Sari la conținut

Proteste împotriva restricțiilor !


Postări Recomandate

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 2 ore, wurdulak a spus:

Asta asa e! Daca mergeau cat mai acoperiti era ceva...
Apoi, au dus in ridicol un protest legitim (ma rog, pentru unii) si au dat pretexte presei cu epoleti. Cu Floricica dansatoarea si Sosoaca nu faci treaba... 
 

 

Nu doar presei cu epoleți, ci în general. Nu cred că e cineva care suportă ușor aceste măsuri și restricții dar trebuie un pic de minte și responsabilitate. Asta în situația în care la noi a fost și e mult mai relaxată situația.  Autoritățile, cu toate bâlbele lor, cu toate ... românismele caracteristice, au luat aceleași măsuri ca peste tot în lume, de zici că sunt făcuți de aceeași mamă și același tată. Au fost suedezii mai șmecheri la început, apoi ministrul sănătății a recunoscut că au greșit, când i-a potopit covidu'. Sunt ăștia de protestează aici sau în afară, mai deștepți, atât de deștepți, încât își exprimă inteligent și coerent aruncând cu borduri și devastând! Atât de deștepți că îi au ca faruri călăuzitoare pe Șoșoaca, AUR și PSD. 

Observație: ați remarcat că de când cu masca, aproape că nu prea am avut gripă banală, sezonieră? Că altminteri, în alți ani, mulți din cei ce făceau gripe/viroze behăiau, strănutau și își aruncau mucii pe pereți "la liber"  răspândindu-și târnafesul fără probleme.

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 9 minute, picon a spus:

Nu doar presei cu epoleți, ci în general. Nu cred că e cineva care suportă ușor aceste măsuri și restricții dar trebuie un pic de minte și responsabilitate. Asta în situația în care la noi a fost și e mult mai relaxată situația.  Autoritățile, cu toate bâlbele lor, cu toate ... românismele caracteristice, au luat aceleași măsuri ca peste tot în lume, de zici că sunt făcuți de aceeași mamă și același tată. Au fost suedezii mai șmecheri la început, apoi ministrul sănătății a recunoscut că au greșit, când i-a potopit covidu'. Sunt ăștia de protestează aici sau în afară, mai deștepți, atât de deștepți, încât își exprimă inteligent și coerent aruncând cu borduri și devastând! Atât de deștepți că îi au ca faruri călăuzitoare pe Șoșoaca, AUR și PSD. 

Observație: ați remarcat că de când cu masca, aproape că nu prea am avut gripă banală, sezonieră? Că altminteri, în alți ani, mulți din cei ce făceau gripe/viroze behăiau, strănutau și își aruncau mucii pe pereți "la liber"  răspândindu-și târnafesul fără probleme.

Băh ești nebun ?! Toți îți tușeau ție în mufă și-și suflau mucii pă nănăul tău ?

Vezi la Voiculescu și Turcan, că se cam pișă-n masca voastră ! Eu zic să le dai un PM, că sigur sunt și ei pe site, Turcan are cont roșu sigur, îți povestește Lucovid cum stă treaba cu ea 🤣🤣🤣 

Iar ace, brice și carice...e de al lui depry 🤣🤣🤣🤣

 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 8 minute, Le.stie a spus:

Băh ești nebun ?! Toți îți tușeau ție în mufă și-și suflau mucii pă nănăul tău ?

Vezi la Voiculescu și Turcan, că se cam pișă-n masca voastră ! Eu zic să le dai un PM, că sigur sunt și ei pe site, Turcan are cont roșu sigur, îți povestește Lucovid cum stă treaba cu ea 🤣🤣🤣 

Iar ace, brice și carice...e de al lui depry 🤣🤣🤣🤣

 

Bă ești prost?  Nu ziceam de mine, că nu am mai făcut o gripă de nu mai știu când! Ziceam că în fiecare iarnă era epidemie și mulți făceau. Nu prea le știi, domnule @Le.stie!

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
39 minutes ago, picon said:

Observație: ați remarcat că de când cu masca, aproape că nu prea am avut gripă banală, sezonieră?

Vezi, ăștia ne-au luat și libertatea de a face gripă! Vrem să ne curgă mucii!

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 22 minute, picon a spus:

Bă ești prost?  Nu ziceam de mine, că nu am mai făcut o gripă de nu mai știu când! Ziceam că în fiecare iarnă era epidemie și mulți făceau. Nu prea le știi, domnule @Le.stie!

Nu prea te ajută mintea țonțonel...ia socotește tu câți inși se testează într-o zi pt că au simptome... și dacă nu au covid, ia ghici ce au. Nu-i mai vezi tu că au gripă fiindcă se ascund cât pot.

Acum 14 minute, eturit a spus:

Vezi, ăștia ne-au luat și libertatea de a face gripă! Vrem să ne curgă mucii!

Ce frumos batjocorești tu libertatea, poate că avem iarăși nevoie de o lecție, să nu ne mai batem joc. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
4 minutes ago, Le.stie said:

Ce frumos batjocorești tu libertatea, poate că avem iarăși nevoie de o lecție, să nu ne mai batem joc. 

Dap... Eu n-am uitat de protestele de acum un an pentru libertatea celor în vârstă (22 de ore pe zi la cutie... libertate, frate). Le mai știi? Astea de-acum sunt apă de ploaie... Nici cu libertatea nu e simplu.

  • Haha 1
Link spre comentariu

E grav ca jandarmeria si politia nu se prea mai baga si ii lasa pe astia sa protesteze in voie.

Intr-o tara ca Germania piata aia era goala in 20 minute dupa ce trimiteau niste TAB-uri si trupe serioase de jandarmi.   

Semne clare ca jandarmeria si politia sunt la mana PSD-ului,  ori si jandarmii si politistii care sunt tot "oameni si ei"  s-au saturat de presiuni, de prea multa munca si de restrictii. Si au  inceput sa comploteze cu AURUL si PSD-ul.

Acum noh, daca Arafat inchidea doar scolile si reducea programul   supermarketelor si restaurantelor pana la 20 si nu pana la 18,  poate nu izbucneau proteste asa mari. 

De asemenea, daca PNL-ul ar fi gasit modalitati sa reduca somajul si majoritatea romanilor sa munceasca in continuare fie si in combinezoare si cu masca si manusi, din nou, nu s-ar fi ajuns la asta.  Dar si romanii daca respectau regulile, nu s-ar fi inchis restaurantele.  

 

Partea proasta e ca PNL-ul, oricat de antipatic imi pare, a reusit sa limiteze numarul de decese  la 20 000 si 1 milion de infectari.

Acum daca revine PSD-ul la guvernare impreuna cu AUR, o sa ajungem la 200 000 de decese in cateva luni si la 10 milioane de infectari.  

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 4 ore, mitocanescu a spus:

E grav ca jandarmeria si politia nu se prea mai baga si ii lasa pe astia sa protesteze in voie.

Intr-o tara ca Germania piata aia era goala in 20 minute dupa ce trimiteau niste TAB-uri si trupe serioase de jandarmi.   

Semne clare ca jandarmeria si politia sunt la mana PSD-ului,  ori si jandarmii si politistii care sunt tot "oameni si ei"  s-au saturat de presiuni, de prea multa munca si de restrictii. Si au  inceput sa comploteze cu AURUL si PSD-ul.

Acum noh, daca Arafat inchidea doar scolile si reducea programul   supermarketelor si restaurantelor pana la 20 si nu pana la 18,  poate nu izbucneau proteste asa mari. 

De asemenea, daca PNL-ul ar fi gasit modalitati sa reduca somajul si majoritatea romanilor sa munceasca in continuare fie si in combinezoare si cu masca si manusi, din nou, nu s-ar fi ajuns la asta.  Dar si romanii daca respectau regulile, nu s-ar fi inchis restaurantele.  

 

Partea proasta e ca PNL-ul, oricat de antipatic imi pare, a reusit sa limiteze numarul de decese  la 20 000 si 1 milion de infectari.

Acum daca revine PSD-ul la guvernare impreuna cu AUR, o sa ajungem la 200 000 de decese in cateva luni si la 10 milioane de infectari.  

Într-o țară că Germania, hoașca de Merckel și-a cerut scuze public pt severitatea restricțiilor. Nu cred că au fost sincere, dar babornița a simțit că trebuie să mai dea drumul la lesă și să mai salveze din aparențe.

La noi nu vezi decât prostie, aroganță și dispreț fără margini. Sper ca protestele să-i dea jos pe nesimțiți ăștia. 

După rezistul de la sănătate, și curva ( așa a catalogat-o chiar Lucovid) de la ministerul muncii arată că regulile sunt doar pt fraieri. Nu poartă masca nici în incinte la mese și nici afară. Nu mai zic de distanțare, că erau ca sardelele în conservă. 

Acum 6 ore, eturit a spus:

Dap... Eu n-am uitat de protestele de acum un an pentru libertatea celor în vârstă (22 de ore pe zi la cutie... libertate, frate). Le mai știi? Astea de-acum sunt apă de ploaie... Nici cu libertatea nu e simplu.

Normal că nu e simplu, majoritatea relelor pe lumea asta se fac pt binele nostru și în numele celor mai nobile idealuri 😉

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 6 ore, Le.stie a spus:

Nu prea te ajută mintea țonțonel...ia socotește tu câți inși se testează într-o zi pt că au simptome... și dacă nu au covid, ia ghici ce au. Nu-i mai vezi tu că au gripă fiindcă se ascund cât pot.

Ce frumos batjocorești tu libertatea, poate că avem iarăși nevoie de o lecție, să nu ne mai batem joc. 

Dacă nu ai gust și miros, nu poți să zici că ai gripă, țontonel! Unii doar aceste simptome au avut. Unii au avut și simptome ce te pot duce către gripă. Apoi, teste au fost făcute și contracților direcți, nu doar celor cu simptome și celor ce călătoresc peste hotare. Nu prea te ajută mintea, țontonel!

Să fii condus și să ai același crez cu Șoșoaca, Simion, Tzancă Urangutanu, Floricica Dansatoarea și alte asemenea specimene imunde, asta înseamnă să fii "inteligent". Nu vă doresc, Doamne feri, dar aș vrea să văd ce plm mai ziceți dacă o să stați cu tubul în mufă, voi sau cei dragi vouă! Nu mă mai gândesc la mai rău...

Haidi pa, că-mi pierd timpul cu voi!

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 14 minute, picon a spus:

Dacă nu ai gust și miros, nu poți să zici că ai gripă, țontonel! Unii doar aceste simptome au avut. Unii au avut și simptome ce te pot duce către gripă. Apoi, teste au fost făcute și contracților direcți, nu doar celor cu simptome și celor ce călătoresc peste hotare. Nu prea te ajută mintea, țontonel!

Să fii condus și să ai același crez cu Șoșoaca, Simion, Tzancă Urangutanu, Floricica Dansatoarea și alte asemenea specimene imunde, asta înseamnă să fii "inteligent". Nu vă doresc, Doamne feri, dar aș vrea să văd ce plm mai ziceți dacă o să stați cu tubul în mufă, voi sau cei dragi vouă! Nu mă mai gândesc la mai rău...

Haidi pa, că-mi pierd timpul cu voi!

Luminăția ta, te rugăm...nu-ți mai pierde timpul cu noi, vezi cum te lipești de Vlăduț Voiculescu, Raluca Țurcan... baftă între somități 😝

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 4 ore, Le.stie a spus:

Luminăția ta, te rugăm...nu-ți mai pierde timpul cu noi, vezi cum te lipești de Vlăduț Voiculescu, Raluca Țurcan... baftă între somități 😝

Câteodată e bine să iei și  pulsul pulimii, să vezi cum mai gândește prostimea (la propriu, în cazul tău). 

Cât despre cei pe care i-ai menționat tu, nu am a mă lipi, sunt departe și ei de a fi somități, mi-aș pierde timpul și cu ei.  Oricum, se observă limpede că atunci când ți se oferă argumente logice, o iei pe lângă drum, că doar nu o recunoști că ești pe lângă drum cu totul. 

Poate ar fi timpul fie să stai în banca ta, pentru că ești doar ... "vocal" - modelul Șoșoacă, idolul matale, fie să te ceri afară. Ești "subțire " rău, fără supărare!

Hai, o zi faină și o seară fără amendă ori pulan pe cocoașă!  

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 52 minute, maa5fu1.v1 a spus:

@Le.stie ai fost la proteste? 

Tu ce crezi ? 

 

Acum 56 minute, picon a spus:

Câteodată e bine să iei și  pulsul pulimii, să vezi cum mai gândește prostimea (la propriu, în cazul tău). 

Cât despre cei pe care i-ai menționat tu, nu am a mă lipi, sunt departe și ei de a fi somități, mi-aș pierde timpul și cu ei.  Oricum, se observă limpede că atunci când ți se oferă argumente logice, o iei pe lângă drum, că doar nu o recunoști că ești pe lângă drum cu totul. 

Poate ar fi timpul fie să stai în banca ta, pentru că ești doar ... "vocal" - modelul Șoșoacă, idolul matale, fie să te ceri afară. Ești "subțire " rău, fără supărare!

Hai, o zi faină și o seară fără amendă ori pulan pe cocoașă!  

🙈 Tu centrezi, tu dai cu capu' , ești anchetator, procuror și judecător, că de...e pt o cauză nobilă 🤣🤣🤣 și merge și așa. M-ai dat pe spate cu argumentele tale, ne-ai luat pulsul, ai zis că ne părăsești, dar ai rămas cu noi 🤣🤣🤣 Curat - murdar coane Fănică !

Să fii sănătos și să nu mai fi așa negru în cerul gurii ! 😜

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Referitor la gripa, nea Picon are dreptate, au fost cu mult mai putin cazuri de viroze respiratorii in sezonul 2020-2021 fata de sezonul 2019-2020 (cu aproximatie chiar undeva pe la 60% mai putine cazuri).

Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
Acum 8 minute, puloiu a spus:

Referitor la gripa, nea Picon are dreptate, au fost cu mult mai putin cazuri de viroze respiratorii in sezonul 2020-2021 fata de sezonul 2019-2020 (cu aproximatie chiar undeva pe la 60% mai putine cazuri).

Pai na... S-au "educat" romanashii cu forta, daca nu-si mai sufla mucii pe bara din autobuz si poarta masca de frica amenzilor, se duce dracu' si gripa... Desigur, daca unii din aia cu gripa n-or fi fost bagati la gramada cu cazurile de covid... 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0
8 minutes ago, evaforyou said:

Pai na... S-au "educat" romanashii cu forta, daca nu-si mai sufla mucii pe bara din autobuz si poarta masca de frica amenzilor, se duce dracu' si gripa... Desigur, daca unii din aia cu gripa n-or fi fost bagati la gramada cu cazurile de covid... 

Din ce am inteles, testele PCR au efect doar asupra incidentei Covid, nu si a gripei. Acum, daca dom' sau doamna doctor le-au interpretat aiurea, nu avem de unde sti. Dar da, tind sa cred ca probabil a fost si rolul mastilor (nu sunt nici eu pro masti, dar in magazine sau cand intru in institutii publice o port. Dar cand merg pe strada o am trasa sub barbie, mi-e greu sa merg cu masca pusa si e o tampenie sa mergi cu masca pe strada ca doar mergi, te misti, nu stai pe loc, nu ai de ce sa o porti cand mergi pe strada, de nebun !!!)

Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
14 minutes ago, puloiu said:

Referitor la gripa, nea Picon are dreptate, au fost cu mult mai putin cazuri de viroze respiratorii in sezonul 2020-2021 fata de sezonul 2019-2020 (cu aproximatie chiar undeva pe la 60% mai putine cazuri).

Pe site-ul flunewseurope.org sezonul actual de gripă seamănă pe grafic cu o râmă care se târăște anevoios pe axa orizontală. Prin comparație, sezonul anterior, 2019-2020 este ditamai cocoașa de dromader care se prăbușește ca sub satârul măcelarului la jumătatea lui Martie 2020, fix după introducerea restricțiilor în Europa, o dovadă greu de contestat, în favoarea eficacității măsurilor luate.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 44 minute, Le.stie a spus:

Tu ce crezi ? 

 

🙈 Tu centrezi, tu dai cu capu' , ești anchetator, procuror și judecător, că de...e pt o cauză nobilă 🤣🤣🤣 și merge și așa. M-ai dat pe spate cu argumentele tale, ne-ai luat pulsul, ai zis că ne părăsești, dar ai rămas cu noi 🤣🤣🤣 Curat - murdar coane Fănică !

Să fii sănătos și să nu mai fi așa negru în cerul gurii ! 😜

 

 

Ei, nu am spus că vă las, mi-am lăsat o portiță, pentru a-mi bate pula de semidocți ce semnalizează, ca tine. Spre deosebire de tine, eu chiar argumente, iată, confirmate imediat de alt user. Și, nu, nu anchetez, nu judec, doar combat aberațiile pe care niște terchea-berchea le propagă pe aici. 

Acum 34 minute, puloiu a spus:

Referitor la gripa, nea Picon are dreptate, au fost cu mult mai putin cazuri de viroze respiratorii in sezonul 2020-2021 fata de sezonul 2019-2020 (cu aproximatie chiar undeva pe la 60% mai putine cazuri).

Degeaba, e tot ca ei! 

Acum 10 minute, puloiu a spus:

Din ce am inteles, testele PCR au efect doar asupra incidentei Covid, nu si a gripei. Acum, daca dom' sau doamna doctor le-au interpretat aiurea, nu avem de unde sti. Dar da, tind sa cred ca probabil a fost si rolul mastilor (nu sunt nici eu pro masti, dar in magazine sau cand intru in institutii publice o port. Dar cand merg pe strada o am trasa sub barbie, mi-e greu sa merg cu masca pusa si e o tampenie sa mergi cu masca pe strada ca doar mergi, te misti, nu stai pe loc, nu ai de ce sa o porti cand mergi pe strada, de nebun !!!)

Da, cred că aici ai dreptate! Singura excepție e când mergând pe stradă dai de o înghesuială. Atunci și eu mi-o pun corect. Aceste exagerări, precum și unele brambureli tipic autorităților române din totdeauna, dau apă la moară amețițolor ăstora. 

 

Acum 1 oră, maa5fu1.v1 a spus:

@Le.stie ai fost la proteste? 

Era la braț cu Floricica Dansatoarea. 😂😂😂

  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Traveling
  • Oras:Traveling

Eu as lasa oamenii care vor sa iasa pe propria raspundere, daca faci covid nu ai voie in spital nu ca nu ar fi pline deja. Adica mai scapam de idioti. Ar creste IQ-ul romaniei cu un perete.

Ca fapt divers am fost plecat in Vest si pot zice ca situatia e Mai naspa decat Arata la TV in UK si Germania. To mai ce vb cu un medic care zicea ca e Asa grav ca ii luase 1 sapt sa raspund a la o intrebare ca nu au oameni si au cazuri peste capacitate. 

De ce cand venise caldura erau terasele pline si puburi si restaurante, tineri I fara masca, fara social distancing. Norioc ca te inregistrai cand Intrai in pub si intrun local 1 Caz a determinat inca 37 cand siau facut analize. 

Poporul trebuie condus ca in general suntem oi si facem prostii ca deh Bai vere nu platesc eu nimic. Pe mentalitatea de a merge la ghici, la noroc.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
Acum 29 minute, puloiu a spus:

Din ce am inteles, testele PCR au efect doar asupra incidentei Covid, nu si a gripei. Acum, daca dom' sau doamna doctor le-au interpretat aiurea, nu avem de unde sti. Dar da, tind sa cred ca probabil a fost si rolul mastilor (nu sunt nici eu pro masti, dar in magazine sau cand intru in institutii publice o port. Dar cand merg pe strada o am trasa sub barbie, mi-e greu sa merg cu masca pusa si e o tampenie sa mergi cu masca pe strada ca doar mergi, te misti, nu stai pe loc, nu ai de ce sa o porti cand mergi pe strada, de nebun !!!)

Exista si teste combo diferentiale, covid si gripa A/B, plus ca antigenii covid difera de cei gripali, dar na... Ai, n-ai, stai in casa, daca ai ghinion sa fii raportat ca si contact ai cuiva pozitiv, nu te mai testeaza nici pulea... 

In privinta mastilor, total de acord cu purtatul in aglomeratii si spatii inchise, in rest e aiurea rau, ne mai trezim si cu infectii pulmonare bacteriene. Amuzant (sau nu prea) e ca poti merge linistit pe strada cu tigara sau covrigu' in gura, cu masca pe tiroida, si nu te intreaba politia nimic, dar daca o tragi un pic intr-o parte ca sa respiri, te-ai ars, esti direct terorist! 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bandar-e Dalam
  • Oras:Bandar-e Dalam
Acum 6 minute, picon a spus:

Ei, nu am spus că vă las, mi-am lăsat o portiță, pentru a-mi bate pula de semidocți ce semnalizează, ca tine. Spre deosebire de tine, eu chiar argumente, iată, confirmate imediat de alt user. Și, nu, nu anchetez, nu judec, doar combat aberațiile pe care niște terchea-berchea le propagă pe aici. 

Degeaba, e tot ca ei! 

Da, cred că aici ai dreptate! Singura excepție e când mergând pe stradă dai de o înghesuială. Atunci și eu mi-o pun corect. Aceste exagerări, precum și unele brambureli tipic autorităților române din totdeauna, dau apă la moară amețițolor ăstora. 

 

Era la braț cu Floricica Dansatoarea. 😂😂😂

Șacalii ! 🤣🤣🤣

De cine să-ți bați tu pula mă ? Că tu ai coajă, bubă, loc vindecat 🤭

Cu tot respectul pt user, da' cum sună asta : m-a confirmat puloiu ! 🤣🤣🤣

Vă învârtiți în jurul pulii  și apoi ușor ușor realizați că afară n-ar trebui să purtăm masca, că magazinele n-ar trebui închise...hai mai faceți un efort și poate înțelegeți că carantina asta nu prea e carantină...pula mea, de fapt îmi dați dreptate 🤣🤣🤣

Care e diferența între Floricica și Turcan ? 🤭

 

@evaforyou , normal că i-au trecut pe mulți ca fiind virusați, ei neavând virusul

 

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...