Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 3 minutes ago, elprofesoare said: și încă mai crezi că Clotide așa de nebună cu gasca lor au tăiat de capul lor finanțarile celor 4 spitale? Acum am înțeles de ce ai votat AUR ... răspund eu: da mah nu cred, sunt convins ca ea cu Ciolo și Valerie fiind cățeii de garda a lu Macron care ie catelu de garda a lu Merkel Iubitoarea de pula araba pe care a audus-o in Europa sa futa și nemțoaicele ceva la batranete ca Franța avea deja magrebieni sa le futa hoascele, au decis sa taie finanțarea la spitale. De ce? Pt ca pot de aia. De ce a vândut Napoleon Basarabia la ruși? Ca a putut de aia.
cincistele Reputație: -3877 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Everest Oras:Everest Postat Februarie 15, 2021 Acum 1 minut, elprofesoare a spus: și încă mai crezi că Clotide așa de nebună cu gasca lor au tăiat de capul lor finanțarile celor 4 spitale? Acum am înțeles de ce ai votat AUR ... Bă, AUR nu e la putere... băieții cu hashtag sunt deja de vreun 1 an și câteva luni...nu văd nici măcar o măsură bună sau un proiect de mare investiție...nada...se vorbea acu' câteva luni că a obținut Iohanea nește muuuuulți muuuuulți bani de la UE...80 de melearde de euroi...ai mai auzit ceva de ei ?
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 4 minutes ago, cincistele said: Bă, AUR nu e la putere... băieții cu hashtag sunt deja de vreun 1 an și câteva luni...nu văd nici măcar o măsură bună sau un proiect de mare investiție...nada...se vorbea acu' câteva luni că a obținut Iohanea nește muuuuulți muuuuulți bani de la UE...80 de melearde de euroi...ai mai auzit ceva de ei ? Nu înțelegi. USR-ul sunt o anomalie ușor dispensabila in istorie cu cei 15% votanți din 30% prezenți la vot practic au obținut a 6 parte din a 3a parte deci 5% nici măcar. Adevărații trădători nu sunt nici măcar UDMR aia clar ca vor Ardealul sunt pe fata, pe aia ii înțeleg, ci japitele gălbenele de la PNL in frunte cu nazistul pulii bugetar cu 6 case și șobolanu de televiziune da la Kluj.
maa5fu1.v1 Reputație: 1081 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Bucuresti Oras:Bucuresti Postat Februarie 15, 2021 7 minutes ago, cincistele said: .80 de melearde de euroi...ai mai auzit ceva de ei ? I-a ascuns sub mc-ul de la romana.
cincistele Reputație: -3877 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Everest Oras:Everest Postat Februarie 15, 2021 Acum 1 minut, maa5fu1.v1 a spus: I-a ascuns sub mc-ul de la romana. Nu mai bine cumpăra Sibiul cu totu' ?
CioCioaCa Reputație: 8 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 Acum 11 minute, cincistele a spus: Bă, AUR nu e la putere... Si nici AURUL cand o sa ajunga la putere nu o sa faca o pula. Eu mi-am dat seama ca astia sunt doar dupa ciolan, ba chiar niste rusofili angajati de Putin ca sa aduca bani Moscovei.
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 1 minute ago, cincistele said: Nu mai bine cumpăra Sibiul cu totu' ? L-a cumpărat din meditații bah sarakule taci an plm de ghinionist, mai bine kumpara Florida.
eturit Reputație: 3455 Postat Februarie 15, 2021 Oras:București Oras:București Postat Februarie 15, 2021 6 minutes ago, cincistele said: Bă, AUR nu e la putere... băieții cu hashtag sunt deja de vreun 1 an și câteva luni...nu văd nici măcar o măsură bună sau un proiect de mare investiție...nada...se vorbea acu' câteva luni că a obținut Iohanea nește muuuuulți muuuuulți bani de la UE...80 de melearde de euroi...ai mai auzit ceva de ei ? Se bagă metrou la Cluj, Nicușor s-a dus să ia lumină de la Oradea... UE i-a zis așa lui Klaus: "Ia banii ăștia și calmează-i pe ai tăi. E groasă... N-avem noi bani pentru câte proiecte aveți voi. Un pic de frână; crezi că se poate?" 1
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 3 minutes ago, eturit said: Se bagă metrou la Cluj, Nicușor s-a dus să ia lumină de la Oradea... UE i-a zis așa lui Klaus: "Ia banii ăștia și calmează-i pe ai tăi. E groasă... N-avem noi bani pentru câte proiecte aveți voi. Un pic de frână; crezi că se poate?" are un proiect sa cumpere Florida pa fonduri europene i-or fi zis și aia “Alo, herr mai da-o an plm, oi avea tu brandu mare da nu ești Rechinu din Cancun tati”
Super Premium extraterestru78 Reputație: 108981 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Brasov Oras:Brasov Super Premium Postat Februarie 15, 2021 La 12.02.2021 la 12:36, picon a spus: P.S. MUIE PSD! Hai că asta nu mai este valabilă demult... eu zic că toată clasa politică merită o mare MUIE! ✌️
Membru Premium elprofesoare Reputație: 62538 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Outcall Oras:Outcall Membru Premium Postat Februarie 15, 2021 34 minutes ago, cocalar20 said: răspund eu: da mah nu cred, sunt convins ca ea cu Ciolo și Valerie fiind cățeii de garda a lu Macron care ie catelu de garda a lu Merkel Iubitoarea de pula araba pe care a audus-o in Europa sa futa și nemțoaicele ceva la batranete ca Franța avea deja magrebieni sa le futa hoascele, au decis sa taie finanțarea la spitale. De ce? Pt ca pot de aia. De ce a vândut Napoleon Basarabia la ruși? Ca a putut de aia. A zis el pe alt topic, nu înțeleg fustrarea matale :))) 31 minutes ago, cincistele said: Bă, AUR nu e la putere... băieții cu hashtag sunt deja de vreun 1 an și câteva luni...nu văd nici măcar o măsură bună sau un proiect de mare investiție...nada...se vorbea acu' câteva luni că a obținut Iohanea nește muuuuulți muuuuulți bani de la UE...80 de melearde de euroi...ai mai auzit ceva de ei ? Tu ai niște idei fixe 4 1
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 1 minute ago, elprofesoare said: A zis el pe alt topic, nu înțeleg fustrarea matale :))) E simplu: uite de exemplu de Fritz imi place. Da cand vad o curva proasta cum stalceste limba Romana din pozitia de primar ma apuca bazdacii.
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 4 minutes ago, cocalar20 said: E simplu: uite de exemplu de Fritz imi place. Da cand vad o curva proasta cum stalceste limba Romana din pozitia de primar ma apuca bazdacii. Cred ka Eminescu face laba in mormant cand da ea interviu la Digi24. Sau Arafat. Da laba de furie nu de placere. Am ajuns sa fim condusi de niste straini pe fata. Nici macar bolsevicii nu au avut atata tupeu, au angajat romani.
deville9 Reputație: 77 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 Pe astia care sustineti "dreapta" nu va inteleg...nu vi se pare ciudat ca "dreapta" e formata dintr-un partid "liberal" condus de un nataflet care a lucrat TOATA VIATA la Stat (da-o-n ma-sa de politica si de prostie, exact NE-lucratul la Stat este ESENTA liberalismului) si dintr-un alt partid profund marxist (soc si groaza, marxismul e STANGA, socialism, pe directia comunismului - format , la varf, din copiii si nepotii unor ofiteri superiori din Securitatea Statului - RSR) ? Inteleg sa fii tanar si fara experienta (si prost pe alocuri, avand in vederea scaderea continua a calitatii invatamantului in ultimii 20 de ani - acum are logica, au ajuns sa aiba drept de vot cei nascuti in 2000-2001, generatiile pe care s-au tot facut "reforme ale invatamantului) dar e de bun-simt sa fii dezinteresat de lucrurile care te depasesc (serios, daca iti iei informatii de pe feisbuc, instagrem, tictoc, plm, fmm, etc e clar ca multa minte nu ai) sau, pur si simplu, sa studiezi "problema" in amanunt. Pentru aia care au evitat cartea.. liberalismul este doctrina celor foarte bogati (industriasi, finantisti, investitori) si se bazeaza pe ideea ca "daca bogatii devin si mai bogati, vor distribui indirect bogatia si catre cei saraci". Stiu, va pare o tampenie...pentru ca este! E o doctrina aparuta pe vremea cand boierul (mosierul, stapanul, industriasul) avea nevoie de putere politica pentru a-si consolita dominatia economica. Daca nu ai inteles nimic/mare lucru din ce am spus...problema e la tine. Asa ca voteaza linistit cu peneleu' si cu usereiul! 1
-yorick- Reputație: 1356 Postat Februarie 15, 2021 Oras:Synagogue of Satan Oras:Synagogue of Satan Postat Februarie 15, 2021 29 minutes ago, deville9 said: Daca nu ai inteles nimic/mare lucru din ce am spus...problema e la tine. Asa ca voteaza linistit cu peneleu' si cu usereiul! am înțeles ceva, că la noi fiul robului a ajuns să stea la masă cu fiul stăpânului, și știi de ce? pentru că robul e un proxenet lăutar, iar fiul stăpânului e curvar și nu prea are ureche muzicală, doar un dex limitat la bani-mașini-femei (întrebarea e, vor mai fi destui prosti pe viitor să munească pentru acești bani? ca fiul curvarului să-l îmbogățească pe troglodit)?
CioCioaCa Reputație: 8 Postat Februarie 15, 2021 Postat Februarie 15, 2021 Acum 2 ore, deville9 a spus: Pe astia care sustineti "dreapta" nu va inteleg...nu vi se pare ciudat ca "dreapta" e formata dintr-un partid "liberal" condus de un nataflet care a lucrat TOATA VIATA la Stat (da-o-n ma-sa de politica si de prostie, exact NE-lucratul la Stat este ESENTA liberalismului) si dintr-un alt partid profund marxist (soc si groaza, marxismul e STANGA, socialism, pe directia comunismului - format , la varf, din copiii si nepotii unor ofiteri superiori din Securitatea Statului - RSR) ? Inteleg sa fii tanar si fara experienta (si prost pe alocuri, avand in vederea scaderea continua a calitatii invatamantului in ultimii 20 de ani - acum are logica, au ajuns sa aiba drept de vot cei nascuti in 2000-2001, generatiile pe care s-au tot facut "reforme ale invatamantului) dar e de bun-simt sa fii dezinteresat de lucrurile care te depasesc (serios, daca iti iei informatii de pe feisbuc, instagrem, tictoc, plm, fmm, etc e clar ca multa minte nu ai) sau, pur si simplu, sa studiezi "problema" in amanunt. Pentru aia care au evitat cartea.. liberalismul este doctrina celor foarte bogati (industriasi, finantisti, investitori) si se bazeaza pe ideea ca "daca bogatii devin si mai bogati, vor distribui indirect bogatia si catre cei saraci". Stiu, va pare o tampenie...pentru ca este! E o doctrina aparuta pe vremea cand boierul (mosierul, stapanul, industriasul) avea nevoie de putere politica pentru a-si consolita dominatia economica. Daca nu ai inteles nimic/mare lucru din ce am spus...problema e la tine. Asa ca voteaza linistit cu peneleu' si cu usereiul! LASA CA ERA BINE CU SOCIALISTII DE LA PE-SE-DE : - CU ROBOR TRIPLAT - EURO - 5 LEI, -PAINEA, FAINA, OUALE, LAPTELE, LEGUMELE SCUMPITE -0 KM AUTOSTRAZI CONSTRUITE 3 ANI LA RAND - SPITALE SI SCOLI LASATE IN PARAGINA - ACCIZE LA BENZINA - MULTINATIONALE SI ONG-URI PLECATE DIN ROMANIA -DANCILA ANALFABETA PREMIER,DAEA MINISTRU LA AGRICULTURA, TOADER LA JUSTITIE, IORDACHE CU "ALTA INTREBARE", CARMEN DAN LA INTERNE, FIFOR LA APARARE, OLGUTA , PREMIER SCHIMBAT LA 6 LUNI, CHIAR PRIN MOTIUNE DE CENZURA DE LA PROPRIUL PARTID..... - JANDARMI CARE TE BAT SI TE GAZEAZA PENTRU CA PROTESTEZI PASNIC IN PIATA VICTORIEI , INCLUSIV PE COPII II GAZEAZA SI II IMPUSCA CU GLOANTE DE CAUCIUC, TOTUL LA COMANDA UNUI SECURIST CARE VINE IN SLAPI SI IN PIJAMALE - POLITISTI CARE AMENDEAZA PENTRU "MUIE PSD" PE INTERNET - FIREA CARE DA IN JUDECATA BLOGGERI -VIOLATORI ELIBERATI CARE AGRESEAZA SI RAPESC COPILE -OUG13 IMPUS NOAPTEA CA HOTII -KOVESI DEMISA ABUZIV PENTRU CA DEVENEA INCOMODA PENTRU NISTE CORUPTI -TOT BUGETUL TARII SI TOATA ATENTIA PE DRAGNEA, CA TARANUSUL SA NU AJUNGA LA PUSCARIE Tot dezastrul in care ne aflam cu pandemia si somajul nu e numai din cauza PNL-ului, ci mai mult din cauza PSD-ului CA N-A FACUT NIMIC IN 2017-2019. SI ATUNCI A FOST BOOM , A FOST O CRESTERE ECONOMICA, ERAU BANI, DAR JIGODIILE AU PREFERAT SA-I FURE. UNDE SUNT APROPO CELE 8 SPITALE REGIONALE PROMISE IN CALENDARELE PESEDISTE?
deville9 Reputație: 77 Postat Februarie 16, 2021 Postat Februarie 16, 2021 1 hour ago, CioCioaCa said: LASA CA ERA BINE CU SOCIALISTII DE LA PE-SE-DE : - CU ROBOR TRIPLAT - EURO - 5 LEI, -PAINEA, FAINA, OUALE, LAPTELE, LEGUMELE SCUMPITE -0 KM AUTOSTRAZI CONSTRUITE 3 ANI LA RAND - SPITALE SI SCOLI LASATE IN PARAGINA - ACCIZE LA BENZINA - MULTINATIONALE SI ONG-URI PLECATE DIN ROMANIA -DANCILA ANALFABETA PREMIER,DAEA MINISTRU LA AGRICULTURA, TOADER LA JUSTITIE, IORDACHE CU "ALTA INTREBARE", CARMEN DAN LA INTERNE, FIFOR LA APARARE, OLGUTA , PREMIER SCHIMBAT LA 6 LUNI, CHIAR PRIN MOTIUNE DE CENZURA DE LA PROPRIUL PARTID..... - JANDARMI CARE TE BAT SI TE GAZEAZA PENTRU CA PROTESTEZI PASNIC IN PIATA VICTORIEI , INCLUSIV PE COPII II GAZEAZA SI II IMPUSCA CU GLOANTE DE CAUCIUC, TOTUL LA COMANDA UNUI SECURIST CARE VINE IN SLAPI SI IN PIJAMALE - POLITISTI CARE AMENDEAZA PENTRU "MUIE PSD" PE INTERNET - FIREA CARE DA IN JUDECATA BLOGGERI -VIOLATORI ELIBERATI CARE AGRESEAZA SI RAPESC COPILE -OUG13 IMPUS NOAPTEA CA HOTII -KOVESI DEMISA ABUZIV PENTRU CA DEVENEA INCOMODA PENTRU NISTE CORUPTI -TOT BUGETUL TARII SI TOATA ATENTIA PE DRAGNEA, CA TARANUSUL SA NU AJUNGA LA PUSCARIE Tot dezastrul in care ne aflam cu pandemia si somajul nu e numai din cauza PNL-ului, ci mai mult din cauza PSD-ului CA N-A FACUT NIMIC IN 2017-2019. SI ATUNCI A FOST BOOM , A FOST O CRESTERE ECONOMICA, ERAU BANI, DAR JIGODIILE AU PREFERAT SA-I FURE. UNDE SUNT APROPO CELE 8 SPITALE REGIONALE PROMISE IN CALENDARELE PESEDISTE? Esti o cauza pierduta. Singurul meu regret este ca votul tau este egal cu al meu. Pacat. Pe subiect : dobanzile sunt stabilite de banci (ia si citeste, informeaza-te); euro e 5 lei acum; paine,faine, scoli, autostrazi si alte cacaturi propagandiste cu care va spala aia mini-creierele - astea sunt ignorate de toti, asa-i cand esti colonie; accize la carburanti se platesc in TOATE tarile; multinationalele nu pleaca nicaieri, aia-i vrajeala pentru guvizi prosti. Spune una care a plecat ; daca-i lingi in popou pe usereisti si liberali nu poti sa comentezi negativ de oamenii pesedeului - motivele sunt evidente,daca nu le vezi...ok, voteaza-i in continuare :-))))) de asta exista jandarmii, sa te bata. Este institutie militara de forta. Daca esti asa dobitoc sa iei copilul cu tine intr-un loc unde sunt jandarmi in misiune..meriti sa fii batut mult si bine; "muie oricine" este o injuratura de cacat si daca o spui intr-un spatiu public meriti sa fii sanctionat ; Firea poate da in judecata pe cine vrea ea, este esenta libertatii; OUG13 a fost perfect constitutionala, doar cretinii cred altceva. Da, se lucreaza si noaptea,uneori; judecatorii elibereaza din penitenciare,nu politicienii. E usor de inteles, mai ales daca stai continuu in gura cu "statul de drept"; kovesi era si este nimeni in drum, doar o unealta a unora; pe Dragnea doar hashtag-sugatorii il bagau continuu in seama; daca esti asa destept incat crezi aia cu PSD si 2017-2019 tocmai mi-am irosit 2 minute din viata cu tine; coloniile nu au nevoie de spitale, speranta de viata ridicata inseamna consum de resurse ridicat 1 1
picon Reputație: 1046 Postat Februarie 16, 2021 Oras:Satu' cu ministri Oras:Satu' cu ministri Postat Februarie 16, 2021 Acum 15 ore, cincistele a spus: N-am ce să-mi asum, mi se rupe pula de pesedeu, mai ales de ăsta al lui Ciolacu. De a lungul timpului am votat CDR, PNȚ-CD, alianța DA, USL, PSD și ALDE, și în fine, AUR... deși eram hotărât să nu votez, m-am răzgândit în ultimul moment și am votat AUR. Iliescu a fost omul rușilor și a făcut mult rău României, el și cu toți nomenklaturiștii lui din FDSN, ulterior PDSR. După dispariția PNȚ-CD...politica românească a fost dominată de foștii nomenklaturiștii și securiști, diseminați cam în toate partidele rămase. Nu există vreo doctrină politică, doar grupuri de interese. Pluseriștii sunt și ei odrasle de securiști, cu apucături neo-marxiste deși unii dintre ei se revendică de dreapta...trompete ale șmecherilor dîn serviciile secrete. Am sperat ceva la AUR, dar îi văd deja că-și pun poalele în cap...Șoșoacă a fost calul troian, cred. Așteptam să iasă mai mult în față generalul în rezervă, fost șef de stat major, Mircia Chelaru și Dan Tănasă, care se luptă de unul singur cu bozgorii extremiști din Harghita și Covasna...plm, să se lepede de Șoșoacă...o pluseristă pupătoare în cur a lui koveși. În concluzie : stimabile, nu m-ai nimerit cu pesedeul...eu votez cu ăia care chiar fac ceva pentru oameni, sau mă rog, așa cred eu... Când zic să facă ceva pt oameni, mă gândesc să crească nivelul de trai...e singurul lucru pt care votez. Să crească veniturile oamenilor, pt că bani se produc în țărișoară... Bre. mă scuzi, nu ești pesedist, ci mai rău: vadimist reinventat în "haurist"! Ceea-ce mulți nu iau în calcul, spunând că toate paridele sunt cam la fel, pline de incompetenți, hoți, foști nomenclaturiști/securiști și progeniturile lor, este că PSD, urmașul FSN, care e urmașul PCR, a fost păcatul originar. Ei, încă de la început au făcut toate relele posibile, atât politic cât și economic, cu furat și jefuit. Ceilalți, când au venit la guvernare, au continuat, văzând că se poate. Dacă FSN nu începea cu jaful, dacă ar fi guvernat , dacă ar fi guvernat cu decență și onest, nici ăilalți nu ar fi încercat cine știe ce. Bine, nu-i absolvă de vină, dar e bine să ne reamintim. Acum 15 ore, cincistele a spus: Bre...eu nu sunt bugetar 😉 Nu mă interesează să se taie pensiile ălora...mai interesat sunt să crească alea mici. Tăierea pensiilor speciale nesimțite era o promisiune din campania electorală 😉 Evident că te intereseaă creșterea pensiilor mici, ai spus singur aici că ești direct interesat! E și normal și drept, dar o creștere cu 40% e o dumă pesedistă. Au trecut legea aia știind că vor pierde alegerile, că nu vor intra la guvernare și vor arunca un cartof fiert în mâna celor ce vor forma guvernul. Dacă totuși ar fi câștigat, nu ar fi putut-o face nici ei, ar fi invocat pandemia, criza ar fi crescut pensiile cu maxim 10%, spunând că în viitor ... ca să-și mai facă ceva capital electoral. Cine spune că o creștere cu 40% e sustenabilă, habbar nu are pe ce lume trăiește. Punct! Citeam chiar azi pe undeva că sunt vreo 9.500 pensii speciale, cu o medie de 9,600 lei/lună și sunt cca. 4,7 milioane de pensii obișnuite, dintre care cca. 2,7 milioane cu pensii mici, sub medie. Dacă le taie specialele alea și îi lasă cu pensia normală, care la cei mai mulți având salarii mari, în general, ar fi de 4.000-5.000 lei, ia împarte matale diferența rezultată la 2,7 milioane de amărâți și vezi ce rezultă! Fix o pulă! 1 2
picon Reputație: 1046 Postat Februarie 16, 2021 Oras:Satu' cu ministri Oras:Satu' cu ministri Postat Februarie 16, 2021 Acum 13 ore, deville9 a spus: Pe astia care sustineti "dreapta" nu va inteleg...nu vi se pare ciudat ca "dreapta" e formata dintr-un partid "liberal" condus de un nataflet care a lucrat TOATA VIATA la Stat (da-o-n ma-sa de politica si de prostie, exact NE-lucratul la Stat este ESENTA liberalismului) si dintr-un alt partid profund marxist (soc si groaza, marxismul e STANGA, socialism, pe directia comunismului - format , la varf, din copiii si nepotii unor ofiteri superiori din Securitatea Statului - RSR) ? Inteleg sa fii tanar si fara experienta (si prost pe alocuri, avand in vederea scaderea continua a calitatii invatamantului in ultimii 20 de ani - acum are logica, au ajuns sa aiba drept de vot cei nascuti in 2000-2001, generatiile pe care s-au tot facut "reforme ale invatamantului) dar e de bun-simt sa fii dezinteresat de lucrurile care te depasesc (serios, daca iti iei informatii de pe feisbuc, instagrem, tictoc, plm, fmm, etc e clar ca multa minte nu ai) sau, pur si simplu, sa studiezi "problema" in amanunt. Pentru aia care au evitat cartea.. liberalismul este doctrina celor foarte bogati (industriasi, finantisti, investitori) si se bazeaza pe ideea ca "daca bogatii devin si mai bogati, vor distribui indirect bogatia si catre cei saraci". Stiu, va pare o tampenie...pentru ca este! E o doctrina aparuta pe vremea cand boierul (mosierul, stapanul, industriasul) avea nevoie de putere politica pentru a-si consolita dominatia economica. Daca nu ai inteles nimic/mare lucru din ce am spus...problema e la tine. Asa ca voteaza linistit cu peneleu' si cu usereiul! O mică observație, dacă nu e cupărare! Liberalismul nu e doctrina doar a celor bogați și foarte bogați, ci și a clasei medii. 1 2
maa5fu1.v1 Reputație: 1081 Postat Februarie 16, 2021 Oras:Bucuresti Oras:Bucuresti Postat Februarie 16, 2021 Vine @cocalar20 sa ne zica ca cu aia 33 de lei pe care i-ar primi cei 2.7 milioane de pensionari daca ar disparea alea 9500 de pensii si-ar putea plati un meniu la burger king. 2
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 16, 2021 Postat Februarie 16, 2021 1 hour ago, maa5fu1.v1 said: Vine @cocalar20 sa ne zica ca cu aia 33 de lei pe care i-ar primi cei 2.7 milioane de pensionari daca ar disparea alea 9500 de pensii si-ar putea plati un meniu la burger king. Radem glumim da dacă ați merge și voi in piața nu doar la supermarket ați vedea ca sunt oameni care strâng hârtiile de 1 leu și iau cartofi de 3 lei. Și nu e vorba neaparat de curve care n-au avut cartea de munca băgată nicăieri.
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 16, 2021 Postat Februarie 16, 2021 Și mai mișto și logic e sa dai miliarde de EUR sa cumperi vaccinuri și medicamente și măști ca sa salvezi culmea pensionarii sa nu moara de COVID dar sa-i lași sa moara de foame. Pai dacă tot vrei sa-i omori de ce plm ne mai chinui și pe noi ?! Singurul răspuns logic e: ca sa iasă șpagă la contract.
picon Reputație: 1046 Postat Februarie 16, 2021 Oras:Satu' cu ministri Oras:Satu' cu ministri Postat Februarie 16, 2021 Acum 1 oră, cocalar20 a spus: Radem glumim da dacă ați merge și voi in piața nu doar la supermarket ați vedea ca sunt oameni care strâng hârtiile de 1 leu și iau cartofi de 3 lei. Și nu e vorba neaparat de curve care n-au avut cartea de munca băgată nicăieri. Săraci au fost întotdeauna, sunt și vor fi și de acum încolo. Mulți dintre ei din cauza lor. Din păcate, asta e realitatea cruntă! 1 oră în urmă, cocalar20 a spus: Și mai mișto și logic e sa dai miliarde de EUR sa cumperi vaccinuri și medicamente și măști ca sa salvezi culmea pensionarii sa nu moara de COVID dar sa-i lași sa moara de foame. Pai dacă tot vrei sa-i omori de ce plm ne mai chinui și pe noi ?! Singurul răspuns logic e: ca sa iasă șpagă la contract. Nu se moare de foame, decât în cazuri rare și extreme. 1 2
Vizitator cocalar20 Reputație: 0 Postat Februarie 16, 2021 Postat Februarie 16, 2021 49 minutes ago, picon said: Săraci au fost întotdeauna, sunt și vor fi și de acum încolo. Mulți dintre ei din cauza lor. Din păcate, asta e realitatea cruntă! Nu se moare de foame, decât în cazuri rare și extreme. Eu cred ca trăiești in alta țara. Poate nu îți dai seama cum e sa trăiești cu 1000 de lei pe luna in București. 250 lei întreținerea. 50 de lei curentul. 400 de lei medicamente. Rămâi cu 300 de lei de mancare (nu mai zic de internet telefon și alte chestii). Vezi câte pensii de 1000 de lei sunt și imaginează-ți ca aia trăiesc într-o luna cu ce dam noi la o curva într-o ora.
-yorick- Reputație: 1356 Postat Februarie 16, 2021 Oras:Synagogue of Satan Oras:Synagogue of Satan Postat Februarie 16, 2021 3 minutes ago, cocalar20 said: Eu cred ca trăiești in alta țara. Poate nu îți dai seama cum e sa trăiești cu 1000 de lei pe luna in București. 250 lei întreținerea. 50 de lei curentul. 400 de lei medicamente. Rămâi cu 300 de lei de mancare (nu mai zic de internet telefon și alte chestii). Vezi câte pensii de 1000 de lei sunt și imaginează-ți ca aia trăiesc într-o luna cu ce dam noi la o curva într-o ora. fălafel, Falafel, cartofi, mâncă cartofi, 1,2 lei kilu la Penny
Postări Recomandate
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum