Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

  • Membru Premium
Reputație: 33161
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 7 ore, scorpion1970 a spus:

Nu ştiu ce pantofi mi-au vândut ăştia ..dar după două beri.. trag un pic spre dreapta..🙈

Mai bea 2 beri și sa vezi cum se echilibreaza direcția 😁😂

  • Like 3
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
Acum 34 minute, JocelynEon a spus:

Să cânte trompetele 🎺🎺🎺

Canta deja... S-a reactivat Lucas😁😁😁

  • Haha 1
  • Confuz 1
Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

- Frate.. cum este în Anglia.. te-ai obişnuit să conduci cu volanul pe dreapta ? - Nu.. de câte ori îmi vine să scuip pe geam.. o nimeresc pe nevastă-mea..😀 

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 9 ore, MacArthur a spus:

Asta se intampla (pt a nu stiu cata oara) cand intr-o tara iti poti cumpara o arma la o varsta cand alcoolul inca ti-e interzis.😨

 

Ce parere ai, @Beton_Armat?

Sunt de părere că e foarte bine că se cumpără arme. Fiecare ar trebui să aibă una, nu doar cretinii 🤷🏻.  

Mai devreme sau mai târziu, cretinii acționează și nevinovații suferă. Dacă nu e suficientă descurajarea, măcar să ai cu ce te apăra. Am văzut în  nenumărate cazuri cum ne "salvează" miliția. Dincolo de nepăsare și de faptul că de multe ori milițienii și așa zisa justiție sunt dacă nu în buzunarul interlopilor măcar mînă în mînă cu ei, de multe ori omenește nu au cum să intervină. Și atunci ești pă cont propriu. Nu mai bine ai și tu ceva pă mînecă ? 

Dacă unu beat ori drogat, ori pur și simplu intenționat, te calcă cu mașina...e de vină mașina ? Sau dacă un puști teribilist face accident mortal...nu le mai dai permisu' la puștani ? Mă rog, pot continua cu tot felul de exemplare similare, dar înțelegi tu ce vreau să zic. Omul e de vină, nu arma. Nu știu amănuntele din caz, da' dacă printre victime era cineva cu armă, poate nu mai apuca să facă măcel. 🤷🏻

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
5 minutes ago, Beton_Armat said:

Sunt de părere că e foarte bine că se cumpără arme. Fiecare ar trebui să aibă una, nu doar cretinii 🤷🏻.  

Mai devreme sau mai târziu, cretinii acționează și nevinovații suferă. Dacă nu e suficientă descurajarea, măcar să ai cu ce te apăra. Am văzut în  nenumărate cazuri cum ne "salvează" miliția. Dincolo de nepăsare și de faptul că de multe ori milițienii și așa zisa justiție sunt dacă nu în buzunarul interlopilor măcar mînă în mînă cu ei, de multe ori omenește nu au cum să intervină. Și atunci ești pă cont propriu. Nu mai bine ai și tu ceva pă mînecă ? 

Dacă unu beat ori drogat, ori pur și simplu intenționat, te calcă cu mașina...e de vină mașina ? Sau dacă un puști teribilist face accident mortal...nu le mai dai permisu' la puștani ? Mă rog, pot continua cu tot felul de exemplare similare, dar înțelegi tu ce vreau să zic. Omul e de vină, nu arma. Nu știu amănuntele din caz, da' dacă printre victime era cineva cu armă, poate nu mai apuca să facă măcel. 🤷🏻

Tot nu mi se pare corect, ca practic oricine sa-si poata cumpara o arma (si nu doar pistol).

Desigur, cei carora le umple buzunarele spun ca al doilea amendament spune ca "Deoarece este necesară o miliție bine organizată pentru securitatea unui stat liber, nu trebuie încălcat dreptul poporului de a deține și de a purta arme. "

Doar ca asta a fost scrisa in vremurile cand oamenii isi rezolvau neintelegerile in zorii zilei intr-un duel (pe vremea cand "vrajitoarele" erau arse pe rug).

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 1 minut, MacArthur a spus:

Tot nu mi se pare corect, ca practic oricine sa-si poata cumpara o arma (si nu doar pistol).

Desigur, cei carora le umple buzunarele spun ca al doilea amendament spune ca "Deoarece este necesară o miliție bine organizată pentru securitatea unui stat liber, nu trebuie încălcat dreptul poporului de a deține și de a purta arme. "

Doar ca asta a fost scrisa in vremurile cand oamenii isi rezolvau neintelegerile in zorii zilei intr-un duel (pe vremea cand "vrajitoarele" erau arse pe rug).

Logica a scris-o Aristotel acum 2000 dă ani...e perfect valabilă și acum. Habar n-aveam de al doilea amendament, da' mi se pare foarte actual și azi. 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 minute ago, Beton_Armat said:

Logica a scris-o Aristotel acum 2000 dă ani...e perfect valabilă și acum. Habar n-aveam de al doilea amendament, da' mi se pare foarte actual și azi. 

Tu care clona l-ai provoca la un duel?:burglar:

  • Like 3
Link spre comentariu

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 7 minute, MacArthur a spus:

Tu care clona l-ai provoca la un duel?:burglar:

Ce căcat de duel ? Le-aș pune interviul ăsta și l-aș înlocui pă "van dam" Voiculescu cu tata la clone, el pîrțiitoare și subalternii lui, care are și cîțiva de-ăștia de-i fluieră în cur 🤣🤣🤣 

Deja râd de mi-au dat lacrimile, îl și aud pă Gigi cum îi fute cu pula-ndoită, de li se fac ochii în cap ca la boala lu'  Basedow 🤭😂🤣 

#van_damm_pîrțîilă & subalternii 🤪

🙆🏻

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...