Sari la conținut

Challenge!


Postări Recomandate

  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Se facea ca Miskin era seful unei expeditii prin padurile tropicale virgine, adica pe unde nu umblase intelectuali destepti foc cum era el, undeva in America de Sud sau in Borneo, ori Papua, nu stia nici el ca se ratacise tot gandindu-se la tara de cacat unde se nascuse, prea mica sa-l cuprinda. Si tot mergand si mergand, pasamite ajunsese in padurea stapanita de un trib de homosexuali ce futeau in cur tot ce prindeau. L-au prins si pe Miskin, cu tot cu echipaj. Fiind dusi in fata sefului de trib au fost intrebati:

 -Ce alegeti? Buci-buci sau moartea? Pe rand toti au ales buci-buci, pana au ajuns la Miskin.

 -Ce alegi? Buci-buci sau moartea? Acesta a raspuns:

 -Nicicand nu voi lasa sa-mi fie pangarita demnitatea! Aleg MOARTEA!!

 -Bine! Buci-buci pana moare!

Link spre comentariu
  • Oras:Undisclosed
  • Oras:Undisclosed

L-ai adaptat maestre! Io îl știam cu Bombonel  :laugh2

  ce-ti mai place, bufonule, cand te ajuta un slugoi sa treci strada.

 cine n-are batrani, sa-si cumpere, asa se zice, nu?...tu unde esti expus? la circ, ZOO?

 

 drepti, ba, mai ai un pic pana dai socoteala...

 

  ia uite, dedicatie pentru tine

 

https://www.youtube.com/watch?v=iYfS4ykV3dw&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DiYfS4ykV3dw&has_verified=1

 

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Am descoperit topicul asta citind pe la DG. Plictiseala mare mai oameni buni! Chiar ca nu prea mai ai ce sa citesti. Si l-am frunzarit umpic. Am ajuns prin 2013. Si am revenit la ultimele pagini. Nu stiu ce a fost forumul asta odata, dar citind pe acolo (paginile mai vechi) si citind pe aici m-am lamurit ca treaba-i naspa! Cititi si voi pe la paginile 30 undeva. Si reveniti la pagina 50-51!

Ce va sare in ochi? Diferenta mare. Vad ca acum vreo doi ani lumea mai facea si mistouri, mai facea si glume si nu se luau la puli prin gat din orice!

Acum, MM, PLM, SP, esti mai prost decat tramvaiul, etc.

Trist! :no2

Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Vad ca acum vreo doi ani lumea mai facea si mistouri, mai facea si glume si nu se luau la puli prin gat din orice!

Acum, MM, PLM, SP, esti mai prost decat tramvaiul, etc.

Trist! :no2

 

Pai, in general, de asta se plang, in esenta, cam toti cei care regreta vremurile acelea...

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Am descoperit topicul asta citind pe la DG. Plictiseala mare mai oameni buni! Chiar ca nu prea mai ai ce sa citesti. Si l-am frunzarit umpic. Am ajuns prin 2013. Si am revenit la ultimele pagini. Nu stiu ce a fost forumul asta odata, dar citind pe acolo (paginile mai vechi) si citind pe aici m-am lamurit ca treaba-i naspa! Cititi si voi pe la paginile 30 undeva. Si reveniti la pagina 50-51!

Ce va sare in ochi? Diferenta mare. Vad ca acum vreo doi ani lumea mai facea si mistouri, mai facea si glume si nu se luau la puli prin gat din orice!

Acum, MM, PLM, SP, esti mai prost decat tramvaiul, etc.

Trist! :no2

Lumea merge inainte, amice, nu sta pe loc ! Indiferent unde, ce, cand, la un moment dat, nimic nu mai este ce a fost :no2 :no2 ...

 

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-panta-rei-2.png

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Nu sunt un nostalgic. N-am prins vremurile alea. Doar ca parca aratau mai bine ca astea. Am vazut pana acum pe multe topice opinii de gen. Azi m-am "lamurit" cumva ca au dreptate. Atat. Dar sunt cumva in trendul vremurilor actuale, totul se duce pe pula. Stiu ca generatiile se schimba, stiu ca oamenii se schimba. Din pacate in sens negativ. Avem libertinaj, nu libertate. Si mai stiu ca e posibil sa apara tot felul de "reprezentanti" ai noului val care sa imi spuna ca-s "fraeeeer" sau si mai rau. Ca nu inteleg schimbarea schimbarii, ca-s prost, ca-s .....

Sa fie sanatosi le urez! Da' mai mergeti si la futut fratilor ca imbatraniti prost in fata laptopului!

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:aicisha
  • Oras:aicisha

Nu sunt un nostalgic. N-am prins vremurile alea. Doar ca parca aratau mai bine ca astea. Am vazut pana acum pe multe topice opinii de gen. Azi m-am "lamurit" cumva ca au dreptate. Atat. Dar sunt cumva in trendul vremurilor actuale, totul se duce pe pula. Stiu ca generatiile se schimba, stiu ca oamenii se schimba. Din pacate in sens negativ. Avem libertinaj, nu libertate. Si mai stiu ca e posibil sa apara tot felul de "reprezentanti" ai noului val care sa imi spuna ca-s "fraeeeer" sau si mai rau. Ca nu inteleg schimbarea schimbarii, ca-s prost, ca-s .....

Sa fie sanatosi le urez! Da' mai mergeti si la futut fratilor ca imbatraniti prost in fata laptopului!

Daca ajuta cu ceva sa stii ca pe "vremurile bune" tie ti s-ar fi inchis usa-n nas. Macar acum ai voce

Link spre comentariu
  • Oras:Unde vreau
  • Oras:Unde vreau

Am descoperit topicul asta citind pe la DG. Plictiseala mare mai oameni buni! Chiar ca nu prea mai ai ce sa citesti. Si l-am frunzarit umpic. Am ajuns prin 2013. Si am revenit la ultimele pagini. Nu stiu ce a fost forumul asta odata, dar citind pe acolo (paginile mai vechi) si citind pe aici m-am lamurit ca treaba-i naspa! Cititi si voi pe la paginile 30 undeva. Si reveniti la pagina 50-51!

Ce va sare in ochi? Diferenta mare. Vad ca acum vreo doi ani lumea mai facea si mistouri, mai facea si glume si nu se luau la puli prin gat din orice!

Acum, MM, PLM, SP, esti mai prost decat tramvaiul, etc.

Trist! :no2

Cica asa e la moda acu'. In spatele ''televizorului'' toata lumea are tupeu.

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

La tribunal se judeca un caz de viol. Anona il acuza pe sarlatanu. In sala, rozkendra care este mai surda asIsta si ea. Anona povestește:

- M a invitat in oraș si am mâncat foarte bine.

Kendra care nu auzea bine întreaba pe Vecinu.... Ce zice Anona?

Zice ca a dus o in oraș sa mănânce. Ooooo, ce galant.

Anona: dupa ce am mâncat am fost la o discoteca si am dansat.

Ce zice, ce zice ? Întreaba Kendra din sala, curioasa fiind ce zice Anona.

Zice ca a invitat o la dans. Ooooooo, ce galant, zice kendraroz.

Anona continua: Dupa dans, m a dus la el acasă si m a violat.

Ce zice, ce zice, întreaba Kendra.

Zice ca dupa dans a dus o acasă si a violat-o. Oooooo, ce nesimțit.

Șarlatanule, ce ai de spus zice judecătorul.

Domnule judecător, este adevărat ca am fost la masa, ca am fost la dans, dar jur ca nu m-am atins de un fir de par, nu i am facut nimic. Kendra curioasa întreaba: Ce zice sarlatanu, ce zice?

Zice ca nu s a atins de niciun fir de ar de al Anonei.

Ooooooo...CE PRECIZIE.

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

La tribunal se judeca un caz de viol. Anona il acuza pe sarlatanu. In sala, rozkendra care este mai surda asIsta si ea. Anona povestește:

- M a invitat in oraș si am mâncat foarte bine.

Kendra care nu auzea bine întreaba pe Vecinu.... Ce zice Anona?

Zice ca a dus o in oraș sa mănânce. Ooooo, ce galant.

Anona: dupa ce am mâncat am fost la o discoteca si am dansat.

Ce zice, ce zice ? Întreaba Kendra din sala, curioasa fiind ce zice Anona.

Zice ca a invitat o la dans. Ooooooo, ce galant, zice kendraroz.

Anona continua: Dupa dans, m a dus la el acasă si m a violat.

Ce zice, ce zice, întreaba Kendra.

Zice ca dupa dans a dus o acasă si a violat-o. Oooooo, ce nesimțit.

Șarlatanule, ce ai de spus zice judecătorul.

Domnule judecător, este adevărat ca am fost la masa, ca am fost la dans, dar jur ca nu m-am atins de un fir de par, nu i am facut nimic. Kendra curioasa întreaba: Ce zice sarlatanu, ce zice?

Zice ca nu s a atins de niciun fir de ar de al Anonei.

Ooooooo...CE PRECIZIE.

hai ca ai fost iscusit si nu pot sa nu dau like. 

PS daca viitoare cand ma barfesti in coturi spune si tu de moderator (nu ca mi-as dori) si nu ul.

nu de alta dar vreau sa imi vad nicku ROZ

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Anonna statea la fereastra si se uita pe geam asteptand clienti.Il vede pe sarlatanu trecand pe acolo si striga la el:

- Sarlatane, sarlatane, hai pe la mine.

- Anonno, vin la tine cand vei fi singura.

- Pai acum sunt singura,Sarlatane, toti ai mei sunt plecati.

- Cand vei fi singura pe lume, Anonno.

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu

Anonna statea la fereastra si se uita pe geam asteptand clienti.Il vede pe sarlatanu trecand pe acolo si striga la el:

- Sarlatane, sarlatane, hai pe la mine.

- Anonno, vin la tine cand vei fi singura.

- Pai acum sunt singura,Sarlatane, toti ai mei sunt plecati.

- Cand vei fi singura pe lume, Anonno.

Bag de seama ca ai cam prins dragan de mine =))

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0
 

Anul 2100

Locatia: Poarta Raiului.

 

La Poarta Raiului agitatie mare, a venit marfa.Sfantul Petru, usor ametit de atata somn, face imparteala.

 

Primul la control este Picon.

 

- Picoane, spune tu, pe scurt, ce-ai facut in viata.

 

- Petrica, in conformitate cu regulamentul, am mancat, am baut si am futut.

 

- Bravo Picoane, mergi in Gradina aia Mare si stai la o masa pana vin eu sa-ti spun ce trebuie sa faci in continuare.

 

Urmeaza sorina4u.

- Ce-ai facut, fata mea, pana acum?

- Sfinte Petre, i-a mai du-te"n pwla mea, ca sunt plictisita, hai repartizeaza-ma repede ca n-am timp, timpul costa bani la mine.

- Stai ca nu e asa simplu, trebuie sa-mi spui ce-ai facut ca sa te pot repartiza.

- Da? Pai am cultivat brebenei. Asta am facut.Seara ii cultivam si ziua ii culegeam.

- Daca spui adevarat tu trebuie sa mergi pe dunga asta galbena pana dai de o usa mare, alba. Stai acolo ca vin sa te iau eu.

Sarlatanul la rand.

- O, sarlatane, frate, ai venit :))

- Pai da.

-Spune, ce-ai facut ca sa te bag repede la treaba.

- Pai ce sa fac, am plantat cativa pomi...

- Bravooo

- Am ajutat o batranica sa treaca strada....

Bravoooo

- Am plimbat curvele cu ma....

- Hai gata, ai spus destul, treci in fotoliul ala, ia-ti o bere si asteapta-ma.

 

Urmatorul este V-SHIP.

 

Cum il vede, Sf. Petru ii iese in intampinare.

- Marinareeee, bine ai venit, ce draq faci ma nu mai aveai de gand sa vii ?

- Ba Cur de Sticla de Sampanie, ba aluat de pizza vegetariana, lasa-ma ca sunt obosit rau, da' rau nu asa.

-Da ce-ai facut de esti asa obosit?

- Plm, de vreo 85 de ani umblu prin Romania sa scap curvele de Pesti.

-Foarte bine ai facut, pentru asta cred ca " sefu" o sa te premieze.Da' spune, cum ai incercat, ce tactica ai folosit?

-Pai fii atent, ba talpa de tenesi chinezesti, le gaseam prin diferite locuri. Le intrebam daca au parinti si mergeam sa-i cunosc. Da' sa-mi bag pwla daca nu aia erau mai curve ca fetele lor, toti erau cu ochii numai pe bani.

-Si, ai reusit sa aduci pe calea cea buna vreuna dintre ele?

-Pwla, niciuna

- Atunci, mergi in pwla la groapa aia si vei ca gasesti acolo un cazan mare, baga si tu niste lemne pana vin eu sa-ti dau sarcini de serviciu.A, apropo, vei ca te-ai pisat contra vantului toata viata si esti ud pe pantaloni, schimba-te.

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

 

 

Anul 2100

Locatia: Poarta Raiului.

 

La Poarta Raiului agitatie mare, a venit marfa.Sfantul Petru, usor ametit de atata somn, face imparteala.

 

Primul la control este Picon.

 

- Picoane, spune tu, pe scurt, ce-ai facut in viata.

 

- Petrica, in conformitate cu regulamentul, am mancat, am baut si am futut.

 

- Bravo Picoane, mergi in Gradina aia Mare si stai la o masa pana vin eu sa-ti spun ce trebuie sa faci in continuare.

 

Urmeaza sorina4u.

- Ce-ai facut, fata mea, pana acum?

- Sfinte Petre, i-a mai du-te"n pwla mea, ca sunt plictisita, hai repartizeaza-ma repede ca n-am timp, timpul costa bani la mine.

- Stai ca nu e asa simplu, trebuie sa-mi spui ce-ai facut ca sa te pot repartiza.

- Da? Pai am cultivat brebenei. Asta am facut.Seara ii cultivam si ziua ii culegeam.

- Daca spui adevarat tu trebuie sa mergi pe dunga asta galbena pana dai de o usa mare, alba. Stai acolo ca vin sa te iau eu.

Sarlatanul la rand.

- O, sarlatane, frate, ai venit :))

- Pai da.

-Spune, ce-ai facut ca sa te bag repede la treaba.

- Pai ce sa fac, am plantat cativa pomi...

- Bravooo

- Am ajutat o batranica sa treaca strada....

Bravoooo

- Am plimbat curvele cu ma....

- Hai gata, ai spus destul, treci in fotoliul ala, ia-ti o bere si asteapta-ma.

 

Urmatorul este V-SHIP.

 

Cum il vede, Sf. Petru ii iese in intampinare.

- Marinareeee, bine ai venit, ce draq faci ma nu mai aveai de gand sa vii ?

- Ba Cur de Sticla de Sampanie, ba aluat de pizza vegetariana, lasa-ma ca sunt obosit rau, da' rau nu asa.

-Da ce-ai facut de esti asa obosit?

- Plm, de vreo 85 de ani umblu prin Romania sa scap curvele de Pesti.

-Foarte bine ai facut, pentru asta cred ca " sefu" o sa te premieze.Da' spune, cum ai incercat, ce tactica ai folosit?

-Pai fii atent, ba talpa de tenesi chinezesti, le gaseam prin diferite locuri. Le intrebam daca au parinti si mergeam sa-i cunosc. Da' sa-mi bag pwla daca nu aia erau mai curve ca fetele lor, toti erau cu ochii numai pe bani.

-Si, ai reusit sa aduci pe calea cea buna vreuna dintre ele?

-Pwla, niciuna

- Atunci, mergi in pwla la groapa aia si vei ca gasesti acolo un cazan mare, baga si tu niste lemne pana vin eu sa-ti dau sarcini de serviciu.A, apropo, vei ca te-ai pisat contra vantului toata viata si esti ud pe pantaloni, schimba-te.

 

=)))

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:nimfomane
  • Oras:nimfomane

Cercetatorii britanici spun a oamenii se trag din maimute. Mergand pe firul ideei am gasit maimuta din care se trage VisTantric. Remarcati privirea melancolic-visatoare si intrebarea muta din ochii ei:

   -Mai sunt banane?

 

 

http://kdmedia.kanald.ro/image/201305/w635/media_528454223_specii-rare-si-bizare-animale-despre-caror-existenta-auzit-galerie-foto-202200.jpg

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...