Sari la conținut

QatarWC


Postări Recomandate

  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Incepe mizeria asta de campionat mondial de fotbal. 

I mare flegma, inca de la început. 

Spaga data muistilor de la fifa, sclavi care au muncit pana au crapat, arabeti infecti si cu mentalitate de ev mediu. 

Interzis bautură, tara musulmana, fara acces la fetițe, etc etc etc

Va fi o mare laba tot cr e acolo. 

Au băgat bani in organizare doar pt a se lăfăi. O mizerie de țară fara cultul fotbalului. 

Stadioanele alea vor fi folosite apoi pt a biciui femeile nesupuse bărbaților 😁😂🤣

Toate tarile arabe sunt niște gunoaie dw tari. Cu vârf de lance, sauditii. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Eu tin cu Croatia (nu sunt un mare expert in fotbal, dar banuiesc ca le va fi tare greu sa repete performanta de acum 4 ani, dar cine stie... cu putin noroc sa obtina chiar mai mult decat atunci) si Brazilia.

Apoi vedem...

Cum plm e posibil sa existe tari precum Senegal, Araba Saudita, Cameroon, Coreea de Sud, Maroc, si sa nu exista Italia (in campionat)? 😒 @Beton_Armat

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 1 minut, MacArthur a spus:

Eu tin cu Croatia (nu sunt un mare expert in fotbal, dar banuiesc ca le va fi tare greu sa repete performanta de acum 4 ani, dar cine stie... cu putin noroc sa obtina chiar mai mult decat atunci) si Brazilia.

Apoi vedem...

Cum plm e posibil sa existe tari precum Senegal, Araba Saudita, Cameroon, Coreea de Sud, Maroc, si sa nu exista Italia (in campionat)? 😒 @Beton_Armat

 

Da, și eu am toată admirația față de croați, o națiune foarte puternică și cu un spirit impresionant. Paradoxal cred că sunt mai puternici în afara Iugoslaviei, așa mi se pare mie.

Eu cred că Spania va câștiga, da' vreau să le văd un meci măcar. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
39 minutes ago, Beton_Armat said:

Da, și eu am toată admirația față de croați, o națiune foarte puternică și cu un spirit impresionant. Paradoxal cred că sunt mai puternici în afara Iugoslaviei, așa mi se pare mie.

Eu cred că Spania va câștiga, da' vreau să le văd un meci măcar. 

Zi-mi, cum e posibil ca ori de cate ori aud un fotbalist dand un interviu, pute a analfabetism?😂

De ce nu se putea petrece acea copilarie/adolescenta cu un joc de fotbal si dupa aia o "partidă lectură?🙈

  • Haha 3
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 10 minute, MacArthur a spus:

Zi-mi, cum e posibil ca ori de cate ori aud un fotbalist dand un interviu, pute a analfabetism?😂

De ce nu se putea petrece acea copilarie/adolescenta cu un joc de fotbal si dupa aia o "partidă lectură?🙈

Po' să încerc o explicație, se spune că fotbalul e un sport dă gentlemani jucat dă golani...e vorba dă mediul dîn care provin 🤷🏻 Totuși, oamenii nu sunt lipsiți dă inteligență doar că le lipsește instruirea. Oricum au aerul lor pitoresc prin jargonul pe care-l vorbesc. Dpmdv e mai important să se înțeleagă ce spui chiar dacă nu te exprimi corect dîn punct dă vedere gramatical. Prefer limbajul lor colorat unei limbi literare da' de lemn. Ei îl pot folosi și e okay, sunt din filmul care trebuie, mai nasol e cu unii care încearcă să-i copieze da' se vede că n-au autenticitate. 

Gică Hagi e genial la conferințele dă presă, mai ales când pierde...umor involuntar autentic. Eu îl prefer oricând înaintea scheciurilor ăstora de la stand up comedy. 

Și Șumudică era spumos la conferințele dă presă, aaa și Rednic îmi plăcea. 

Ce jucător fantastic e Djokovic, mi-e ciudă că mi-l depășește pă Rafa la GȘ. Mă uit acum la TV, cum câștigă iar Turneul Campionilor. 😏

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
13 minutes ago, Beton_Armat said:

Po' să încerc o explicație, se spune că fotbalul e un sport dă gentlemani jucat dă golani...e vorba dă mediul dîn care provin 🤷🏻 Totuși, oamenii nu sunt lipsiți dă inteligență doar că le lipsește instruirea. Oricum au aerul lor pitoresc prin jargonul pe care-l vorbesc. Dpmdv e mai important să se înțeleagă ce spui chiar dacă nu te exprimi corect dîn punct dă vedere gramatical. Prefer limbajul lor colorat unei limbi literare da' de lemn. Ei îl pot folosi și e okay, sunt din filmul care trebuie, mai nasol e cu unii care încearcă să-i copieze da' se vede că n-au autenticitate. 

Gică Hagi e genial la conferințele dă presă, mai ales când pierde...umor involuntar autentic. Eu îl prefer oricând înaintea scheciurilor ăstora de la stand up comedy. 

Și Șumudică era spumos la conferințele dă presă, aaa și Rednic îmi plăcea. 

Ce jucător fantastic e Djokovic, mi-e ciudă că mi-l depășește pă Rafa la GȘ. Mă uit acum la TV, cum câștigă iar Turneul Campionilor. 😏

Eu mai mult cu motorsportul le am, mai ales F1. Normal ca nici pilotii aia n-au multa scoala, actualul campion Max Verstappen, a debutat la 17 ani, banuiesc ca nici generala n-a terminat.😏

Dar fiind un sport technic, prost ca pamantul nu poti sa fii daca vrei sa ai succes. Impreuna cu echipa construiti masina aia (cu cata technologie e in sportul ala, s-ar putea duce si pa Luna), au nevoie de feedbackul pilotului pt ca tre sa corespunda stilului sau da pilotaj.

Dar la fotbal ce tre sa stii in plus? Cum se fabrica o minge?😂

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 46 minute, MacArthur a spus:

Eu mai mult cu motorsportul le am, mai ales F1. Normal ca nici pilotii aia n-au multa scoala, actualul campion Max Verstappen, a debutat la 17 ani, banuiesc ca nici generala n-a terminat.😏

Dar fiind un sport technic, prost ca pamantul nu poti sa fii daca vrei sa ai succes. Impreuna cu echipa construiti masina aia (cu cata technologie e in sportul ala, s-ar putea duce si pa Luna), au nevoie de feedbackul pilotului pt ca tre sa corespunda stilului sau da pilotaj.

Dar la fotbal ce tre sa stii in plus? Cum se fabrica o minge?😂

Fotbalul are de toate, e un joc de a războiul 😁, în care tre' să ai viziune de șahist, să te miști ca un atlet, să te coordonezi cu alți câțiva coechipieri, și dacă ești liderul echipei să ai puterea de a-i capacita să scoți maxim de la ei. Nu mai zic de tehnica de lovire a mingii sau de simțul golului ori intuiția fundașului de a juca la intercepție sau plămânii mijlocașului de travaliu.  Are de toate fotbalul, chiar dacă unii practicanți nu le conștientizează, ei le aplică...unii dintr-un talent înnăscut. 😁

Ai văzut virtuozitatea lăutarilor, care foarte mulți nu au pregătire muzicală dar încântă generații întregi cu muzica lor. 

Fotbalul e un joc pt care nu-ți trebuie mare lucru pt a-l juca și care are reguli pe care le înțelege oricine foarte repede. Nu degeaba campionatul mondial de fotbal e evenimentul cu cea mai mare audiență din lume. 

Maradona și Rapidul ! 🥳

🏆🥇

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:European Union
  • Oras:European Union
Acum 21 ore, rrrusescu a spus:

Incepe mizeria asta de campionat mondial de fotbal. 

I mare flegma, inca de la început. 

Spaga data muistilor de la fifa, sclavi care au muncit pana au crapat, arabeti infecti si cu mentalitate de ev mediu. 

Interzis bautură, tara musulmana, fara acces la fetițe, etc etc etc

Va fi o mare laba tot cr e acolo. 

Au băgat bani in organizare doar pt a se lăfăi. O mizerie de țară fara cultul fotbalului. 

Stadioanele alea vor fi folosite apoi pt a biciui femeile nesupuse bărbaților 😁😂🤣

Toate tarile arabe sunt niște gunoaie dw tari. Cu vârf de lance, sauditii. 

Au interzis consumul de bere in incinta stadioanelor cu 24h inaintea începerii CM 🤨 e scandal mare in Germania pe tema asta.

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
16 minutes ago, Beton_Armat said:

Fotbalul are de toate, e un joc de a războiul 😁, în care tre' să ai viziune de șahist, să te miști ca un atlet, să te coordonezi cu alți câțiva coechipieri, și dacă ești liderul echipei să ai puterea de a-i capacita să scoți maxim de la ei. Nu mai zic de tehnica de lovire a mingii sau de simțul golului ori intuiția fundașului de a juca la intercepție sau plămânii mijlocașului de travaliu.  Are de toate fotbalul, chiar dacă unii practicanți nu le conștientizează, ei le aplică...unii dintr-un talent înnăscut. 😁

 

Ai nevoie de talent, nu de vocabular.

Asa ca urm. CM se va disputa in Canada/SUA/Mexic? Atunci toate cele trei tari vor participa automat?🙄

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 13 ore, MacArthur a spus:

Ai nevoie de talent, nu de vocabular.

Asa ca urm. CM se va disputa in Canada/SUA/Mexic? Atunci toate cele trei tari vor participa automat?🙄

Nu știu, nu m-am interesat 🤷🏻

 

Azi avem

Anglia - Iran 

Senegal - Olanda 

SUA - Țara Galilor

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa

Anglia - Iran 6-2

Corecție dură pt persani, aveam așteptări mai mari de la ei, în 2018 în Rusia au arătat mult mai bine. Cred că prestația lor slabă e explicabilă, nu le stă gândul la fotbal când fanaticii ăia cretini fac prăpăd în țara lor. Nu și-au cântat imnul în semn de protest și o să-i coste scump când se vor întoarce acasă. 

 

Senegal - Olanda 0-2

Idrissa Cana Gueye vs Van Dick 🤭😆

Mi-a plăcut mult Senegalu', îmi pare rău pt ei, da' și holandejii sunt buni.

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
La 20.11.2022 la 20:57, MacArthur a spus:

Zi-mi, cum e posibil ca ori de cate ori aud un fotbalist dand un interviu, pute a analfabetism?😂

De ce nu se putea petrece acea copilarie/adolescenta cu un joc de fotbal si dupa aia o "partidă lectură?🙈

Nu sunt chiar toti analfabeti. De la noi, vezi George Ogararu contraexemplu. De la straini, vezi Thierry Henry.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 5 ore, thumbzilla a spus:

Oare cum e să fii Argentina și să pierzi cu Arabia Saudită?! 1 pauză 2 final cred că avea cotă de peste 100 .

200

 

Acum 4 ore, JocelynEon a spus:

La 1-0 pentru arhentina, saudiții aveau cotă 200 că vor întoarce rezultatul 😂😂.

Așa ceva...😂!

 

  • Like 6
Link spre comentariu

  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
1 oră în urmă, thumbzilla a spus:

Da. Cine a pariat, a avut inspirație 🙂 dar nu știu dacă s-a gândit cineva la așa ceva.

Nu prea te gandeai la așa ceva, mai ales in prima repriza când argentinieni conduc si au si 2 goluri anulate . Se lauda saudiți 20 de ani 😂😂 

Va vezi ce ii premiaza saudiții pe jucatori lor, asta dacă nu "au premiat" anticipat deja și pe uni de la "ceilalți" 😁 😂

  • Like 5
  • Haha 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...