Sari la conținut

Spovedania unei prostituate


Postări Recomandate

  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

Bai, miky, multi au spus despre tine ca esti prost. Ma gandeam ca sunt doar vorbe, nimic concret. Insa, se pare ca nu esti doar prost ci prost in forma continuata.

Partea buna cu internetul e ca e un pic mai greu cu impostura decat in viata reala. Aici tot ceea ce scrii ramane de obicei salvat si e usor de vazut cine e om serios, cine e troll, cine e lache stricat si bagator de seama.

 

Nu prea te ajuta intelectul, asa ca ai preluat o idee lansata de alt troll de pe forum: ca eu as fute doar curve la 100 lei.

Uite, imbecilule, doar cateva dintre recenziile mele:

 

Rahela - topicul nu mai exista

Roxy Foxy http://nimfomane.com/forum/topic/49365-roxi-foxy-0740-456-167/?p=2678268

Xenia Rusoaica - topicul nu mai exista

Alexandra 19 ani - zona rezidentiala de langa Circul Globus. Prestatia nu era extraordinara, dar ambalajul era fabulos.

Ema Burebista http://nimfomane.com/forum/topic/70714-ema-0724039454-burebista/?p=2007218

Laura Burebista http://nimfomane.com/forum/topic/73395-laura-0731198668/?p=2270878

Monica Moldoveanca - topicul nu mai exista

Bianca Banu Manta - http://nimfomane.com/forum/topic/21387-bianca-0760147679/?p=308029 Mai multe recenzii.

Ana Banu Manta - http://nimfomane.com/forum/user/111403-ana949494/ Nu mai are topic, insa ii facusem recenzie.

Giulia Rasaritului - http://nimfomane.com/forum/topic/84296-giulia-rasaritului-0725779911/?p=2879398

Roxi - http://nimfomane.com/forum/topic/6582-roxi-0724433827/?p=2628329

Papusica cu ochii verzi - http://nimfomane.com/forum/topic/11236-papusica-cu-ochi-verzi-0760974481/?p=163734

Stefania Lollypop http://nimfomane.com/forum/topic/39280-stefanialollypop-0752828558/?p=2667546

Aliss_Miss http://nimfomane.com/forum/topic/81608-new-aliss-miss-0724354600/?p=2432234

0760737848 la început de cariera 29 ani http://nimfomane.com/forum/topic/75865-0760737848-la-început-de-cariera-29-ani/page-4#entry2228273

Ana Ion Mihalache - http://nimfomane.com/forum/topic/67002-0769778477-ana-ion-mihalache/?p=2101394

Diana Vitan - http://nimfomane.com/forum/topic/77668-diana-0729173399/ Topicul de recenzii a disparut. Aveam o recenzie acolo.

Ella, blonda cu opturile executate in caras

Aida Vitan notariat - nu mai retin exact daca asa o chema, insa era o fata bruneta, foarte inalta si slaba. Experienta a fost memorabila. Am fost la ea in 2011

Luciana Cutitul de Argint http://nimfomane.com/forum/topic/18427-luciana-0765645422-fost-0765645422/?p=1348712

 

E foarte urat sa dezinformezi ca un cacat bolnav.

La fel de urat cum este sa fii o curva masculina si sa incerci sa jignesti fara argumente reale. Tu esti ala care s-a si bagat cu mine in seama. Imi tot dadeai plusuri, mi-ai dat add la friends, foarte prietenos.

Un caracter de 2 lei.

 

Sa ma compar cu tine chiar nu am cum. Am respect de sine.

 

Vorbesti de sarantoci, insa sunt sigur ca esti deosebit de sarac. Si nu doar intelectual. :)

 

Ca sa dai in mine, te-ai apucat sa repeti aceleasi mizerii pe care le tot scrii despre Parinte si DMX. Ce treaba are sula cu prefectura?

 

Deci despre ce nivel valoric vorbesti? Un lache trist de 40 de ani care sta non stop pe un forum de curve, insa nu beneficiaza de serviciile lor, nu are nici o recenzie, insa are aproape 20 000 de posturi si aproape 20 000 de puncte de reputatie?

 

Asa cum ti-am zis, ar fi trebuit sa-ti vezi de drum.

 

Cat despre intalniri, nu ne vom intalni vreodata.

 

P.S: 1500 euro in muzica nu inseamna nimic. Atat costa niste boxe de cacat, un subwoofer d-ala imens de pus in portbagaj, luat din targ, un headunit luat din Auchan etc.

Ca sa suferi de muzica, trebuie sa bagi bani multi. Si nu vorbim de Alpine si Pioneer, adica firmele pe care le-ai mentionat tu.

Saracia miroase de la distanta.

 

P.S2: Posturile tale pe topicul asta sunt printre singure ontopic. E fix spovedania unei prostituate undercover. O prostituata masculina.

Mikyputa se lauda ca e membru vechi si are recenzii facut pe un cont banat,tot el spune ca nu a auzit de Monica Moldoveanca :slap2 

Opsss.... :laugh2 Ce curvar din Bucuresti nu a auzit de Moldoveanca????????Acum 3 ani a fost o intreaga telenovela cu ea pe site-ul asta,dragoste si ura,bataie si prietenii transformate in dusmanii,reclamatii la politie,mii de comentarii pe toate topicele.

Omul spune ca nu face recenzii din motive personale,dar de ce niciodata nu a recomandat o prostituata sau sa spuna ca nu merita vizitata?

In concluzie,omul este doar un psihopat care si-a creat un personaj fictiv pe site-ul asta.

  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Fara sa tin partea nimanui , Miky, o cam iei pe aratura, daca tu crezi ca cineva are valoare sau iti este egal, doar daca are cati  bani ai tu sau mai multi ( adica daca un cretin analfabet are mai multi bani ca tine ,  tu il cosideri superior tie ?)

Fara suparare, dar daca tu crezi, ca valoarea unei persoane sta doar in partea pecuniara, ai un orizont destul de restrans , mai ale ca viata e incerta - azi poti sa ai , maine sau peste ani sa pierzi totul(si am vazut zeci de cazuri de la criza incoace) .

 

Nu ma fa sa-mi schimb o parere destul de pozitiva despre tine .

Astfel daca  nu stii despre ce este vorba in intreaga discutie nu-mi  tine mie predici  despre cum ar trebui sa ma comport cu astfel de oameni  care nu inteleg de buna voie sa-si vada de treaba lor , din moment ce-l si avertizasem (ex. @pulesteiu care mai nou incepe cu jigniri subtile la adresa mea si il fute pe el grija  de pozele postate de mine , de ce caut eu pe aici , ca ar trebui sa fiu banat deoarece imi lipsesc Recenziile ....etc )

 

As putea sa-ti dau N teme de gantdire (ptr. a te mentine putin ocupat) la partea subliniata in legatura cu banii  si de ce un om ajunge sa decada in timp astfel incat sa piarda tot sau sa nu realizeze mai nimic in viata , mai mult sau mai putin legate si de anumite certuri de-ale mele cu diversi utilizatori de aici .

- E vina mea ca un tanar salariat  ajunge sa  plateasca poate si 1000 de lei pe luna intrand intr-un cerc viicios al sexlui platit sau al bauturii cu antturaje destul de dubioase , in loc sa-si faca o prietena sau amiciti/prieteni  de alta factura ?

- E vina mea ca  unul isi face zeci de clone pe aici ptr. a-si omora timpul (Ex. Henzo)  in loc sa-si imbunatateasca viitorul si implicit situatia financiara ,preferand  sa-si consume inutil timpul si sa-si strige nemultumirile personale pe aici  ?

- E vina mea ca unul din spatele unul birou si pe un servici destul de mediocru si prost platit , alege din cele 8 ore de munca , jumatate sa le piarda pe internet (unii chiar pe aici) , dupa care sa-si afiseze crasa  mediocritate si diversele greutati ?

- E vina mea ca o familie ajunge sa faca anumiti pasi gresiti in viata si sa-si vanda  sufletul bancii pe 30 de ani lasand ca mostenire  doar o cutie de chibrit sau ca un salariat cu un venit destul de modic isi face datorii de la an la an in favoarea unor companii de telecomunicatii doar ptr. un simplu telefon  sau ca-si cumpara o masina (uneori pe credit) si in scurt timp ajunge la concluzia ca nu este de nasul lui si nu dispune de resursele necesare ca sa o si intretina ? 

   (VSV de prima faza , prin conjunctura activitatilor pe care le desfasor  , am cunoscut  acum cateva luni niste tineri necasatoriti  , cu care am si ramas prieteni  , un el si o ea , aflati la pragul varstei de 25 de ani , care lucrau pentru o companie de telecomunicatii destul de mare din Romania , dar cu niste venituri nu foarte mari , undeva in jurul valorii de 6.000 de lei adunati , si care din aceste venituri reusisera sa  stranga in jur de 20.000 E , dupa care  sa-si mai faca un credit de 40.000 E pentru achizitionarea unei casute doar a lor . De ce am vrut sa dau acest ex. ? L-am dat ptr. ca acestia sunt oamenii/tinerii pentru care  am tot respectul , ii apreciez zilnic si  ii promovez  , niste tineri destul de seriosi in care de multe ori ma remarc pe mine la varsta respectiva , iar din ce i-am cunoscut sunt bine crescuti , cu niste valori morale bine intiparite in cap , ceea ce am si  remarcat dintr-un simplu  dialog initial cu acestia  , nu hahalerele  zilelor noastre care nu stiu decat distratie , bautura si curvasareala )

 

- E  vina mea ca unul de genul Pisatului (de pe diverse clone) ajunge sa-si creeze un scop si un tel in viata ptr. a jigni , a croi  diverse razbunari fata de anumite persoane (fete de aici - Siana , Betty , Janeta , Anonna , Lorenna , Janet si mai nou Vis ) si zi si noapte  ?

- E vina mea ca un bucatar cu un salariu destul de mic si ajuns aproape de varsta pensionarii , prin actiunile sale destul de libidinoase si mincinoase de aici se tine in permanenta de minciuni si inventeaza/promoveaza  tot felul de rahaturi pe aici ?

- E vina mea ca un alt zvapaiat aduce zilnic injuraturi/jigniri , nemotivat , la adresa userilor  , inclusiv legate de familie (ex. DMX-ul o hahalera destul de inculta si cu o evolutie pe aici ) ?

 

.........etc

 

Da , nu imi este rusine sa spun  ca am muncit 8 ani de zile , dupa varsta de 18 ani , dupa care mi-am realizat prima casa  , ca provin dintr-o familie modesta , dar care a avut capacitatea sa-mi intipareasca anumite principii de viata corecte in primul rand si pe care acum ii sprijin la batranete si-i apreciez ca mi-au oferit o educatie corespunzatoare si ca mi-au dat viata , ca am locuit cu chirie , ca am facut o facultate care m-a ajutat destul de mult la vremea respectiva sa ma dezvolt atat intelectual cat si material ,  timp in care si munceam , uneori si 16 ore pe zi (in 2 Job-uri). Este ceva gresit in ceea ce am spus de-a lungul timpului pe aici ? Nicidecum. In conceptia unora cu zema multa in creieras...poate. Asta ca si raspuns ptr jegosul/betivul  de PISARCIS  , care cu siguranta la vremea respectiva aduna ca si acum doar  pule cu gura pe peronul Garii De Nord si care isi cauta in continoare doar harta cu mine. Ba , PISATULE ca sa intelegi mai clar de data aceasta de ce acum ma aflu pe o treapta net superioara fata de tine , in perioada 95-2000  castigam  intre 35-50 de milioane  (in banii de atunci) , venituri la care multi doar visau ca si acum . De ce castigam atat ? Ca am fost destul de serios si consecvent prin ceea ce faceam inca de la vremea respectiva , ca de altfel si acum (nu stateam sa latru toata ziua si sa musc pe toti de cur , ca o pizda barfitoare iesita la strada la scuipat seminte in mijlocul potecii) . Acesta  este motivul ptr. care in 15 ani de zile am tot progresat si m-am ridicat  la un nivel destul ridicat la care tu (sau altii de teapa ta) doar ai sa visezi , nefacand nimic in viata aceasta care sa-ti asigure dupa o varsta destul de tanara un anumit confort , uneori si de a sta. Oare cat castig acum din diverse activitati si cu un numar de  angajati "la bord" , structurati pe diferite activitati ,  in care cel mai bun angajat de-al meu castiga in jur de 4000 de lei , bani la care tu doar ai sa visezi cu acest retard mintal , cu care te desfasori  zilnic pe aici  ? Oare ce-mi permit eu acum , spunand de altfel nu demult , ca nu-mi lipseste mare lucru  (excluzand aberatii de genul avion , yacht  sau mai stiu eu ce) ? Dar stai chill , nu te impacienta ...ca matale  se regasesc  cu milioanele prin Romania  , care asteapta cu gura cascata sa se trezeasca cu o pleasca (adica cu un ajutor social de handicap/retard mintal), dar in schimb se trezesc cu un rahat .si continua sa-l rumege si sa  muga precum viteii si sa priveasca prelung peste gard la poarta noua   , dupa care tot ei sa spuna ca viata aceasta a fost destul de crunta si trista , ei fiind cei mai defavorizati si neantelesi (ca  persoane)  pe acest pamant   :laugh2

 

Deci @promovator , nu incerca sa iei si tu trendul prostiei  pe aici (stii foarte bine ce am discutat  in particular , din care trag concluzia acum ca nu ai inteles mare lucru ) si sa faci aprecieri nefondate asupra unei persoane pe care nu ai ajuns sa  o cunosti absolut deloc (nici ca personalitate , nici  comportament... etc)  , ca sa intelegi de altfel si ce am vrut sa le transmit unora care intra pe aici in diverse polemici cu mine . Pana acum nu te-am vazut sa critici anumite actiuni destul de obiectiv , probabil ca iti lipseste tupeul sau de frica de a nu ajunge sa te critice tocmai naparcile acestea needucate , care isi tot fac veacul zilnic pe aici, ba chiar mai nou te observ criticand/razand destul de neobiectiv in diverse ipostaze de aici   Eu nu am nicio jena in fata lor sa le explic in amanunt de ce sunt fraieri ,  sa imi etalez  propria valoare si superioritate destul de motivat  fata de acestia si mai ales de ce am ajuns in timp pe o scara cu mult superioara fata de ce cred ei , cu toate ca am o postare  mai veche in care  mentionam  faptul ca nu cred ca anumite persoane trecute de pragul de 18 ani si cu o "educatie"  si "buna  crestere" destul de proast acumulata  isi vor  mai schimba acest comportament si atitudine pana la adanci batraneti .  :)

 

Sper sa retii ceva din intreaga postare (alta nu am sa mai fac , de genul acesteia)....fara a o lua ca pe un afront  personal , ia-o doar ca pe o explicatie a ceea ce se intampla pe aici   , de ce anumite persoane destul de rar intalnite in zilele noastre , cu o vasta experienta de viata , privesc si judeca cu alti ochi anumite situatii , ca si   afrontul meu destul de des fata de anumite persoane false , mincinoase si cu dubla personalitate care defileaza pe aici , care nu vor putea niciodata sa se masoare cu mine , nici intelectual , nici material , ca de aici a izvorat si acea postare  anterioara , nu din mitocanie , laudarosenie sau ingamfare  (cum aprecieaza alt prost de aci , Aleandru /Condition  , caruia i-am tot transmis de nenumarate ori ca a evoluat pe 4 conturi diferite pana acum , dar nu s-a remarcat pe niciunul ca facand ceva pozitiv pe aici sau sa dea  un sfat  intemeiat , din experienta varstei pe care o are .Deci care e mitocanul dintre noi doi ?)   :)

 

De restul , care promoveaza anumite personaje de aici si se aduna ca mustele la rahat , ba chiar dandu-i vot de incredere pe aici motivandu-i  circul ieftin pe care il face zilnic    ...se stie....la un kkt de om toate mustele trag , mai rau ca la micul dejun . :laugh2

 

Te salut :hihat

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

 

 

Bravo Pulex (de unde si nick-ul de  prostalau , ales )   ...astea sunt toate realizarile matale ? Fututul pe bani ? :laugh2  :laugh2  :laugh2 

 

Mai pus in dificultate acum . Nici nu stiu daca se te compatimesc sau sa ma bucur   :slap2 

 

Am sa ma bucur , totusi ,ca ptr. tine este chiar o fala si ti-ai creat astazi tabloul prostului perfect , cautand printre Recenzii si expunandu-le aici , ptr. a-ti pune singur blazonul  :laugh2

Link spre comentariu

Bravo Pulex (de unde si nick-ul de  prostalau , ales )   ...astea sunt toate realizarile matale ? Fututul pe bani ? :laugh2  :laugh2  :laugh2

 

Mai pus in dificultate acum . Nici nu stiu daca se te compatimesc sau sa ma bucur   :slap2

 

Am sa ma bucur , totusi ,ca ptr. tine este chiar o fala si ti-ai creat astazi tabloul prostului perfect , cautand printre Recenzii si expunandu-le aici , ptr. a-ti pune singur blazonul  :laugh2

Amaratule, ma pis pe tine si pe averea ta

Ai ajuns sa te certi cu tot forumul

 

Cam asta e valoarea ta

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

@Miky:

Oligofrenule, nu o da la intors ca o pizda ieftina.

Ai zis ca sunt un sarac care fute doar femei la 100 lei. 

Ti-am demonstrat foarte rapid, utilizand functia SEARCH, ca mananci cacat si repeti minciunile unor trolli retardati.

 

"Mai" pus in dificultate? Plm, marele bombardier Miky, ala care da ora exacta la bani si smecherie.

 

Lache, e forum de curve sau e forum de offtopic trist, de labareala in fata unui monitor, de etalat bogatie reala sau falsa?

E simpla treaba. Dai bani, futi, faci recenzii. Pentru placerea pulii. Simplu.

 

Nu e nici o fala. Insa, ar trebui sa se faca diferenta intre un utilizator care contribuie cu ceva pe forum, nu doar beneficiaza de recenziile facute de altii, si un atarnache, sefu' la lipsa de bani, bagator de seama si campion absolut al offtopic-ului.

 

Serios vorbind, chiar mi se rupe pula daca ai bani sau nu. Eu nu sunt salariat ci sunt pe mana mea. N-am frustrari legate de bani si n-am invidii sau lucruri de genul asta.

Ceea ce ma deranjeaza la tine este ca esti ipocrit si nesimtit. Cum sloboz sa-ti permiti tu sa zici ca recenziile sunt pentru fraieri? Adica hai sa ne pisam pe sute de utilizatori, ca doar tu esti miky.

  • Like 12
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pulex ti-am spus strange 120 E si vezi ce atarnache sunt  :)

Sa mor, pentru un om atat de ocupat si bogat cum te dai, clar ai mult timp liber.

Esti non stop pe forum, gata oricand sa debitezi cate o ineptie, sa emiti cate un cretinism si o judecata de valoare.

Un patron are destul de putin timp liber si multe raspunderi.

Eu din 2013 am abia 1725 de postari si zeci de recenzii.

Tu ai 10 000 de postari intr-un an si jumatate. Esti sanatos la cap?

 

Ce sa faci cu 120 euro?

  • Like 12
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Pulex ai ajuns sa ma cronometrezi  cat stau pe forum ?  Pai daca imi permit bai Pulex ...csf.....ncsf .

 

Dar nu ti se pare o contrazicere  , daca stii ca stau toata ziua si ma urmaresti inseamna ca tu stai mai mult decat mine   :laugh2

 

Tu ai numai judecati de valoare expuse pe aici  :slap2  ...noroc cu Goagalul ca in rest nu sti sa legi doua fraze , de aici si futaiul pe bani . Retine....eu fut si degeba si tine tot de valoarea  care ne  delimiteaza  :)

 

 

PS1: Posteaza bai Pulex din prima si nu mai edita orice postare . Stiu...nu poti :ca nu te ajuta creierasul ca si pe PISALAU  caruia i-ai si imprumutat de data aceasta vorbele

 

PS2: Tranzmite-i si  uratului de Henzo (cu noua clona @europeanu) ca se pisa  contra vandului , de aceea a ajuns si el sa futa doar pe  bani  si sa umble haotic pe strazi  . Aici nu se mai pune , la cate clone si-a facut si cate Topice de o "valoare inestimabila" a deschis de pe diferitele conturi

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pulex ai ajuns sa ma cronometrezi  cat stau pe forum ?  Pai daca imi permit bai Pulex ...csf.....ncsf .

Nu te cronometreaza nimeni, nu-ti mai da atata importanta. Postezi peste tot, ai 10 000 de posturi. E logic ca esti prezent cam tot timpul.

Pai asta isi permite orice sarac. Poti sta si 24/24 pe forum, asta nu inseamna ca ai bani.

Tocmai ca, pentru un om cu bani, timpul e cel mai scump lucru.

 

Dar nu ti se pare o contrazicere  , daca stii ca stau toata ziua si ma urmaresti inseamna ca tu stai mai mult decat mine   :laugh2

O eroare logica care nu ma surprinde.

 

Tu ai numai judecati de valoare expuse pe aici  :slap2  ...noroc cu Goagalul ca in rest nu sti sa legi doua fraze , de aici si futaiul pe bani . Retine....eu fut si degeba si tine tot de valoarea  care ne  delimiteaza  :)

 

Din nou iti etalezi caracterul de tarfa ieftina. Cum sa fii pe un site de curve si sa te lauzi ca tu futi pe dabogea?

E ipocrizie in forma pura. Si ceva prostie.

E clar ce fel de femei s-ar fute de placere cu unul cu portofelul jerpelit si bratara de aur de cocalar din anii '90.

Valoare = bani. Mentalitate de cocalar manelist. Prost esti. Lipsit de orice cultura esti. Meltean grupa mare. Mare "valuare".

 

PS1: Posteaza bai Pulex din prima si nu mai edita orice postare . Stiu...nu poti :ca nu te ajuta creierasul ca si pe PISALAU  caruia i-ai si imprumutat de data aceasta vorbele

Editez de cate ori am chef. Stai relax ca e pe gratis si asta. Nu te costa nimic sa editezi.

  • Like 12
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Si aici ai  editat bai Pulex  ? :laugh2  

 

Strange banii  aceia ...120 E ....ca sa ajungi sa ma cunosti si sa-mi evaluezi  valoarea exacta   , ca de jigniri esti campion , as zice . Tu si inca vreo 4-5  :)

  • Like 17
  • Minus 13
Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

Si aici ai  editat bai Pulex  ? :laugh2  

 

Strange banii  aceia ...120 E ....ca sa ajungi sa ma cunosti si sa-mi evaluezi  valoarea exacta   , ca de jigniri esti campion , as zice . Tu si inca vreo 4-5  :)

Nu ți-am citit postările kilometrice, așa că n-am înțeles care e treaba cu cei 120 euro.E cumva tariful tău de prostituată masculină?

Spune și ce servicii oferi, să-ți facem un topic in secțiunea TV/TS.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Mos Caisa ....hai ca ti-a banat Clonele pvg  si  cezaradu77

 

Baga GB cu Pepsi   si mai asteata putin ca te vedem din nou pe peronul Garii de unde ti-ai facut lansarea  pe aici   :)

  • Like 17
  • Minus 13
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu ma fa sa-mi schimb o parere destul de pozitiva despre tine .

Astfel daca  nu stii despre ce este vorba in intreaga discutie nu-mi  tine mie predici  despre cum ar trebui sa ma comport cu astfel de oameni  care nu inteleg de buna voie sa-si vada de treaba lor , din moment ce-l si avertizasem (ex. @pulesteiu care mai nou incepe cu jigniri subtile la adresa mea si il fute pe el grija  de pozele postate de mine , de ce caut eu pe aici , ca ar trebui sa fiu banat deoarece imi lipsesc Recenziile ....etc )

 

As putea sa-ti dau N teme de gantdire (ptr. a te mentine putin ocupat) la partea subliniata in legatura cu banii  si de ce un om ajunge sa decada in timp astfel incat sa piarda tot sau sa nu realizeze mai nimic in viata , mai mult sau mai putin legate si de anumite certuri de-ale mele cu diversi utilizatori de aici .

- E vina mea ca un tanar salariat  ajunge sa  plateasca poate si 1000 de lei pe luna intrand intr-un cerc viicios al sexlui platit sau al bauturii cu antturaje destul de dubioase , in loc sa-si faca o prietena sau amiciti/prieteni  de alta factura ?

- E vina mea ca  unul isi face zeci de clone pe aici ptr. a-si omora timpul (Ex. Henzo)  in loc sa-si imbunatateasca viitorul si implicit situatia financiara ,preferand  sa-si consume inutil timpul si sa-si strige nemultumirile personale pe aici  ?

- E vina mea ca unul din spatele unul birou si pe un servici destul de mediocru si prost platit , alege din cele 8 ore de munca , jumatate sa le piarda pe internet (unii chiar pe aici) , dupa care sa-si afiseze crasa  mediocritate si diversele greutati ?

- E vina mea ca o familie ajunge sa faca anumiti pasi gresiti in viata si sa-si vanda  sufletul bancii pe 30 de ani lasand ca mostenire  doar o cutie de chibrit sau ca un salariat cu un venit destul de modic isi face datorii de la an la an in favoarea unor companii de telecomunicatii doar ptr. un simplu telefon  sau ca-si cumpara o masina (uneori pe credit) si in scurt timp ajunge la concluzia ca nu este de nasul lui si nu dispune de resursele necesare ca sa o si intretina ? 

   (VSV de prima faza , prin conjunctura activitatilor pe care le desfasor  , am cunoscut  acum cateva luni niste tineri necasatoriti  , cu care am si ramas prieteni  , un el si o ea , aflati la pragul varstei de 25 de ani , care lucrau pentru o companie de telecomunicatii destul de mare din Romania , dar cu niste venituri nu foarte mari , undeva in jurul valorii de 6.000 de lei adunati , si care din aceste venituri reusisera sa  stranga in jur de 20.000 E , dupa care  sa-si mai faca un credit de 40.000 E pentru achizitionarea unei casute doar a lor . De ce am vrut sa dau acest ex. ? L-am dat ptr. ca acestia sunt oamenii/tinerii pentru care  am tot respectul , ii apreciez zilnic si  ii promovez  , niste tineri destul de seriosi in care de multe ori ma remarc pe mine la varsta respectiva , iar din ce i-am cunoscut sunt bine crescuti , cu niste valori morale bine intiparite in cap , ceea ce am si  remarcat dintr-un simplu  dialog initial cu acestia  , nu hahalerele  zilelor noastre care nu stiu decat distratie , bautura si curvasareala )

 

- E  vina mea ca unul de genul Pisatului (de pe diverse clone) ajunge sa-si creeze un scop si un tel in viata ptr. a jigni , a croi  diverse razbunari fata de anumite persoane (fete de aici - Siana , Betty , Janeta , Anonna , Lorenna , Janet si mai nou Vis ) si zi si noapte  ?

- E vina mea ca un bucatar cu un salariu destul de mic si ajuns aproape de varsta pensionarii , prin actiunile sale destul de libidinoase si mincinoase de aici se tine in permanenta de minciuni si inventeaza/promoveaza  tot felul de rahaturi pe aici ?

- E vina mea ca un alt zvapaiat aduce zilnic injuraturi/jigniri , nemotivat , la adresa userilor  , inclusiv legate de familie (ex. DMX-ul o hahalera destul de inculta si cu o evolutie pe aici ) ?

 

.........etc

 

Da , nu imi este rusine sa spun  ca am muncit 8 ani de zile , dupa varsta de 18 ani , dupa care mi-am realizat prima casa  , ca provin dintr-o familie modesta , dar care a avut capacitatea sa-mi intipareasca anumite principii de viata corecte in primul rand si pe care acum ii sprijin la batranete si-i apreciez ca mi-au oferit o educatie corespunzatoare si ca mi-au dat viata , ca am locuit cu chirie , ca am facut o facultate care m-a ajutat destul de mult la vremea respectiva sa ma dezvolt atat intelectual cat si material ,  timp in care si munceam , uneori si 16 ore pe zi (in 2 Job-uri). Este ceva gresit in ceea ce am spus de-a lungul timpului pe aici ? Nicidecum. In conceptia unora cu zema multa in creieras...poate. Asta ca si raspuns ptr jegosul/betivul  de PISARCIS  , care cu siguranta la vremea respectiva aduna ca si acum doar  pule cu gura pe peronul Garii De Nord si care isi cauta in continoare doar harta cu mine. Ba , PISATULE ca sa intelegi mai clar de data aceasta de ce acum ma aflu pe o treapta net superioara fata de tine , in perioada 95-2000  castigam  intre 35-50 de milioane  (in banii de atunci) , venituri la care multi doar visau ca si acum . De ce castigam atat ? Ca am fost destul de serios si consecvent prin ceea ce faceam inca de la vremea respectiva , ca de altfel si acum (nu stateam sa latru toata ziua si sa musc pe toti de cur , ca o pizda barfitoare iesita la strada la scuipat seminte in mijlocul potecii) . Acesta  este motivul ptr. care in 15 ani de zile am tot progresat si m-am ridicat  la un nivel destul ridicat la care tu (sau altii de teapa ta) doar ai sa visezi , nefacand nimic in viata aceasta care sa-ti asigure dupa o varsta destul de tanara un anumit confort , uneori si de a sta. Oare cat castig acum din diverse activitati si cu un numar de  angajati "la bord" , structurati pe diferite activitati ,  in care cel mai bun angajat de-al meu castiga in jur de 4000 de lei , bani la care tu doar ai sa visezi cu acest retard mintal , cu care te desfasori  zilnic pe aici  ? Oare ce-mi permit eu acum , spunand de altfel nu demult , ca nu-mi lipseste mare lucru  (excluzand aberatii de genul avion , yacht  sau mai stiu eu ce) ? Dar stai chill , nu te impacienta ...ca matale  se regasesc  cu milioanele prin Romania  , care asteapta cu gura cascata sa se trezeasca cu o pleasca (adica cu un ajutor social de handicap/retard mintal), dar in schimb se trezesc cu un rahat .si continua sa-l rumege si sa  muga precum viteii si sa priveasca prelung peste gard la poarta noua   , dupa care tot ei sa spuna ca viata aceasta a fost destul de crunta si trista , ei fiind cei mai defavorizati si neantelesi (ca  persoane)  pe acest pamant   :laugh2

 

Deci @promovator , nu incerca sa iei si tu trendul prostiei  pe aici (stii foarte bine ce am discutat  in particular , din care trag concluzia acum ca nu ai inteles mare lucru ) si sa faci aprecieri nefondate asupra unei persoane pe care nu ai ajuns sa  o cunosti absolut deloc (nici ca personalitate , nici  comportament... etc)  , ca sa intelegi de altfel si ce am vrut sa le transmit unora care intra pe aici in diverse polemici cu mine . Pana acum nu te-am vazut sa critici anumite actiuni destul de obiectiv , probabil ca iti lipseste tupeul sau de frica de a nu ajunge sa te critice tocmai naparcile acestea needucate , care isi tot fac veacul zilnic pe aici, ba chiar mai nou te observ criticand/razand destul de neobiectiv in diverse ipostaze de aici   Eu nu am nicio jena in fata lor sa le explic in amanunt de ce sunt fraieri ,  sa imi etalez  propria valoare si superioritate destul de motivat  fata de acestia si mai ales de ce am ajuns in timp pe o scara cu mult superioara fata de ce cred ei , cu toate ca am o postare  mai veche in care  mentionam  faptul ca nu cred ca anumite persoane trecute de pragul de 18 ani si cu o "educatie"  si "buna  crestere" destul de proast acumulata  isi vor  mai schimba acest comportament si atitudine pana la adanci batraneti .  :)

 

Sper sa retii ceva din intreaga postare (alta nu am sa mai fac , de genul acesteia)....fara a o lua ca pe un afront  personal , ia-o doar ca pe o explicatie a ceea ce se intampla pe aici   , de ce anumite persoane destul de rar intalnite in zilele noastre , cu o vasta experienta de viata , privesc si judeca cu alti ochi anumite situatii , ca si   afrontul meu destul de des fata de anumite persoane false , mincinoase si cu dubla personalitate care defileaza pe aici , care nu vor putea niciodata sa se masoare cu mine , nici intelectual , nici material , ca de aici a izvorat si acea postare  anterioara , nu din mitocanie , laudarosenie sau ingamfare  (cum aprecieaza alt prost de aci , Aleandru /Condition  , caruia i-am tot transmis de nenumarate ori ca a evoluat pe 4 conturi diferite pana acum , dar nu s-a remarcat pe niciunul ca facand ceva pozitiv pe aici sau sa dea  un sfat  intemeiat , din experienta varstei pe care o are .Deci care e mitocanul dintre noi doi ?)   :)

 

De restul , care promoveaza anumite personaje de aici si se aduna ca mustele la rahat , ba chiar dandu-i vot de incredere pe aici motivandu-i  circul ieftin pe care il face zilnic    ...se stie....la un kkt de om toate mustele trag , mai rau ca la micul dejun . :laugh2

 

Te salut :hihat

Nu tin partea nimanui si nu ma bag in razboaie ieftine, mai ales intr-o comunicate de anonimi la care nu sunt obligat sa le demonstrez nimic, insa oricine ar fi citit postarea aia , aceasi concluzie ar fi avut-o. Cat priveste  depre veniturile fiecaruia , mici sau mari , cred ca nu e treaba nimanui pe ce ii cheltuie, atat timp cat veniturile acelea nu vin din buzunarul celui care nu poate de grija lui.

Fiecare este liber sa faca ce vrea cu viata lui, iar ce ti-am zis a fost prieteneste si cred ca te duce capul la altfel de discutii.

 

Te salut

  • Like 6
  • Minus 6
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Taxa ca sa ma cunosti bai  Pulex ....ca tot ti-ai dorit sa vezi si tu cum arata o persoana ca mine ,

 

Astfel incat sa indrugi pe viitor cat mai putin rahat pe aici 

 

Pe PISAT stiindu-l sarantoc ,  l-am lasat gratis si tot m-a refuzat   :laugh2

  • Like 17
  • Minus 13
Link spre comentariu
  • Oras:Falastoaca
  • Oras:Falastoaca

Flausatul spune că are 41 de ani și muncește de la 18 ani.Cand a făcut armata?????????????

Din cate știu armata obligatorie s-a desființat prin 2006 când flausatul avea 31 de ani,deci, teoretic trebuia să facă armata dacă nu a fost refuzat pentru handicap mintal sever.

Să mă piș pe toate prostiuatele masculine care mint cu disperare și se încurcă in propriile minciuni.

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Bai ,  zdrenta , la cat esti de oligofren este atat de greu sa-ti dai seama ca nu am facut armata din cauza facultatii ....si cam toti baietii  din generatia mea care au facut o facultate  ?

 

Cate pule ai adunat cu curul in armata sau pe peronul garii la vremea respectiva ? :laugh2

 

PS: Din 2003 serviciul militar a devenit optional  , asta ca sa stie si un oligofren ca matale 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Bai ,  zdrenta , la cat esti de oligofren este atat de greu sa-ti dai seama ca nu am facut armata din cauza facultatii ....si cam toti baietii  din generatia mea care au facut o facultate  ?

 

Cate pule ai adunat cu curul in armata sau pe peronul garii la vremea respectiva ? :laugh2

Armata se făcea 9 luni, înainte de facultatea, sau, 6 luni, după.

  • Like 6
  • Minus 11
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...