Sari la conținut

QatarWC


Postări Recomandate

  • Oras:Floreasca
  • Oras:Floreasca
Acum 2 minute, MacArthur a spus:

Doar o tara cunosc care 24/7 batjocoreste Romania.

E vorba de acea tara, care si-a cedat tara nazistilor fara un foc de arma (pe cand la revolta ghetoului din Varsovia, un pumn de evrei i-a tinut piept pă germani mai mult timp decat intreaga tara de care vorbim),

Tara care de una singura o organizat si efectuat (fara vreun nazist implicat) o mare deportare de evrei, numita Vélodrome d'Hiver in 1942, fiind singura tara sub "ocupatie" care a facut asa ceva.

Aceasta tara simte nevoie sa batjocoreasca Romania oriunde apuca. N-am dreptate, @Beton_Armat?

Vel d’Hiv a fost numele dat Velodrome d’Hiver (pistă de ciclism pe timp de iarnă). Acesta a fost locul din Paris unde au fost adunați între 7.000 și 13.000 de evrei fără cetățenie și apatrizi, în urma arestărilor efectuate în oraș de către polițiști și oficiali francezi, la 16-17 iulie 1942. După cinci zile, deținuții au fost transferați în lagăre de tranzit și apoi la Auschwitz, unde marea majoritate a acestora au fost uciși.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
La 11.12.2022 la 14:54, MacArthur a spus:

Doar o tara cunosc care 24/7 batjocoreste Romania.

E vorba de acea tara, care si-a cedat tara nazistilor fara un foc de arma (pe cand la revolta ghetoului din Varsovia, un pumn de evrei i-a tinut piept pă germani mai mult timp decat intreaga tara de care vorbim),

Tara care de una singura o organizat si efectuat (fara vreun nazist implicat) o mare deportare de evrei, numita Vélodrome d'Hiver in 1942, fiind singura tara sub "ocupatie" care a facut asa ceva.

Aceasta tara simte nevoie sa batjocoreasca Romania oriunde apuca. N-am dreptate, @Beton_Armat?

Traiasca Hitler!

  • Confuz 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 13 minute, MacArthur a spus:

De tot cacatul.

Inca un meci asemanator si maine seara, si cred ca nici nu ma uit la finala.😰

Și mie îmi place Croația, dar în seara asta Argentina a dominat destul de categoric meciul. Sper ca Croația sa câștige măcar finala mică. 

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
1 minute ago, 22leon said:

Și mie îmi place Croația, dar în seara asta Argentina a dominat destul de categoric meciul. Sper ca Croația sa câștige măcar finala mică. 

Eu daca as fi un fotbalist ajuns in semifinala unde as pierde, n-as participa la acel meci al "looserilor". Nici nu stiu de ce trebuie organizat. Acea echipa sa castige locul 3 care in semifinala a obtinut rezultat mai bun.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 5 minute, MacArthur a spus:

Eu daca as fi un fotbalist ajuns in semifinala unde as pierde, n-as participa la acel meci al "looserilor". Nici nu stiu de ce trebuie organizat. Acea echipa sa castige locul 3 care in semifinala a obtinut rezultat mai bun.

Adică tu numești "looseri" echipele care sunt locul 3-4 mondial ? Ce sunt atunci restul echipelor care au participat? 🙉

Corect ii să existe meci direct, deoarece rezultatul din semifinala depinde și de norocul pe cine ai întâlnit. 

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
Just now, 22leon said:

Adică tu numești "looseri" echipele care sunt locul 3-4 mondial ? Ce sunt atunci restul echipelor care au participat? 🙉

Si in F1 am zis ca mereu ca exista campionul si restul plutonului.

Din punctul meu de vedere in sport cel putin numai victoria conteaza... nu inseamna ca am neaparat dreptate, desigur.

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0

Finala mica, ar trebui sa fie a Croatiei ! Dar, la ce balci a fost pana acum acest Campionat Mondial, nu prea poti sa fii sigur ca Marocul nu face cumva vreo nefacuta... 😆🙃

Ca sa nu mai zic de finala mare ! Statistic, ar trebui Franta. Probabilistic, ar trebui Argentina. Pana la urma si la coada, cred ca o sa castige aia care vor prinde o zi mai buna si ceva noroc ! 🤣😅

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
6 minutes ago, Raportor2022 said:

Finala mica, ar trebui sa fie a Croatiei ! Dar, la ce balci a fost pana acum acest Campionat Mondial, nu prea poti sa fii sigur ca Marocul nu face cumva vreo nefacuta... 😆🙃

Ca sa nu mai zic de finala mare ! Statistic, ar trebui Franta. Probabilistic, ar trebui Argentina. Pana la urma si la coada, cred ca o sa castige aia care vor prinde o zi mai buna si ceva noroc ! 🤣😅

Am tinut mai mult cu croatii decat cu marocanii (ca na, sa castige mai degraba vecinii, dar as fi fost bucuros si daca castigau marocanii), dar la meciul contra Argentinei... parca nici n-au fost pa teren croatii. Marocanii chiar s-au luptat... daca din lovitura aia de foarfeca iesea un gol in loc de bara, era golul campionatului.

Marocanii merita locul 3. Pt croati nici n-ar fi asa mare bucurie, tinand cont da faptul ca acum 4 ani au ajuns in finala, unde au si dat 2 goluri.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator Raportor2022
Reputație: 0
Just now, MacArthur said:

Am tinut mai mult cu croatii decat cu marocanii (ca na, sa castige mai degraba vecinii, dar as fi fost bucuros si daca castigau marocanii), dar la meciul contra Argentinei... parca nici n-au fost pa teren croatii. Marocanii chiar s-au luptat... daca din lovitura aia de foarfeca iesea un gol in loc de bara, era golul campionatului.

Marocanii merita locul 3. Pt croati nici n-ar fi asa mare bucurie, tinand cont da faptul ca acum 4 ani au ajuns in finala, unde au si dat 2 goluri.

Da, cred ca e mai degraba un regres pentru croati un (eventual) loc 3, cred ca ar avea ce sa-si reproseze dupa acest campionat, la cum au evoluat ! Insa o (eventuala) victorie a Marocului ar fi cu adevarat ceva magic !

In fine, vedem diseara !

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
24 minutes ago, Raportor2022 said:

Da, cred ca e mai degraba un regres pentru croati un (eventual) loc 3, cred ca ar avea ce sa-si reproseze dupa acest campionat, la cum au evoluat ! Insa o (eventuala) victorie a Marocului ar fi cu adevarat ceva magic !

In fine, vedem diseara !

Numai locul 1 conteaza cu adevarat. Crezi ca pierzantii meciului de maine vor sari in bucurie pt ca au obtinut locul 2?

O gramada de fotbalisiti si milioane de fani din intreaga lume vor avea un craciun amar din cauza Campionatului.

Daca se tinea vara, pana acum toata lumea trecea peste dezamagire.

  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 20 minute, nemuritoru a spus:

 Or fi leule, dar cele mai frumoase și sexi fete sunt la noi în Românica asta mică , părerea mea...

De acord parțial cu tine, ptr.ca multe au plecat în țări străine și au devenit cetățene al altui stat.

Am un amic italian care intr-o zi îmi spune :avem tot mai multe femei frumoase . I-am răspuns: aveți pe dracu, sunt românce, rusoaice ... Răspunsul lui : majoritatea sunt căsătorit cu bărbați italieni, au cetățenia italiana deci sunt italience . Și vor avea copii frumoși. 

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...