Sari la conținut

Filme preferate


MacArthur

Postări Recomandate

  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Troy 2013 (Brad Pitt, Diane Kruger) - cand o iubesti din toata inima, ucide-i soțul și ia-i nevasta (versiunea elena a lui David& Urie)

Oblivion (Tom Cruise, O. Kurylenko) - clona iubitului erou e mai buna ca oirce altceva

In Time 2015 (Olivia Wilde ) - prietenul la nevoie se cunoaste

( se nasesc pe NEtflix)

p.s. Atentie ultimul Jamens Bond are priemiera pe HBO GO

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
3 hours ago, -yorick- said:

cred ca e deja, in cel mai rau caz, acum, zilele astea, cinema-urile sunt excluse cam peste tot, trebuie sa-si scoata banii cumpa

Cinematografele sunt deschise cam peste tot, doar ca trebuie certificat de vaccinare. Dispun de asa ceva, dar ultima oara in august 2019 am fost la cinema. Pt un film Bond nu m-as duce, e de ajuns pe PC.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
On 9/17/2021 at 6:13 AM, ffsdnd said:

Kingdom of Heaven..... Desii mare parte din film este fictiune, cred ca a reusit sa captureze si sa redea perioada istorica, destul de bine.

 

 

Intr-adevar un film de marca... Mi-a placut replica eroului principal cand regina il vizita pe mosia lui pe care o transformase din desert in oaza infloritoare:

... daca nu poti face lumea in care esti mai buna, ce rost mai ai pe pamant?!?...

Daca am gandi asa cu totii...

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Zone 414, 2021, cu Guy Pierce (filelist) Zona 414 era o zona cu prostituate android, una din ele spune: nu vezi ca sunt o prizoniera aici? La care eroul filmului îi răspunde: No, you are the fucking prison!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Nassau
  • Oras:Nassau
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
La 23.10.2021 la 23:18, MacArthur a spus:

Filmul cu cel mai bun final.

 

 

Este  o capodopera de  exceptie, actorul din rolul  principal , Ulrich  Mühe  a  avut  o  contributie  esentiala  la  castigarea  Oscarului  pentru  Cel mai bun film strain, asa  cum spunea  regizorul  Florian  Henckel von Donnersmark.

La  scurt  timp, in  2007  actorul  Ulrich  Mühe  pleca  prea  devreme  dintre  noi, la  numai  54 de ani.

Cine  l-a  vizitat  acasa, cand era  bolnav, sa  isi  exprime  admiratia pentru  rol ?

Nimeni altul decat  Tom  Cruise, care  a fost  impresionat de rolul lui din film.

Tom  Cruise  l-a  omagiat si la  Berlin, la scurt  timp dupa  moartea  lui, la un festival de  film. 🙏

  • Like 5
  • Mersi 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
2 hours ago, MacArthur said:

Mie de ce nu-mi surade deloc idea de a ma uita la Dune?

Mi-au placut mai multe filme de-ale lui Dennis Villeneuve, precum Sicario, Arrival, Prisoners, dar asta deloc nu ma intereseaza (desi habar n-am despre ce este vorba).

Citeste cartile, uita-te la varianta filmata in anii '80 si apoi si la asta. O sa-ti placa si cartile, dar si ambele variante ale ecranizarii romanelor. Dennis Villeneuve deja lucreaza la Dune 2 si pregateste scenariul pentru Dune 3 ! ;)

Apropo de capodopere: Amistad !

 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 11 ore, MacArthur a spus:

Filmul care l-a transformat pe Jack Nicholson intr-un superstar.

 

 

Capodoperă de top 20 Cele mai bune filme din toate timpurile.Milos Forman in vârf de carieră.

A luat cele 5 premii Oscar la categoriile principale, performanta realizata prima data de un film in 1934 si repetată după 41 de ani de acest film.✌🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  • Like 7
  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...