Ucraina, nu armata ucraineana in apropiere de Moscova.

Daca e vreun nebun in apropiere, in inchizi la spital nu il lasi liberi sa terorizeze in continuare(Putin).

Rușii acum cel mai bine trebuie umiliți cum au fost nemții la finele celui de-al doilea razboi mondial, intrat cu tancurile peste ei in Moscova, sa le fie futute femeile, etc. Sa nu le mai arda de razboi 500 de ani futu-i in gat de rusi. Sa le iasa armata numeroasa si paradele militare din cap. Asta daca nu il dau ei jos pe Putin. Dar Biden si Macron nu au coaie sa trimita mai multe arme Ucrainei, i-ar sparge ucrainienii.

Si asa acum armata ucrainei da umilinta armatei rusiei, sunt varza la razboi.

Asa erau si nemtii inainte de 1945, agresivi stat militar, credeau ca li se cuvine sa incalce granitele sa mai inceapa ei razboi, si uite ca si-au luat umilinta la ei in Berlin. Faceau parade militare, acuma nu mai vezi parade militare mandria națiunii in Germania.

Pai stam in secolul 21 ca o țara sa invadeze alta țară? Si nu Ucraina invadeaza,  nu Statele unite. Ci Rusia.

Statul rus trebuie desființat.

Pai daca îi lași așa mai e poimaine declara ca si Romania si Europa de est trebuie sa fie parte din Rusia, ai chef sa stai acum sa înveti rusă sau iți vine sa ii dai cu ceva in cap lui Putin? Ai chef de dictatori ca Putin avandnin vedere ca va instala un dictator ca el in Romania? 

Mai bine coruptii nostrii... macar poti sa protestezi

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 48 minute, hodorogule a spus:

Bai coane, dar ce facem noi ca futem copile ce ne-ar putea fi fiice (mie) sau nepoate (tie)😅 nu este contra naturii? Ce dracu ne cacam pe noi? De ce un copil crescut de doi cretini de parinti hetero care l-au facut la betie ar fi mai bun decat unul crescut de un cuplu de gay, femei sau barbati, educati, cultivati, care si l-au dorit mai ales, pentru ca la ei este exclusa o sarcina nedorita?

Aia cu locurile speciale pentru femei, negri, tigani si martieni, de acord, doar meritul primeaza, nu sexul, culoarea sau planeta

 

Cat despre razboi, o stiti pe aia? V-ati pus cu nebunu acu sa va spalati pe cap cu el! Era un razboi intern din uniunea sovietica, visati voi mult si bine ucrainieni civilizati, rusi politicosi, acelasi aluat! Astia se vor omora de acum inainte secole, precum evreii cu palestinienii! Iar Rusia este planeta in planeta, pe astia nimeni nu ii opreste! Pentru un petic ce nici nu se stie clar de ce parte apartine dar in mod clar este locuit predominanat de rusi, a fost distrusa o tara intreaga, s-a dus dracu toata ecologia, economia mondiala e de rahat, acum in Franta am nostalgii de pe vremuri, cand il vad pe Macron la tv parca il vad pe Nea Nicu la telejurnal cum ne spunea sa ne mai punem un plovar pe noi! Bai, dar stiti care e cel mai al dracu lucru, ca au murit zeci de mii de oameni care nu se vor mai intoarce, gata, viermii ii mananca! 

Mi-ar placea sa vad care dintre toti luptatorii astia ai dreptatii s-ar duce la razboi sa apere un cacat de pamant care va ramane acolo muuuuuult dupa ce ei vor fi putreziti! sau si mai si, si-a trimite fii, copiii pe care i-au crescut si i-au ingrijit de cand erau in scutece, i-au vazut crescand ca apoi sa ii primeasca in cosciug dupa doua luni de la plecarea vitejeasca la razboi, ca sa apere glia stramoseasca unde apoi sa faca avere oligarhii, mafiotii si toate gunoaiele care conduc acum lumea. Asa ati facut si cu manifestatiile contra psd si dragnea iar acum s-a dus totul dracu, tot aia va conduc! Am o urare pentru toti cacatii care au inceput mizeria asta, cu linsarea in 2013-2014 a rusilor iar acum distrugerea ucrainei, MOARTE FUTU-VA MORTII VOSTRI DE NENOROCITI, DISTRUGETI PLANETA ASTA INAINTE DE TERMEN, doar din cauza unor idei tembele precum patriotism, religie, mandrie! De departe omul este cea mai cretina specie, nu merita sa populeze planeta

Sunt de acord că nu suntem de acord, dar să fiu înjurat nu sunt de acord. Te-ai schimbat coane și din păcate nu în bine! Domage, mon cher!

Acum 42 minute, Boltzmann a spus:

I-as spune copilului ca locurile acelea pentru rromi au fost ADAUGATE , deci oricum nu existau pentru el.

I-as mai explica copilului, la fel cum iti explic tie acum , ca motivul pentru care se adauga aceste locuri este pentru ca rata scolarizarii cand vine vorba despre comunitatea rroma este joasa , asa ca se incearca integrarea lor in sistemul educational pentru ca ei sa nu ajunga la cersit sau ca sa iti dea in cap pe strada si sa iti fure banii intro buna zi.

Sunt sigur ca copilul ar avea destula minte cat sa inteleaga !

Daca era contra naturii , nu se nasteau gay 😂😂😂😂

Sau tu crezi ca ei ajung gay pentru ca sunt spalati pe creier de lgbt-isti ?

Explica-mi atunci cum de exista gay si printre animale.

Exista delifini gay , elefanti gay , pinguini gay etc. Poti cauta pe google !! 

Poate ca au vazut parada lgbt la zoo si s-au facut gay dintro data 😂🤪

Au fost adăugate, dar tot cu notă mult sub cea a copilului tău a intrat. Soluția nu e asta, ci sprijinirea copiilor de romi să meargă la școală în primul rând și sprijinirea lor în timpul școlii, cu efort din partea profesorilor, cu meditații la școală, ca să îi aducă la un nivel bun. Nu etnia, ci valoarea, competența trebuie să primeze. Orice ai spune tu pe acest subiect, nu poți combate cu argumente logice ceea-ce spun eu. Și nu fi prea sigur că al tău copil va înțelege și va fi de acord! Ai idee câți țigani (așa se numesc ei înșiși, asta cu romii e altă trăznaie), cu mulți bani, în marea lor majoritate ilegal, prin activități ce țin de criminalitatea organizată, care merg cu mașini de lux și stau în viloace țin ca ai lor copii să facă școală? Puțini. Și au mijloace, nu vorbim de săraci, nevoiași. 

Am spus că relațiile cu persoane de același sex sunt contra naturii, nu știu ce ai înțeles tu. Tu vorbești de niște excepții, dar bănuiesc că știi:excepția confirmă regula. Și nu excepțiile trebuie să dicteze. Cu regret, dar nu ai argumente logice!

 

  • Like 4
  • Mersi 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
33 minutes ago, picon said:

Au fost adăugate, dar tot cu notă mult sub cea a copilului tău a intrat. Soluția nu e asta, ci sprijinirea copiilor de romi să meargă la școală în primul rând și sprijinirea lor în timpul școlii, cu efort din partea profesorilor, cu meditații la școală, ca să îi aducă la un nivel bun. Nu etnia, ci valoarea, competența trebuie să primeze. Orice ai spune tu pe acest subiect, nu poți combate cu argumente logice ceea-ce spun eu. Și nu fi prea sigur că al tău copil va înțelege și va fi de acord! Ai idee câți țigani (așa se numesc ei înșiși, asta cu romii e altă trăznaie), cu mulți bani, în marea lor majoritate ilegal, prin activități ce țin de criminalitatea organizată, care merg cu mașini de lux și stau în viloace țin ca ai lor copii să facă școală? Puțini. Și au mijloace, nu vorbim de săraci, nevoiași.

"Trebuie meditati" bla bla bla  astea-s fantezii 😂 asta nu e solutie reala care poate fi aplicata. Nu exista resurse pentru fanteziile pe care le spui tu acolo.

Solutia ca se ofera cateva locuri ADUGATE , deci nu furate de la alti copiii , e una foarte buna!! Din aia 3 sau 5 copiii daca macar 1-2 se tin de scoala si devin doctori , ingineri etc inseamna ca programul asta a dat roade !!! 

Faptul ca copilul respectiv nu a obtinut media corespunzatoare si acum cautati pe coneva sa dati vina si cei de etnie sunt numai buni de acuzat e partea a doua si a patetic.

38 minutes ago, picon said:

Am spus că relațiile cu persoane de același sex sunt contra naturii, nu știu ce ai înțeles tu. Tu vorbești de niște excepții, dar bănuiesc că știi:excepția confirmă regula. Și nu excepțiile trebuie să dicteze. Cu regret, dar nu ai argumente logice!

 

Exceptiile nu dicteaza , adica nu o sa te oblige gay-ii sa te iubesti si tu cu alti barbati. Tu faci ce vrei , dar si ei merita dreptul sa faca ce doresc.

Definitia ta a ceea ce este "natural" e doar definitia ta 😂 Probabil vine dintro mentalitate invechita , sau poate esti vreun religios , nu conteaza oricum. Ideea e ca societatea nu este obligata sa se muleze pe definitia ta de "normal".

In momentul in care vrei sa le iei din drepturi unor categorii de oameni suna a fascism 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/1584930049480085505

 

https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/russia-claims-ukraine-ready-launch-28337377
 

Quote

 Shocking claims on Russian state news website Rossiya Segodnya say Ukraine is ready to launch a “dirty bomb” targeted on Chernobyl as a deliberate provocation to bring NATO into the war.

“Specialists from the Ukrainian enterprise 'Yuzhmash' [a Ukrainian missile manufacturer] have prepared a dummy rocket, which is planned to be filled with radioactive material, and then allegedly shot down over the exclusion zone of the Chernobyl nuclear power plant and announce the launch of a nuclear charge by the Russian armed forces,” according to one Russian source quoted by the site.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

https://www.biziday.ro/228829-2/

us nu pune sanctiuni la uraniu de care vinde doar rusia pt centrale nucleare mici fiindca atunci nu mai cumpara nimeni centralele lor neavand combustibil

deci nu isi fac rau cu sanctiunile nici dc baga bani in buzunaru lu putin

gazu l-au sanctionat ca sa vanda ei ca de ani zile asta incearca si nu reusesc , a trbuit razboi neaparat

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Botosani
  • Oras:Botosani
Acum 14 ore, tomson a spus:

https://www.biziday.ro/228829-2/

us nu pune sanctiuni la uraniu de care vinde doar rusia pt centrale nucleare mici fiindca atunci nu mai cumpara nimeni centralele lor neavand combustibil

deci nu isi fac rau cu sanctiunile nici dc baga bani in buzunaru lu putin

gazu l-au sanctionat ca sa vanda ei ca de ani zile asta incearca si nu reusesc , a trbuit razboi neaparat

 

 

Mihail Saltîkov-Șcedrin – ”Dacă aș adormi, trezindu-mă după o sută de ani, și m-ar întreba cineva ce se întâmplă în Rusia, aș răspunde fară sa clipesc: beție și jafuri”

Aleksei Tolstoi – ”Moscovia – Taiga ruso-mongolă, sălbatică, întinsoare a jafului”

F. M. Dostoievski – ”Nație ce cutreieră prin Europa și caută ce să mai distrugă, să facă praf, pur si simplu, totul. Din batjocură”

Mihail Bulgakov – ”Nu suntem un popor, ci vite, șobolani, hoardă sălbatică de ticăloși și ucigași”

Maxim Gorki – ”Cel mai important semn de izbândă al poporului rus este cruzimea sa plină de sadism”

Serghei Aksakov – ”Ah, cât de greu e să trăiești în Rusia, în acest centru plin de putoarea dezmățului trupesc și moral, loc al răutății, minciunii și ticăloșiilor”

Ivan S. Turgheniev – ”Rusul este cel mai mare și mai obraznic mincinos din întreaga lume”

Ivan C. Șmeliov (gânditor ortodox) – ”Un popor care urăște libertatea, adoră sclavia, iubește lanțurile la mâini și la picioare, întinat trupește și moralicește… pregătit în orice moment să murdarească totul și peste tot”

Aleksandr Pușkin – ”Neam indiferent față de cea mai mică îndatorire a sa, la cea mai maruntă dreptate, la cel mai neînsemnat adevăr, popor care nu recunoaște demnitatea omului, nu recunoaște, în general, nici libertatea omenească, nici gândirea liberă… Vai, cât de scorțoasă este limba rusă!”

Vasili Rozanov – ”Nu suntem o națiune, ci un iad nebun”.

Alexandr Blok – ”Sufletul rus chinuit n-are putere să respire și nu trebuie să zboare”.

Zinaida Ghippius (poetă antibolșevică) – ”Rusia, un imens spital psihiatric”

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
34 minutes ago, sngro said:

Mihail Saltîkov-Șcedrin – ”Dacă aș adormi, trezindu-mă după o sută de ani, și m-ar întreba cineva ce se întâmplă în Rusia, aș răspunde fară sa clipesc: beție și jafuri”

Aleksei Tolstoi – ”Moscovia – Taiga ruso-mongolă, sălbatică, întinsoare a jafului”

F. M. Dostoievski – ”Nație ce cutreieră prin Europa și caută ce să mai distrugă, să facă praf, pur si simplu, totul. Din batjocură”

Mihail Bulgakov – ”Nu suntem un popor, ci vite, șobolani, hoardă sălbatică de ticăloși și ucigași”

Maxim Gorki – ”Cel mai important semn de izbândă al poporului rus este cruzimea sa plină de sadism”

Serghei Aksakov – ”Ah, cât de greu e să trăiești în Rusia, în acest centru plin de putoarea dezmățului trupesc și moral, loc al răutății, minciunii și ticăloșiilor”

Ivan S. Turgheniev – ”Rusul este cel mai mare și mai obraznic mincinos din întreaga lume”

Ivan C. Șmeliov (gânditor ortodox) – ”Un popor care urăște libertatea, adoră sclavia, iubește lanțurile la mâini și la picioare, întinat trupește și moralicește… pregătit în orice moment să murdarească totul și peste tot”

Aleksandr Pușkin – ”Neam indiferent față de cea mai mică îndatorire a sa, la cea mai maruntă dreptate, la cel mai neînsemnat adevăr, popor care nu recunoaște demnitatea omului, nu recunoaște, în general, nici libertatea omenească, nici gândirea liberă… Vai, cât de scorțoasă este limba rusă!”

Vasili Rozanov – ”Nu suntem o națiune, ci un iad nebun”.

Alexandr Blok – ”Sufletul rus chinuit n-are putere să respire și nu trebuie să zboare”.

Zinaida Ghippius (poetă antibolșevică) – ”Rusia, un imens spital psihiatric”

Toti acestia au fost spalati pe creier de americani si de NATO , binenteles !!

Link spre comentariu
  • Oras:Botosani
  • Oras:Botosani
Acum 3 minute, Boltzmann a spus:

Toti acestia au fost spalati pe creier de americani si de NATO , binenteles !!

Din pacate pentru el, regimul rus nu a reusit sa intre in secolul 21 cu restul lumii civilizate. Se pare exista o hemoragie de intelect care a parasit sau paraseste federatia Rusa in utimele luni.  

  • Like 2
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 7 ore, sngro a spus:

Mihail Saltîkov-Șcedrin – ”Dacă aș adormi, trezindu-mă după o sută de ani, și m-ar întreba cineva ce se întâmplă în Rusia, aș răspunde fară sa clipesc: beție și jafuri”

Aleksei Tolstoi – ”Moscovia – Taiga ruso-mongolă, sălbatică, întinsoare a jafului”

F. M. Dostoievski – ”Nație ce cutreieră prin Europa și caută ce să mai distrugă, să facă praf, pur si simplu, totul. Din batjocură”

Mihail Bulgakov – ”Nu suntem un popor, ci vite, șobolani, hoardă sălbatică de ticăloși și ucigași”

Maxim Gorki – ”Cel mai important semn de izbândă al poporului rus este cruzimea sa plină de sadism”

Serghei Aksakov – ”Ah, cât de greu e să trăiești în Rusia, în acest centru plin de putoarea dezmățului trupesc și moral, loc al răutății, minciunii și ticăloșiilor”

Ivan S. Turgheniev – ”Rusul este cel mai mare și mai obraznic mincinos din întreaga lume”

Ivan C. Șmeliov (gânditor ortodox) – ”Un popor care urăște libertatea, adoră sclavia, iubește lanțurile la mâini și la picioare, întinat trupește și moralicește… pregătit în orice moment să murdarească totul și peste tot”

Aleksandr Pușkin – ”Neam indiferent față de cea mai mică îndatorire a sa, la cea mai maruntă dreptate, la cel mai neînsemnat adevăr, popor care nu recunoaște demnitatea omului, nu recunoaște, în general, nici libertatea omenească, nici gândirea liberă… Vai, cât de scorțoasă este limba rusă!”

Vasili Rozanov – ”Nu suntem o națiune, ci un iad nebun”.

Alexandr Blok – ”Sufletul rus chinuit n-are putere să respire și nu trebuie să zboare”.

Zinaida Ghippius (poetă antibolșevică) – ”Rusia, un imens spital psihiatric”

nu contest ce ai scris cunoastem cu totii vaile rusiei dar unde sunt vai adanci is si munti inalti ii stim pe pe aciea

Se aseamana cumva cu moldovenii nostrii care cutremura tara cu tot felu de neneorociri

dar au dat oameni minunati mari de tot si singurul lauret al al pn pt sttinta pe bune

ce i drept oleaka francez dar patriot,  iesean

Ai auzit ca fanarioti or fost rai , ia citeste aici ca e on topic cu forumu sa vezi ca pentru ce aveam noi fanariotii erau chiar buni 

https://historia.ro/sectiune/general/cum-au-scapat-prostituatele-de-legea-lui-584008.html

dc ne uitam la noi nu suntem mai buni iar vestul dc il iei lapuricat e ingrozitor cu nimic mai bun ca rusii 

fie japonezi fie nemti fie anglosaxoni spaniolii belgieni italieni

dc vrei ma apuc de enumerat monstuozitati de la toti

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Hai sa iti dau un exemplu de cativa munti rusesti 

In anglia e o manstire extraordinasa la essex , una din putinele din uk dar cu traire renumita mergi cu programare din timp acolo , ce venereaza un mujic rus cu 2 clase ca trenu, din asta numit salbatic betiv iubitor de sclavie etc A cucerit toti intelectualii din vest , e plin de ei care il iubesc. Si nu ai cum sa nu . Omul a trait sec trecut si i s-a aratat Hristos spunandu-i un cuvant atat de greu si profund pentru noi toti pentru vremea noastra : "Tine-ti mintea in iad si nu te dznadajdui" . Adica in cuvinte mai simple rezista depresiei , boala noastra a tuturor  de azi , nu iti lua zilele , continua sa crezi si ce nu te-a omorat te va face mai puternic. A scris o carte cu acest titlu despre bunatatea si iubirea lui Hristos de o mare forta desi scrisa extrem se simplu . Nu a publicat o au gasit o dupa moartea lui , nu era scrisa pt a fi publicata

E doar un exemplu  sunt mai multe, ce sa mai zic de sf doctor episcop Luca al Crimeii. 

Ala era cand in gulag cand in spital , a uimit toti medicii din vest  ce rezultate avea in chirurgia infectiilor septice operand fara greseala cu o precizie incredibila. A lasat si niste carti tari pe tema asta. Nu dadea rasa calugareasca de pe el jos si de aia tot il bagau in lagar da nu l-au omorat ca era pre bun , salva jde mii de raniti , cu ce avea la indemana in conditiie alea

Mai sunt cativa tare indragiti in US, altii 

 

p.s.

commentu asta e continuarea la unu care asteapta moderarea sa apara

nu stiu de ce asta a scapat de control

 

  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

https://www.capital.ro/alerta-la-nivel-national-razboiul-dintre-nato-si-rusia-se-va-purta-in-romania-primele-semne-s-au-dat-deja.html

Un articol interesant. De aceea am spus ca  ,lasand la o parte simpatia sau antipatia pentru ucrainieni si rusi , gandind rational .. prefer sa am o granita cu o Ucraina libera, si nu una ocupata de rusi. E nasol sa ii ai pe rusi la granite si sa ajungi la mijloc in razboiul dintre rusi si NATO. 

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...